Контакт

Актуелно

Македонија7 часа

(Видео) Николовски: Ќе ја следиме секојa мерка и секој проект на градоначалниците

Промените во СДСМ продолжуваат во интерес на граѓаните затоа денеска ќе го промовираме и системот и начинот како тоа ние...

Македонија7 часа

Заев: Нема предвремени избори, реконструкција на владата до крајот на овој месец

Предвремени парламентарни избори нема да има, рече премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев. Тој кажа дека Централниот одбор на...

Домашен9 часа

(Видео) Македонските навивачи ги исвиркаа грчките ракометари

Ракометарите на Грција на почетокот од денешниот натпревар против Северна Македонија во рамките на квалификациското натпреварување за Европското првенство беа...

Регион10 часа

Ципрас: ЕУ треба да преземе конкретни мерки против Турција

Европската унија (ЕУ) треба да преземе конкретни мерки против Турција, ако таа земја продолжи со нелегалното однесување во источниот Медитеран,...

Спорт12 часа

Јуве го потврдија Маурицио Сари како нов тренер!

Јувентус и официјално го промовираа Маурицио Сари како нов тренер по неговото заминување од Челси по само една сезона во...