Контакт

Актуелно

Македонија42 минути

Регистрирани се 266 нови позитивни ковид-случаи, нема починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 953 тестови,...

Црна хроника2 часа

Се удави 66-годишен маж во Охридското Езеро

Во водите на Охридското Езеро е пронајдено тело на маж. Според информациите, телото било пронајдено вчера на плажа во близина...

Македонија3 часа

Хелсиншки комитет апелира за мирни протести без насилство

Хелсиншкиот комитет изразува загриженост за настаните од вчерашниот протест против францускиот предлог, кој ескалираше со насилство и употреба на говор...

Македонија4 часа

Џафери за вчерашните протести: Протест – ДА, хулиганство -НЕ

„Синоќа законодавниот дом беше повторно мета на лицата што протестираа, кои со насилно однесување, хулиганство, користење тврди предмети, изразување вербални...

Црна хроника4 часа

Расчистено убиството во Струмица, полицијата ги приведе сторителите

Полицијата утрово привела три лица, сите од Струмица, за вчерашното убиство во кое беше убиено 22-годишно момче. Според информациите од...