Контакт

Актуелно

Свет49 минути

СЗО: Пораст на бројот на заразени по олеснувањето на мерките, не е готово

Во некои земји е забележано зголемување на бројот на заразени со коронавирусот по олеснувањето на мерките, предупредува Светската здравствена организација,...

Македонија1 час

Филипче: Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места, не можеме да ги спречиме

„Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места. Ние не можеме да ги спречиме, важно е само тие да се придржуваат...

Македонија4 часа

Ахмети со порака по повод 18-годишнината на ДУИ: Време е за првиот Албанец премиер

Демократската унија за интеграција (ДУИ) одбележува 18-годишнина од оснoвањето, а по овој повод лидерот на партијата, Али Ахмети, посочува дека...

Црна хроника5 часа

Кривична за жител на Чегране кој во глава прободел свој соселанец по што се пријавил во полиција

Гостиварското основното јавно обвинителство донесе наредба за истрага против лице од селото Чегране поради сомнение за сторено кривично дело обид...

Црна хроника7 часа

Кичевец починал на нива откако при незгода ја пресекол ногата со мотокултиватор

Во попладневните часови на 4 јуни во СВР Охрид било пријавено дека во кичевското село Другово се случила трагедија во...