Контакт

Забава

Амбер Валета 25 години е трезна

Објавено пред

Познатата манекенка Амбер Валета (45), поранешно заштитно лице на модната куќа „Армани“, во својата исповед за „Нет-а-портер“ зборуваше за зависноста од алкохол и наркотични средства. Оваа убавица гордо изјави дека е трезна веќе 25 години.

„Ако земам (алкохолен) пијалак или дрога, ќе бидам мртва. Ќе уништам сè“, рече Амбер додавајќи: „Само ако останам трезна, имам шанса да преживеам“.

Таа вели дека првпат се сретнала со дрогата кога имала 10 години, а на 18-годишна возраст почнала да зема кокаин.

Амбер Валета стана популарна во 90-тите години и имаше одлична врска со колешките Кејт Мос и Шалом Харлоу.

„Се боревме една за друга, плачевме заедно, се поддржувавме“, рече Амбер, која откри дека го мрази сегашното време на селфиња.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Памела Андерсон се омажи за човекот што ја сакал 35 години

Објавено пред

По неколку децении врска, Памела Андерсон и продуцентот Џон Петерс стапија во брак.

Петтата венчавка на Памела Андерсон, но и на Питерс, се случила во тајност на приватна церемонија во Малибу.

„Двајцата многу се сакаат. Тоа е голема холивудска романса“,кажал нејзиниот публицист потврдувајќи ја веста.

Нивниот прв состанок се случил во 1980-тите години за на крајот да завршат заедно, а Памела го потврдила тоа на „Инстаграм“ едноставно пишувајќи „Среќен живот“.

View this post on Instagram

❤️ happy life

A post shared by The Pamela Anderson Foundation (@pamelaanderson) on

„Има убави девојки насекаде. Можев да одбирам, но 35 години ја сакав само Памела“, изјавил Петерс за „Холивуд рипортер“.

Петерс ја започнал својата кариера како фризер за да стигне до продуцент на филмот „Ѕвездата е родена“.

„Таа ме прави див на позитивен начин. Ме инспирира. Јас ја заштитувам и ја третирам онака како што заслужи“, рече тој.

Прикажи повеќе...

Забава

Хари и Меган им се заканија со тужби за таблоидите

Објавено пред

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се заканија дека ќе преземат судска постапка откако таблоидите објавија фотографии од поранешната војвотка од Сасекс со нејзиниот син Арчи во Канада, јавија британските медиуми.

Според дневниот весник „Гардијан“ и каналот „Скај њуз“, адвокатите на двојката посочиле дека тие фотографии биле направени од фотограф кој се криел во грмушка без знаење на Меган Маркл на островот Ванкувер, каде Хари им се придружил на сопругата и синот во понеделникот вечерта.

Тие се жалат дека папараците постојано ги демнат, дури и откако се откажаа од кралските должности за да започнат нов, самостоен живот.

Таблоидите „Сан“ и „Дејли мејл“ објавија и снимки од поранешната американска актерка како го шета својот син и нејзините две кучиња.

Во есента, парот поднесе тужба против некои весници поради нарушувања на приватноста и телефонско прислушување.

„Ја изгубив мајка ми и сега гледам како жена ми е жртва на истите моќни сили“, рече помладиот син на Лејди Ди, која загина во сообраќајна несреќа во Париз во 1997 година додека нејзиниот автомобил беше следен од папараци.

Нивното исклучување од британската монархија ќе се случи напролет. Тогаш веќе нема да бидат активни членови на кралското семејство и нема да носат кралски титули.

Прикажи повеќе...

Забава

Бредли и Ирина заедно ќе се грижат за детето

Објавено пред

Руската манекенка Ирина Шајк (34) и американскиот актер Бредли Купер (45) конечно постигнале договор за старателство над заедничкото дете.

Според последните информации, преговорите биле завршени на почетокот од годината. Постојана адреса на моделот и на актерот ќе биде Њујорк и тие заедно ќе ја споделат целата грижа за детето.

Каде ќе биде Леа (2) ќе зависи од ангажманите и распоредот, со оглед на природата на нивниот бизнис. Ирина и Бредли многу бргу се согласиле и се договориле за деталите, а благосостојбата на нивната ќерка им е на прво место. Последниве денови Леа го поминува времето со својата мајка и честопати се видени како шетаат заедно на улиците на Њујорк.

Ирина и Бредли се разделија по четири години врска. Имаше многубројни нагаѓања за причината за нивниот прекин, а сè почна со сомневањето за неверство на актерот поради неговата блиска врска со пејачката и актерка Лејди Гага (33).

Прикажи повеќе...

Најново

Свет2 часа

Путин го потпиша указот, Шојгу и Лавров и во новата руска влада

Рускиот претседател Владимир Путин синоќа потпиша указ за составот на новата влада предводена од премиерот Михаил Мишустин, при што ресорите...

Свет2 часа

(Видео) Импичмент на Трамп: Сенаторите се судрија околу правилата на судењето

Додека американскиот претседател Доналд Трамп е на Светскиот економски форум во Давос,американскиот Сенат отфрли неколку барања на демократите во врска...

Свет2 часа

Кина: Новиот вирус мутира, расте бројот на починати

Кинеската здравствена комисија соопшти дека 440 луѓе во 13 провинции биле заразени од новиот респираторен и смртоносен вирус од кои...

Македонија2 часа

Владата ги поништи одлуките на Мизрахи за в.д. директори на центри за социјална работа

Владата донесе одлука за поништување на решенијата за разрешување од должност и именување на вршители на должност директори во јавните...

Култура14 часа

Владата ќе ги плати трошоците за патување на екипата на „Медена земја“ на „оскарите“

Владата ќе ги плати патните трошоци за патувањето на петчлената филмска екипа и за хероината на филмот „Медена земја“ Атиџе...

Свет14 часа

Прв случај на мистериозниот вирус во САД

Официјални лица од здравствените власти го потврдија првиот случај на мистериозниот корона вирус во САД, кој уби шест луѓе во...

Спорт15 часа

Норвежаните во полуфинале по триумфот над Исланд (видео)

Норвешката ракометна репрезентација се приклучи на Хрватска и на Шпанија во полуфиналето на Европското првенство, откако во нордиската пресметка со...

Свет16 часа

Папата до учесниците на форумот во Давос: Луѓето, а не профитот, мора да бидат во центарот на политиката

Папата Франциско испрати писмена порака за да ги потсети делегатите на годинешниот Светски економски форум во Давос на моралната обврска...

Регион18 часа

Брисел: Летот меѓу Белград и Приштина е чекор кон нормализација на односите

Воспоставувањето на комерцијален лет помеѓу Белград и Приштина е добар чекор кон нормализирање на односите, изјави денеска Питер Стано, портпарол...

Свет20 часа

Паника во светот поради новиот вирус, ригорозни контроли на аеродромите и железничките станици

Земјите во Азија и другите делови на светот почнаа со проверки на телесната температура на аеродромите, железничките станици и автопатиштата....

Македонија21 час

(Видео) Ѓорчев: 10.000 граѓани лани се иселиле во Германија

Речиси 10.000 граѓани во 2019 година добиле работни визи и заминале во Германија, рече опозицискиот пратеник Владимир Ѓорчев, кој додаде...

Македонија22 часа

Димитров во Давос: Крајно време е да тргнеме напред

Крајно време е Северна Македонија да направи чекор напред на својот европски пат: отворање на заслужените пристапни преговори со ЕУ,...

Македонија23 часа

Дерковски: Избирачкиот список никогаш не може да биде идеално чист

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски, се надева дека на престојните избори нема да има злоупотреба на лични карти...

Македонија23 часа

Османи до партиите: Донесете го Законот за Јавното обвинителство пред изборите

Вицепремиерот Бујар Османи смета дека законот за Јавно обвинителство, кој со месеци е заглавен во Собранието, треба да биде донесен...

Свет24 часа

(Видео) Грета во Давос: Ништо не направивме за климатските промени

Младата активистка за борба против климатските промени, Грета Тунберг, одржа говор на годишниот собир на Светскиот економски форум, кој се...

Свет1 ден

Маж од Австралија со симптоми на смртоносниот корона вирус ставен во карантин

Здравствените власти во Квинсленд потврдија дека во Австралија, најверојатно, се појавил првиот случај на зараза со новиот смртоносен корона вирус...

Свет1 ден

Почнува судењето за импичмент на Трамп, адвокатите повикаа веднаш да се ослободи претседателот

Во Сенатот на американскиот Конгрес почнува судскиот процес за импичмент на претседателот Доналд Трамп. Минатата недела Претставничкиот дом ги испрати...

Економија1 ден

Отворен 50. Светски економски форум во Давос

Педесетиот Светски економски форум во Давос беше отворен синоќа со концерт на Младинскиот оркестар на Европската унија, Симфонискиот оркестар од...

Регион1 ден

Во БиХ секоја година умираат по 3 300 луѓе како последица на загадениот воздух

Во Босна и Херцеговина секоја година прерано умираат околу 3 300 луѓе како последица на изложеноста на воздух загаден со...

Забава1 ден

Автомобилите на Пол Вокер продадени на аукција за 2,33 милиона долари

Дваесет и едно возило во сопственост на трагично починатиот актер Пол Вокер, најпознат по улогата во популарната филмска франшиза „Брзи...

Досие