Контакт

Актуелно

Свет25 минути

ФБИ: Русите ќе се вмешаат во изборите, тие имаат свој кандидат за претседател на САД

Директорот на американскиот ФБИ, Кристофер Реј, вели дека Русија не се откажува од намерата да влијае на резултатот од претседателските...

Регион48 минути

Уапсени Алжирци кои врзале и задавиле мигрант во Сараево

Полицијата на Сараевскиот кантон уапси двајца Алжирци осомничени за врзување и давење на мигрант во Илиџа, пишува сараевскиот „Дневни аваз“....

Свет1 час

Израел воведува тринеделен карантин

Израел од денеска воведува воведува втор тринеделен карантин поради зголемувањето на бројот на новозаболени од коронавирус. Тринеделниот карантин ќе почне...

Регион2 часа

Обид за киднапирање дете во Будва

Родителите на деветгодишно девојче од Будва пријавиле во полиција обид за киднапирање на нивната ќерка, која наводно непознат човек на...

Регион3 часа

Во Хрватска 234 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 234 нови случаи на коронавирус, а шест лица починале. Бројот на активни...