Контакт

Актуелно

Свет7 часа

Москва ќе депортира странци, ги прекршиле мерките за карантин поради коронавирусот

Москва ќе депортира 88 странци кои ги прекршиле мерките за карантин што им биле воведени како претпазливост поради коронавирусот, изјави...

Регион8 часа

Вучиќ: Потегот на Курти за укинување на таксите е трик

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, смета дека најавата на косовскиот премиер, Албин Курти, за укинување на таксите за стоката од...

Регион10 часа

(Видео) Судири меѓу полицијата и мигрантите на границата меѓу Грција и Турција

Граничарите на североисточната граница на Грција со Турција со солзавец ги растерале мигрантите од Сирија кои се обиделе да ја...

Спорт10 часа

УЕФА уште е во „фаза на чекање“ за можното откажување на Евро 2020

Европската куќа на фудбалот УЕФА уште е во „фаза на чекање“ за да се одредат плановите за Европското првенство во...

Спорт10 часа

РК Вардар: Натпреварот со Монпелје ќе се игра пред публика

РК Вардар соопшти дека утрешниот натпревар со Монпелје во „Јане Сандански“ ќе се игра со публика, по препораката на Владата...