Контакт

Актуелно

Економија6 минути

Бектеши: Од 15 јули ваучери од 6.000 денари за домашен туризам

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција информираше дека на последната седница на Владата, на предлог на Министерството за...

Македонија18 минути

Арсовски: Несериозно и морбидно е да се зборува за избори на 5 јули

Фиксираниот датум за избори на 5 јули кога би се случиле изборите не само што е несериозно туку е морбидно,...

Свет3 часа

Нов Зеланд размислува за спас на туризмот со воведување на работна недела од 4 дена

Нов Зеланд кон крајот на април почна со долгиот процес за релаксација на мерките на карантин поради пандемијата. На граѓаните...

Црна хроника4 часа

Автомобили возеле во спротивен правец на автопатот кај Неготино, направиле сообраќајка па избегале

Вчера околу 21.30 часот на автопатот Демир Капија – Неготино, кај селото Тремник, се случила сообраќајна незгода во која патничко...

Македонија4 часа

Од утре почнува аплицирањето за субвенциите за велосипеди и електрични тротинети

Градот Скопје утре ќе ги објави јавните повици за доделување субвенции за велосипеди и електрични тротинети во 2020 година. Новитет...