Контакт

Актуелно

Екологија8 минути

Eколозите порачуваат: 15% од територијата на државата треба да бидат заштитено подрачје

Светскиот ден на животната средина 5 јуни е значаен меѓународен ден за подигнување на свеста за зачувување на животната средина...

Свет36 минути

(Видео) Прекумерна сила на протестот во Бафало: Полицајци турнаа на земја немоќен старец

Протестите за бруталното полициско убиство на Афроамериканецот Џeорџ Флојд траат веќе десетти ден, а полицијата синоќа повторно употреби прекумерна сила...

Македонија1 час

Приведени 38 лица за непочитување на полицискиот час, седуммина ја прекршиле мерката за изолација

Во текот на изминатите 24 часа евидентирано е дека на ниво на целата држава 48 лица го прекршиле полицискиот час,...

Македонија13 часа

Бугарија воведе 14-дневен карантин за лица што влегуваат од Македонија

Бугарското Министерство за здравство издаде наредба со која се воведува 14-дневен задолжителен карантин за лица кои во државата влегуваат од...

Регион14 часа

Хвар го сопре воведувањето на 5Г-технологијата додека не се истражи како влијае на здравјето

Градот Хвар го суспендира воведувањето на 5Г-технологијата сè додека не се докаже дека нема негативно влијание врз луѓето и околината....