Контакт

Актуелно

Европа2 часа

Во Амстердам пукано на двајца Црногорци, едниот загинал

Денеска попладне во Амстердам дошло до пукање од огнено оружје, при што загинал еден Црногорец, а друг е повреден. Според...

Европа5 часа

(Видео) Моментот кога камионот со 39 мртовци пристигнува на својата дестинација

Надзорни камери го регистрирале моментот кога камионот во кој беа пронајдени 39 мртви тела, стигнал на дестинацијата во индустриска зона...

Свет5 часа

Трамп ги укинува санкциите кон Турција

Американскиот претседател најави дека ќе ги укине санкциите за Турција, пренесе хрватскиот портал „Индекс“. Најавата на Трамп за укинување на...

Македонија6 часа

Германскиот амбасадор дециден дека земјава заслужува полноправно членство во ЕУ

Германскиот амбасадор во земјава, Томас Герберих, во врска со одлуката на Советот на ЕУ да не започне преговори со Северна...

Црна хроника6 часа

Скопската полиција уапси тројца битолчани кои украле 11 телефони и четири фотоапарати

Припадници на скопската полиција, по претходно добиени сознанија, на 22 октомври, во населбата Козле, извршиле преглед на автомобил марка „мерцедес...