Контакт

Актуелно

Македонија1 час

МТСП: Со социјалната реформа не се кратат, туку се унапредуваат правата на лицата со попреченост

Министерството за труд и социјална политика ја демантира изјава од „Хендикеп плус“ дека со предложениот закон за социјална заштита се...

Македонија2 часа

Катица Јанева и Ленче Ристоска на дневен ред на Советот на јавните обвинители

Советот на јавните обвинители на денешната презакжана седница, меѓу другото, треба да расправа за претставката на судијата Владимир Панчевски за...

Регион2 часа

(Видео) Вучиќ заплака за време на говорот во Ниш

„Србија нема да даде да ја скршат, Србија не може да ја победат“, порача претседателот на Србија синoќа во Ниш...

Соопштенија3 часа

Форумот за демократска Македонија бара да им се стави крај на партиските и роднинските вработувања

Форумот за демократска Македонија (#ФДМ) смета дека загрижува растечката тенденција на незаконски дејства на владејачката коалиција во Македонија. Главни белези...

Свет4 часа

Кремљ: Не сме запознаени со извештајот од истрагата во САД

„Сè уште не сме ги виделе главните наоди во извештајот од истрагата што ја спроведе специјалниот обвинител Роберт Милер за...