Контакт

Актуелно

Црна хроника14 минути

Казнети 322 возачи во Скопје, од кои 105 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата...

Спорт44 минути

Медведев испадна од Ролан Гарос

Четвртиот носител на Ролан Гарос, Данил Медведе, учеството на турнирот го заврши во првото коло. Медведев заклучно со оваа година...

Македонија1 час

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот од Радовиш кон Штип

Oд 07:25 часот, сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Штип на осмиот километар од Штип кон Радовиш е во прекин поради случена...

Македонија1 час

Дождливо и ветровито со температура до 25 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од западен и...

Европа12 часа

Тригодишно дете ја спаси мајка си од насилниот татко

Тригодишно дете во Рим, Италија, излегло од станот, тропнало на вратата на соседите и раскажало како неговиот татко, кој се...