Контакт

Актуелно

Европа33 минути

Токаев положи заклетва

Касим-Жомарт Токаев, победникот на претседателските избори во Казахстан одржани на 20 ноември, положи заклетва и официјално го продолжи својот мандат...

Црна хроника1 час

147 сообраќајни прекршоци во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.11.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...

Европа2 часа

Повеќето Германци не сакаат Меркел пак да биде канцелар

Повеќето Германци не би сакале Ангела Меркел повторно да биде канцелар, покажува истражувањето на јавното мислење. Околу 70 отсто од...

Регион2 часа

Курти: Србија не е нормална земја, Косово е двојна успешна приказна

Косовскиот премиер Албин Курти за градската телевизија на Подгорица, еден ден по постигнувањето договор за регистарските таблички во средата во...

Македонија4 часа

Облачно време со северен ветер и температура до 13 степени

Времето денес ќе биде умерено до значително облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе...