Контакт

Актуелно

Регион7 минути

(Видео) Пукање во кафана во Нови Сад, застрелан е млад човек

Пукање се случило во кафана во Нови Сад, јавуваат српските медиуми. Според информациите, настанот бил 2 часа по полноќ, а...

Македонија24 минути

Времето денеска сончево и студено, попладне облачноста ќе се зголемува

Денеска е сабота, 9 декември 2023 година, 343-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 6:49, а ќе зајде во 16:03...

Македонија15 часа

ВМРО-ДПМНЕ: По дезертерот Ковачевски, доаѓа дезертерот од АРМ и деспот од Форино Талат Џафери, срам за Македонија

СДСМ забега со штетите кои ги предизвикува за Македонија. Ковачевски дезертирал од Армијата, правејќи се болен, само за да не...

Црна хроника20 часа

Во притвор заврши маж кој во живо на „Фејсбук“ и’ се заканувал на јавна обвинителка од Прилеп

Судот определи 8-дневен притвор за маж кој преку социјалните мрежи упатувал закани кон обвинителка и нејзиното семејство. Од Обвинителството поведоа...

Регион20 часа

(Видео) Маж висок два метра го чуваше Ердоган – грчките медиуми јавуваат со какво обезбедување дошол во Атина

За време на седумчасовниот престој на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и турската делегација во Атина, безбедносните мерки беа драконски,...