Контакт

Актуелно

Регион4 часа

Над 7200 загинати во Турција и Сирија, бројот постојано расте

Бројот на загинати во двата разорни земјотреси што вчера ги погодија јужна Турција и северозападна Сирија се искачи на повеќе...

Македонија5 часа

МВР: Лажни се дојавите за бомби во училиштата

Лажни се пријавите за наводно поставени експлозивни направи во училишта во Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. Направени се сите...

Регион6 часа

Куче херој од Србија: Спасува жртви од земјотресот во Турција

Службеното куче на Министерството за внатрешни работи на Одделението за вонредни состојби на Србија, е испратено како рамноправен член на...

Свет7 часа

(Видео) Спасувачка акција: Деветгодишно девојче во прегратка го држи својот брат меѓу урнатините во Сирија

На социјалните мрежи не престануваат да се шират емотивни снимки и фотографии од хоророт што им се случи на илјадници...

Македонија7 часа

Падна системот на Фондот за здравство, но пациентите можат да подигнуваат лекови од аптека

Падна дел од системот на Фондот за здравствено осигурување во кој ги има личните податоци на сите здравствено осигурени лица...