Контакт

Актуелно

Регион17 минути

Германската полиција шокирана од состојбата на српски автобус кој стигнал до Берлин

Германската полиција објави дека запрела автобус што одел кон Србија, и останала во шок поради состојбата на возилото кое го...

Македонија39 минути

Лазаревски: Концесионерот на „Дрисла“ имаше обврска да инвестира 70 милиони евра, но останавме со купишта ѓубре

Со депонијата „Дрисла“ повторно ќе управува Градот Скопје што значи дека ние граѓаните повторно сме сопственици на градската депонија, изјави ...

Регион58 минути

„Танјуг“: Во февруари ЕУ ќе ја претстави новата методологија за проширување

Европската комисија би требало предлогот за новата методологија во процесот на пристапување кон ЕУ да го претстави на 5 февруари,...

Свет2 часа

Уапсени 23 лица за шверцување 10.000 мигранти во Велика Британија

Во Франција и Холандија уапсени се 23 лица осомничени за шверцување околу 10.000 мигранти, кои во ладилници биле пренесувани во...

Економија3 часа

Украина сака Германија да управува со нејзините железници во рок од 10 години

Украина планира своите железници да ги отстапи на „Дојче бан“ на десетгодишно управување, изјави денеска украинскиот премиер Алексеј Гончарук за...