Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

„Го сакам Водно“: Итно да се донесе специјалниот закон за Водно што го вети Шилегов

Граѓанската инцијатива „Го сакам Водно“ бара итно да се донесе специјален закон со кој заштитата на Водно нема да зависи...

Регион1 час

Орбан ѝ се налути на Хрватска: Нè изневеривте

По неколку недели кои ги одбележаа добрите односи меѓу Унгарија и Хрватска, пред неколку дена дојде до повторно заладување на...

Крвав четврток4 часа

В понеделник Крсто Мукоски и Сашо Василевски ќе ги презентираат своите докази за настаните од 27 април

Над 4 часа траеше денешното судско рочиште за настаните од 27 април на кое обвинителката Вилма Рускоска ги читаше писмените...

Македонија5 часа

Јане Ченто останува во притвор во Шуто Оризари – Апелација му ја одби жалбата

Тричлениот кривичен совет на скопска Апелација му ја одби жалбата на обвинетиот за собраниските насилства, Јане Ченто, да му биде...

Македонија5 часа

Дескоска: Ќе бараме отповикување на одлуката за азил на Груевски

Министерството за правда ќе бара отповикување на одлуката за азил на Никола Груевски, што по експресна постапка ја донесе Унгарија....