Контакт

Актуелно

Свет6 минути

Воспитувачка којашто труеше деца во Кина осудена на смртна казна

Учителка од Кина е осудена на смртна казна затоа што затрула 25 деца во градинката каде што работела, од кои...

Црна хроника36 минути

Казнети 322 возачи во Скопје, од кои 105 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата...

Спорт1 час

Медведев испадна од Ролан Гарос

Четвртиот носител на Ролан Гарос, Данил Медведе, учеството на турнирот го заврши во првото коло. Медведев заклучно со оваа година...

Македонија2 часа

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот од Радовиш кон Штип

Oд 07:25 часот, сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Штип на осмиот километар од Штип кон Радовиш е во прекин поради случена...

Македонија2 часа

Дождливо и ветровито со температура до 25 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од западен и...