Контакт

Забава

Амбер Роуз го истетовира челото, одлуката ја донела по смртта на Коби

Објавено пред

Американската манекенка и актерка Амбер Роуз (36) се пофали со уште една тетоважа на социјалните мрежи, но овој пат на челото.

Последната тетоважа им ја посветила на своите синови Себастијан и Слеш, чии имиња ги истетовирала на челото, пишува „Е!Њуз“.

Зборовите „Беш Слеш“ (Bash Slash) беа напишани на нејзиното чело и додека некои беа воодушевени од идејата и одлуката, повеќето дадоа негативни коментари.

За време на емисијата „Фокс солул он ТВ“, 36-годишната манекенка зборуваше искрено за тоа што ја инспирирало да го истетовира лицето и дека тоа одамна сакала да го стори.

„Морам да бидам искрена и не сакам да звучам банално, но по смртта на Коби Брајант, се осврнав на мојот живот“, рече Амбер истакнувајќи дека смртта на Коби не била единствената причина за тетоважата, но тој трагичен настан придонел за нејзината одлука.

„Размислив за татко ми, кој доби рак кога имаше 40 години и мина низ тежок период. Денес е добро, но тогаш можеше да умре. И јас имам 36 години… Ја сакав оваа тетоважа толку долго… Животот е краток, па само направете го тоа. Само живејте го животот најдобро што можете и немојте да се каете. Па, така се чувствував и мило ми е што ја направив“, изјавила Амбер.

Забава

Хоакин Феникс спасува мајка крава и теле од кланица по веганскиот плач на оскаровската вечер

Објавено пред

Хоакин Феникс помогна да се спаси мајка крава и нејзиното теле од кланица еден ден откако ги критикуваше практиките на млечната индустрија во текот на говорот на „Оскарите“, откако освои награди за најдобар актер за Џокер.

Феникс, кој цел живот е веган, ги критикуваше месната и млечната индустрија во својот говор на оскаровска вечер.

Во клипот објавен во средата од страна на Farm Sanctuary, познатиот актер и вегански заговорник заедно со претставници на група за спас на животните во Лос анџелес (Los Angeles Animal Save) ја посетија кланицата „Пико Ривера“ во Калифорнија каде што разговараа со нејзиниот оснивач и извршен директор, Ентони Ди Марија.

45-годишниот оскаровец имал срдечна дискусија со Ди Марија за индустриските практики, иако двајцата не се согласувале околу тоа дали зборот за судбината на животните треба да биде „собран“ или „убиен“.

Тој подоцна беше виден како носи бебе теле во транспортна приколка кон еден животински резерват управуван од страна на непрофитната организација Farm Sanctuary.

Актерот мајката ја крсти Либерти а нејзиното теле Индиго.

„Моја надеж е, додека гледаме како бебето Индиго расте со неговата мајка Либерти во резерватот, секогаш да се сеќаваме дека пријателствата можат да се појават на најнеочекуваните места. И, без оглед на нашите разлики, љубезност и сочувство треба да владеат секаде околу нас,“ кажа Феникс.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Синди Крафорд ја исмејувале за бенката која стана нејзин заштитен знак

Објавено пред

Синди Крафорд вчера го прослави својот 54-ти роденден, а сè уште плени со убавината токму како и на почетокот на кариерата.

Таа е препознатлива по својата бенка над усната, која стана нејзин заштитен знак.

Иако од најраното детство имала проблеми поради неа, Синди ќе биде запаметена по бенката, што ја направи единствена.

Имено, врсниците често се шегувале на нејзина сметка, така што во еден момент планирала да ја отстрани по хирушки пат, но мајка ѝ ја спречила во намерата.

„Мајка ми секогаш велеше „Знаеш како изгледа бенката, ама не знаеш како ќе изгледа лузната.“ Сега таа стана нешто по кое ќе ме паметат луѓето, а многу жени со бенки се идентификуваат со мене,“ изјави Синди во една прилака.

Оваа американска убавица својата кариера ја започна во 1986-та година а врвот го достигна во 90-те. Беше дел од славната петорка со Клаудија Шифер, Наоми Кемпбел, Кристи Тарлингтон и Линда Евангелиста, кога впрочем и ја заработи титулата супермодел.

Таа украси преку 600 насловни страници на најпрестижни списанија како што се „Вог“ и „Ел“. Сите ја посакуваа во кампањи и во модни ревии – „Шанел“, „Долче и Габана“, „Џанфранко Фере“, „Роберто Кавали“, „Оскар де ла Рента“, „Живанши“.

Синди е првиот супермодел кој се сликаше за „Плејбој“. Четири години беше во брак со актерот Ричард Гир. Денес е во брак со бизнисменот Ренди Гребер со кого има две деца.

Инаку, бенка над горна усна е симбол на привилегиран живот.

Прикажи повеќе...

Забава

Моника Барбаро – синоним за стил и елеганција во кралско син костим

Објавено пред

Актерката Моника Барбаро зрачи со елеганција и софистицираност на фотографиите на кои една од главните протагонистите на новиот „Топ ган“ е сликана на соло прошетка во Њујорк.

Ѕвездата на „Топ ган: Маверик“ на себе има костим во кралско сина боја и црвени високи потпетици. Изгледот го дополни со сребрени обетки и капут од црна кожа лежерно префрлен преку раката.

29-годишната актерка чекори со широка насмевка, најверојатно, на некоја забава или свечена вечера во Големото јаболко, четири месеци пред премиерното прикажување на „Топ ган: Маверик“, закажано за 26 јуни.

Во филмот ја игра Феникс, една од неколкуте нови ликови во долгоочекуваното продолжение на оригиналната верзија „Топ ган“ од 1986.

Тром Круз се враќа во улогата што го направи славен и кого луѓето го препознаваа како пилотот Пит  Мичел (Маверик) од „Топ ган“, каде што тој е инструктор на академијата.

Вил Калмер се враќа како Том Казански (Ајсмен) заедно со други новодојденци во франшзата, како, на пример, Џенифер Конели, Џон Хем, Глен Пауел и Ед Харис.

 

Прикажи повеќе...

Најново

Регион11 минута

Јамајка демантира дека го признала Косово

Министерката за надворешни работи на Јамајка, Камина Џонсон Смит, ја демантира изјавата на косовскиот претседател Хашим Тачи дека државата ја признала...

Свет34 минути

Нови 889 случаи на заразени од коронавирус во Кина

Во Кина се забележани 889 новопотврдени случаи на заразени од коронавирус и 118 починати. Од смртните случаи, 115 се во...

Свет51 минута

Во април почнуваат клиничките тестирања на вакцината против коронавирус

Кон крајот на април ќе започнат клиничките испитувања на вакцината против коронавирус од кој во Кина починаа повеќе од 2.000...

Македонија1 час

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

Почнува судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието во Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој...

Свет1 час

(Видео) Украинци пречекани со камења дома, откако беа евакуирани од Кина

Украинци евакуирани од кинескиот град Вухан, биле пречекани од револтираните мештани кои со камења мавале по автобусите кои се упатиле...

Македонија11 час

Истрага за две лица по акцијата во која беше запленет кокаин во Сарај

Заврши распитот на лицата што вчера вечерта беа приведени во акцијата во селото Крушопек, Општина Сарај, по добиени сознанија за...

Топ17 часа

Момче прободено со нож, уапсена девојка осомничена за обид за убиство

Дваесет и тригодишен државјанин на Турција синоќа бил пронајден на излез од Гостивар, на магистралниот пат кон Тетово, со повреда од...

Топ20 часа

(Видео) Кокаинот од Колумбија бил скриен во банани, приведени се четири лица

МВР соопшти детали за запленетиот килограм кокаин по потекло од Колумбија, кој беше запленет во полициска акција во селото Крушопек...

Македонија22 часа

Јовановски до Русковска: Не се дери, ти ги знаеме гласовните способности

Половина час пред судот, првообвинетиот за „Рекет“, Бојан Јовановски, образложува зошто треба да му биде заменета мерката притвор со домашен....

Македонија23 часа

Димишков: Сакаа да ме искористат како адвокат за мојата сестра судијка да биде изземена од предметот

Судењето за „Рекет“ продолжува со сослушување на сведоците на Бојан Јовановски – Боки 13. Адвокатот Васил Димишков, брат на судијката...

Македонија23 часа

ОЈО проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата на Наќе Чулев

Основното јавно обвинителство ќе проверува дали има неправилности при поништувањето на решенијата донесени од техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе...

Македонија23 часа

Заев и Ципрас добитници на меѓународна награда за мир за преспанскиот договор

Поранешните премиери на Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, се годинешни добитници на меѓународната награда за...

Регион24 часа

(Видео) Пријава за Јосипа Лисац поради лоша изведба на хрватската химна

Адвокатот Бошко Жупановиќ поднесе пријава против хрватската пејачка Јосипа Лисац за нејзината изведба на хрватската химна на инаугурацијата на новоизбраниот,...

Европа24 часа

Детали за масакрот во Германија – напаѓачот бил екстремен десничар

Германскиот весник „Билд“ објави дека напаѓачот, кој во градот Ханау во Германија синоќа со огнено оружје уби девет луѓе, е...

Свет1 ден

Трамп му понудил помилување на Асанж под еден услов

Американскиот претседател, Доналд Трамп, му понудил помилување на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, ако каже дека Русија немала врска со...

Економија1 ден

Пад на побарувачката за нови автомобили во Европа

Измената на даночниот систем во некои земји, нешто послабата глобална економија и неизвесноста поврзана со брегзитот доведе до пад на...

Свет1 ден

Трамп го назначи амбасадорот Гренел за шеф на американското разузнавање

Американскиот претседател, Доналд Трамп, го назначи Ричард Гренел, американски амбасадор во Германија и специјален пратеник за Србија и Косово, за...

Спорт1 ден

Аталанта го живее сонот со „уништувањето“ на Валенсија, Ред бул кошмар за Мурињо и Тотенхем (видео)

Аталанта пишува историја за своите фанови. Клубот од Бергамо во својот прв настап во Лигата на шампиони успеа да стигне...

Свет2 дена

(Видео) Пациентка свири виолина за време на операција на мозокот

Хирурзите во болницата „Кингс колеџ“ во Лондон отстраниле тумор од мозокот на една жена која во текот на операцијата свирела...

Регион2 дена

Црногорски државјанин евакуиран од Хубеи

Црногорски државјанин денеска беше евакуиран од провинцијата Хубеи во Кина, каде што се појави коронавирусот, со специјален лет на Владата...

Досие