Контакт

Забава

Ал Пачино на опуштена прошетка во Беверли Хилс

Објавено пред

Тој се врати дома во Лос Анџелес откако помина неколку недели во Италија на снимање на филмот The House Of Gucci („Куќата Гучи“) на Ридли Скот.

А во вторникот холивудскиот ветеран Ал Пачино (81) беше забележан во Беверли Хилс облечен во лежерен црн комплет и долг шал со реси.

Најновата улога на Пачино е како потомок на модната куќа, Алдо Гучи, чиј внук Маврицио беше убиен во 1995 година, а убиството го нарача неговата поранешна сопруга Патриција.

Адам Драјвер игра во улогата на Маврицио во филмот, а Лејди Гага како Патриција, која издржа 16 години затвор за организирање на убиството.

Снимањето се одвиваше во Рим и Милано. Техничката екипа и актерите беа сместени во ексклузивната вила „Д’Есте“ на брегот на езерото Комо.

Забава

Ангелите паднаа! „Викторија сикрет“ ја менува стратегијата на супермодели облечени во долна облека

Објавено пред

Victoria’s Secret ги претстави своите нови портпаролки, меѓу кои се индиската актерка Пријанка Чопра Џонас и американската фудбалерка Меган Рапиное, која исто така е заговарач за правата на ЛГБТ-заедницата.

Пријанка (38) Меган (35), се придружуваат на списокот со други „водечки икони“ кои се регрутирани да ја обликуваат иднината на брендот согласно неговата заложба за диверзитет, објави во средата „Пејџ сикс“.

Порталот цитира анонимен извор кој пренесува дека „жените повеќе нема да позираат во долна облека, туку наместо тоа, ќе се појавуваат на подкаст и во маркетинг-материјали за брендот“.

Традиционално, брендот беше промовиран од список супермодели од висок профил, со оние кои согласно договорот со брендот беа познати како „Ангели“ на Викторија.

 

Запрашан дали „Ангелите“ ќе се вратат некогаш, извршниот директор на брендот Мартин Вотерс рече: „Во моментов, не гледам дека е релевантно од културна гледна точка“.

Вотерс, кој беше назначен за извршен директор во февруари, за „Њујорк тајмс“ изјави дека модниот бренд за долна облека „треба да престане да биде она што сакаат мажите и, наместо тоа, да се знимава со она што сакаат жените.

„Знаев дека треба да го менуваме овој бренд подолго време, едноставно немавме контрола врз компанијата за да можеме да го направиме тоа,“ додаде тој.

Прикажи повеќе...

Забава

Кристин Кавалари ужива на луксузен одмор во Кабо

Објавено пред

Кристин Кавалари почна рано со летото одморајќи се во сончевиот Кабо Сан Лукас, Мексико, со своите деца и нејзините најблиски пријатели оваа недела.

Се чини дека 34-годишната телевизиска личност и дизајнерка за накит го живее својот најдобар живот додека го впива сонцето покрај базенот на изнајмената вила во луксузниот ресорт.

Во средата попладне Кавалари го изложи своето беспрекорно тело на целосен приказ во бикини со цветен принт. Изгледот го стилизира со раскошна црна наметка.

ТВ-ѕвездата ги заштити очите со очила за сонце „рејбан“, а од модни додатоци на себе има златна белезица и обетки со обрач.

Прикажи повеќе...

Забава

Бикинито што го носеше Барбара Виндзор во филм од 1969 година се продаде за 9.500 фунти

Објавено пред

Костимот за капење што го носеше британската актерка Барбара Виндзор во филмот Carry On Camping (1969) беа продадени на аукција за 9.500 фунти.

Починатата актерка го носеше бикинито во познатата сцена кога горниот дел ѝ одлета среде час за вежбање.

Сцената мораше да се снима трипати.

Приходите од продажбата на бикинито, кое беше извадено од канта за отпадоци пред неколку децении, продавачот ќе ги донира на Друштвото за Алцхајмерова болест.

Актерката, која исто така глумеше во EastEnders, почина во декември од Алцхајмерова болест на 83-годишна возраст.

Секвенција од сцената во Carry On Camping беше вклучена во редоследот на службата за нејзиниот погреб, придружуван од нејзиниот цитат: „Таа слика ќе ме следи до крајот“.

Бикинито му е продадено на американски купувач по војната на наддавање меѓу телефонски и онлајн-купувачи бидејќи цената растела.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија42 минути

Бројката на хоспитализирани поради Ковид-19 падна на 90 лица

Вкупно 90 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните одделенија и тоа 26 во Скопје и 64...

Топ2 часа

Двајца браќа истепале полицајци во Струга

Двајца браќа со тупаници и шлаканици нападнале полицајци во Струга.  Поради опасност од бегство, судот им определи притвор на напаѓачите....

Спорт2 часа

Против Украина одиме на победа

Македонската фудбалска репрезентација попладнево во Букурешт ќе го одигра еден од најзначајните натпревари во својата историја. Македонија во второто коло...

Македонија3 часа

(Видео) Запленети над 2.000 стебла марихуана во Виена во заедничка акција на македонската и австриската полиција

Во заедничка акција на македонската и австриската полиција запленети се над 2.000 стебла марихуана во околината на Виена, а приведени...

Македонија3 часа

(Видео) Борисов на средбата со Заев: Убеден сум дека Радев ќе ви каже дека ништо не може да се направи

Поранешниот премиер на Бугарија и актуелен претседател на партијата ГЕРБ, Бојко Борисов, на средбата со премиерот, Зоран Заев, рече дека...

Спорт4 часа

Ангеловски: Наша цел е пласман во втората фаза

Македонија е подготвена за најважниот натпревар на ЕП. Македонија, од 15 чадот ќе игра против Украина. Ова е дуел на...

Македонија5 часа

(Видео) Заев од Софија: Решението е околу нас, мора да го најдеме

Два пријателски и братски народа секогаш мора да разговараат и да бараат решение, изјави премиерот Зоран Заев на почетокот на...

Свет17 часа

Путин и Бајден согласни дека никогаш не смее да дојде до нукеарна војна во светот

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност....

Свет17 часа

(Видео) Бајден: Мојата агенда не е против Русија, туку за американскиот народ

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против...

Свет19 часа

(Видео) Путин: Преговорите беа добри, амбасадорите се враќаат

Рускиот претседател Владимир Путин на прес-конференцијата по самитот со неговиот американски колега Џозеф Бајден рече дека преговорите биле „добри“. Toj...

Европа19 часа

EMA даде позитивна оценка на клиничките испитувања на „спутник В“

Европската агенција за лекови (ЕМА) објави позитивен извештај за резултатите од клиничките испитувања на руската вакцина „спутник В“ против коронавирус,...

Македонија22 часа

Заев: Изгубен е Мицкоски, ако некој го најде, нека го врати во ВМРО-ДПМНЕ

Премиерот Зоран Заев реагира на обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека македонскиот идентитет е изгубен и дека утре...

Македонија22 часа

Регистрирани 15 нови случаи на Ковид-19, нема починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.802 тестирања, а регистрирани се 15 нови случаи на...

Македонија23 часа

Отфрлена пријавата за Џафери и за пратениците што се појавија во Собрание заболени од коронавирус

Основното јавно обвинителство Скопје ги отфрли кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левицата против претседателот на Собранието, Талат Џафери, и...

Македонија1 ден

ЕУ ја стави Македонија на листата безбедни земји за патување

Европската Унија одлучи да ја стави Република Северна Македонија на списокот на земји што се безбедни за патување, пренесуват европските...

Свет1 ден

Борел: Три принципи во новата стратегија на ЕУ кон Русија

Новата надворешнополитичка стратегија на ЕУ кон Русија ќе се заснова на три принципи: одбивање, воздржаност и соработка, изјави високиот претставник...

Регион1 ден

Нови мерки во Србија – дозволени се матурски прослави, угостителите може да работат и на затворено

Поради постабилната епидемиолошка состојба во Србија, од денес во сила се нови мерки, од кои повеќето се однесуваат на угостителските...

Македонија1 ден

Од денеска нема полициски час, дозволени се веселби и настани на отворено

Од ноќеска на полноќ престана да важи одлуката за полициски час, а се укина и ограничувањето на работното време на...

Свет1 ден

Средбата Путин – Бајден во Женева под строго засилени мерки

Денеска, во Женева, американскиот претседател, Џо Бајден, ќе се сретне со рускиот претседател, Владимир Путин, и тоа ќе биде нивна...

Економија1 ден

Денеска се затвора јавниот повик за ваучери за одмор на работници со ниски приходи

Министерството за економија ги известува граѓаните дека заклучно со денешниот ден, 16 јуни (среда), се затвора јавниот повик за издавање...

Досие