Контакт

Актуелно

Македонија4 минути

СЗО: Коронавирусот не се пренесува преку мајчиното млеко

„Поддршка на доењето за поздрава планета“ е годинешното мото на Светската недела на доење, што традиционално се одбележува од 1...

Регион2 часа

(Видео) Силно невреме во Црна Гора

Силно невреме проследено со пороен дожд синоќа го погоди поголемиот дел од Црна Гора, а во Подгорица поплавени се неколку...

Свет2 часа

Вакцината нa „Новавакс“ успешно произведува антитела

Компанијата „Новавакс“ соопшти дека нејзината експериментална вакцина против Ковид-19 произведувала антитела против новиот коронавирус и е безбедна, според првичните податоци...

Свет3 часа

Сопругата и ќерката на премиерот на Либан повредени во експлозијата

Сопругата и ќерката на либанскиот премиер, Хасан Дијаб, се повредени во стравотната експлозија што синоќа ја погоди областа во близина...

Свет3 часа

Ден на жалост во Либан по вчерашните експлозии во Бејрут

По стравотните експлозии во Бејрут, во кои има голем број жртви и повредени, денеска е прогласен ден на жалост во...