Контакт

Актуелно

Македонија38 минути

МНР: Во експлозијата во Бејрут засега нема повредени македонски државјани

Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 животи и разори делови од градот, Министерството...

Свет44 минути

Се урна понтонски мост при воена вежба во Русија, повредени 18 лица

Најмалку 18 лица се повредени за време на воената вежба кога се урнал пантонски мост во Еврејскиот автономен регион во...

Свет49 минути

Поправки во хангар се можна причина за експлозијата во Бејрут

На состанокот на либанскиот Врховен совет за одбрана беше посочено дека масовната експлозија во пристаништето во Бејрут што се случи...

Македонија1 час

СЗО: Коронавирусот не се пренесува преку мајчиното млеко

„Поддршка на доењето за поздрава планета“ е годинешното мото на Светската недела на доење, што традиционално се одбележува од 1...

Регион3 часа

(Видео) Силно невреме во Црна Гора

Силно невреме проследено со пороен дожд синоќа го погоди поголемиот дел од Црна Гора, а во Подгорица поплавени се неколку...