Контакт

Актуелно

Регион11 час

Синот на Вучиќ заболен од коронавирус

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека син му Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во...

Свет12 часа

Шефот на СЗО му одговори на Трамп: Не политизирајте го вирусот

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, побара денес да не се политизира пандемијата на коронавирусот кога американскиот...

Спорт12 часа

И „кралевите“ кратат – 10-20 отсто помала плата за фудбалерите на Реал Мадрид

Фудбалерите од првиот состав на Реал Мадрид ќе добијат намалена плата од 10 до 20 отсто за да се надополни...

Европа12 часа

Сунак: Премиерот Џонсон останува во болница, но се чувствува добро

Премиерот на Велика Британија и понатаму останува на интензивна нега. Неговата состојба се подобрува, може да седи на кревет, изјави...

Македонија14 часа

ЈСП: Од 9 до 13 часот автобусите нема да сообраќаат

ЈСП информира дека од утре, четврток, 9 април, па секој работен ден, јавниот превоз ќе функционира од 5 до 9...