Контакт

Актуелно

Европа14 минути

Во Шпанија во последните 24 часа умреле 950 луѓе

Шпанските власти објавија нови податоци за ситуацијата со заразени и смртни случаи од коронавирусот. Според шпанските медиуми, 950 луѓе починале...

Црна хроника47 минути

Поради непочитувањето на полицискиот час приведени 41 лице

На ниво на цела држава 72 лица во текот на изминатите 24 часа не ја почитувале забраната за движење, односно...

Регион2 часа

Грција стави камп со 2.500 мигранти во карантин

Грција стави во каранти целиот камп за мигранти, откако 20 баратели на азил биле позитивни на тестот за коронавирус, објави...

Свет2 часа

Претседателот на Филипините ќе нареди да ги стрелаат оние што создаваат неволји во карантин

Филипинскиот претседател, Родриго Дутерте, ги предупреди граѓаните дека ќе им нареди на полицијата и војската да го убијат секој оној...

Свет3 часа

За 24 часа, повеќе од илјада починати и 26.000 новозаразени во Америка

Состојбата во САД се влошува од ден на ден. Во еден ден во Америка починаа 1.049 луѓе од коронавирусот, а...