Контакт

Актуелно

Европа3 часа

Путин испрати предупредување до Западот

Рускиот претседател Владимир Путин го предупреди Западот, пред претседателските избори во земјата во март 2024 година, дека секое странско мешање...

Свет3 часа

(Видео) Индиските работници по повеќе од 17 дена извлечени од урнатиот тунел

Индиските спасувачки служби ги ослободија сите работници заробени во урнат тунел на Хималаите по повеќе од 17 дена, неколку часа...

Свет4 часа

Тетката на 12-годишен израелски заложник: Му пуштале снимки од крвавите напади на 7 октомври

Сведоштвата за ослободените заложници кои ги држеше Хамас во Газа, доаѓаат од Израел постојано. Тетката на Ејтан Јахаломи, 12-годишниот француско-израелски...

Црна хроника4 часа

Покрај опожарено возило, пронајдена регистарска табличка на автомобил кој му припаѓа на исчезнат велешанец

Вчера било пријавено дека во 15.40 часот во село Бразда, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Мирковци пронашле целосно опожарено...

Регион8 часа

Столтенберг: Забележани сериозни инциденти на Западен Балкан

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска изјави дека во претходниот период во регионот на Западен Балкан се забележани сериозни...