Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Наутро студено а преку денот сончево со температури до 26 степени

Денеска наутро времето ќе биде студено а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен...

Црна хроника12 часа

Четири малолетнички од Скопје нападнале малолетна девојка поради нарушени другарски односи

Синоќа во 23.50 часот во СВР Скопје, Р.М.(44) од Скопје пријавил дека околу 22.00 часот на ул.„Орце Николов“, во близина...

Свет13 часа

Вонредна состојба на Флорида, доаѓа бурата „Јан“со потенцијал да прерасне во голем ураган

Гувернерот на американската сојузна држава Флорида, Рон Де Сантис денеска прогласи вонредна состојба во 24 окрузи, поради зајакнувањето на тропската...

Економија13 часа

(Видео) Протести во Шпанија против енергетската криза и високата инфлација

Во Шпанија се одржаа првите демонстрации против енергетската криза и високата инфлација кои започнаа со руско-украинската војна. Илјадници луѓе кои...

Црна хроника16 часа

Романец измамил битолчанец за купување на пелети

Вчера во 14.00 часот во СВР Битола, 42-годишен сопственик на правен субјект од Битола пријавил дека бил измамен од правно...