Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

(Во живо) Камион за заплена пристигна пред домот на Јанева

По половина час откако полицијата се врати да направи дополнителен претрес во домот на обвинителката Катица Јанева во Козле, пред...

Македонија1 час

Русковска наложила од СЈО да ѝ се земе службениот компјутер на Јанева

Обвинителката Вилма Русковска денеска соопшти дека од специјалното јавно обвинителство попладнево ѝ е одземен службениот компјутер на уапсената шефица на...

Македонија2 часа

Српската премиерка в понеделник во посета на Скопје

Премиерите на Србија и Северна Македонија, Ана Брнабиќ и Зоран Заев, в понеделник официјално ќе го одбележат почетокот на работата...

Македонија3 часа

Полицијата ја апси специјалната обвинителка Катица Јанева

Полициски службеници влегоа во домот на специјалната јавната обвинителка во скопската населба Козле. Полициски возила може да се забележат пред...

Култура5 часа

Јавен повик за учество на јубилејната „Бела ноќ“

Оваа година 15-ти јубилејен пат, во организација на Град Скопје и ЈУ Универзална сала – Скопје, се одржува културната манифестација...