Контакт

Забава

Банка по грешка им префрлила 120 илјади долари, тие сите пари ги потрошиле

Објавено пред

Банка погрешно им уплатила 120.000 долари на сметката на брачен пар од Пенсилванија, кои сите пари ги потрошиле. Според полицијата, тие си купувале теренско возило, приколки, тркачки автомобил и други предмети. На пријателите им поделиле 15 илјади долари.

Двојката во Пенсилванија е обвинета за кражба откако потрошиле илјадници долари што една банка погрешно ги префрлила на нивната сметка, пренесува Би-би-си.

Роберт (36) и Тифани (35) Вилијамс не само што ги потрошиле сите 120.000 долари кои по грешка биле префрлени на нивната сметка, туку влегле и во финансиска дупка. Тие треба да платат и 100.000 долари надомест поради пречекорување на дозволениот минус на сметката.

Тие признале дека знаеле дека парите не се нивни. Тие биле префрлени на нивна сметка, место кај инвестициска фирма за која биле наменети. Грешката била забележана 20 дена подоцна и парите се повлечени од нивната сметка, оставајќи огромен минус по тоа.

Според полицијата, Вилијамс веќе потрошил околу 107.000 американски долари пред да се открие грешката. Вилијамс обично имал околу илјада долари на својата сметка.

Забава

(Видео) Слаткаристика ветува одлична забава на фестивалот „Мозаик“

Објавено пред

Миленикот на хип хоп заедницата и еден од најпознатите македонски музички артисти- Слаткаристика во видео порака ветува одлична забава на МОЗАИК 2020. Во А1 Арена „Борис Трајковски“ ги слушаме „Да полетам“, „Дијаманти“, „Марадона“, „Тик Так“ и многу други од мозаикот на хитови на добропознатиот хип хоп артист.

Слаткаристика ветува одлична забава на Мозаик 2020! 🎵🎶🎤 Slatkaristika (Official)

Posted by Mosaic Festival on Понеделник, 24 февруари 2020

Првиот „Мозаик“ фестивал се одржува под мотото „Затоа што заедно сме посилни“, а на 28.02 во А1 Арена „Борис Трајковски“ покрај Слаткаристика ќе настапат и: Нокаут, Сам, Ферус Мустафов, Владо Јаневски и Елита 5. Картите по цени од 150 и 200 денари, може да се набават во продажната мрежа на МК Тикетс. Бидете и вие дел од најдобриот музички мозаик.

Прикажи повеќе...

Забава

Орландо Блум на модна ревија дојде со куче – сите сакаа да се фотографираат со нив

Објавено пред

Актерот Орландо Блум ја имаше најслатката придружба на модното шоу „Хуго Бос“ на Модната недела во Милано. Наместо свршеницата Кети Пери, тој со себе го зеде нивното кученце Мајти, кој беше главната ѕвезда на вечерта.

Кучето ја следеше ревијата од првиот ред, заедно со најпознатите имиња од светот на модата. Актерот дури и стилски се усогласи со својот миленик носејќи косум и џемпер во иста боја како неговото куче, па сите што беа на ревијата посакаа да се фотографираат со нив.

Прикажи повеќе...

Забава

Снимена последната епизода од серијата „Модерно семејство“

Објавено пред

Актерите на популарната комедија „Модерно семејство“ открија дека ја снимиле последната епизода од серијата. Тие објавија фотографии и видеа од снимањето и се збогуваа со ликовите што ги играа 11 години.

„Модерно семејство“ е најнаградуваната серија комедија во Америка. Таа ја раскажува приказната за трите генерации на семејството Причет.

 

View this post on Instagram

 

Se nos acabó la fiesta!!!💃🏻💃🏻🎉🎉🎬🎬 Adios stage5 ! Modern Family❤️ 11 years!!!

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

„Каков ден. Збогум ‘Модерно семејство’. Никогаш нема да ги заборавам овие луѓе, имавме само убави моменти. Благодарам ‘Модерно семејство’, благодарам Глорија Причет“, напиша Софија Вергара.

 

View this post on Instagram

 

What a day!! Saying goodbye to our Modern Family❤️❤️❤️

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

Актерот Џеси Тајлер Фергусон, кој го глумеше ликот на Мичел, на својата објава напиша цитат од Џ.М. Бери: „Не вели збогум, бидејќи збогум значи заминување, а заминувањето значи заборавање“. Тој им се заблагодари на сите обожаватели што ги поддржуваа цели 11 години и 250 епизоди.

Ерик Стоунстрит, кој го играше Камерон, сопругот на Мичел, објави фотографија направена покрај вратата низ која влегувал и излегувал на снимањата во текот на изминатите 11 години. „Поминаа како миг“, напиша тој.

 

View this post on Instagram

 

I guess I’ll see myself out now stage 5. 11 years walking in and out of this door went by in a flash. #modernfamily

A post shared by Eric Stonestreet (@ericstonestreet) on

Продуцентот и креатор Стив Левитан исто така објави видео од последниот ден од снимањето на серијата. „Ова се прекрасни луѓе благодарение на кои овие 11 сезони беа возможни, сите ги сакам“, напиша тој.

Последната епизода од серијата ќе се емитува на 8 април.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија47 минути

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира пред Обвинителство и Врховниот суд

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повика на протест во 18 часот, кој ќе започне пред Обвинителството, а ќе заврши пред...

Спорт57 минути

Џордан во солзи се прости од Коби Брајант (Видео)

Кошаркарската легенда Коби Брајант се прости од Коби Брајант кој на 26 јануари заедно со својата ќерка Џијана и уште...

Македонија1 час

Тестовите потврдија – нема заразен од коронавирус во земјава

Лицето кое синоќа беше примено на Инфективната клиника во Скопје е тестирано и нема коронавирус, потврдија од Министерството за здравство....

Свет1 час

Започна процесот за екстрадиција на Асанж во САД

Првото рочиште во процесот на екстрадиција на Џулијан Асанж во САД се одржа пред судот во Лондон, при што двете...

Свет12 часа

Паника од коронавирусот, Италијанците ги испразнија супермаркетите

Во напад на паника поради коронавирусот Италијанците ги испразнија супермаркетите, а фотографиите на празни полици што ги објавија медиумите се...

Спорт12 часа

Ванеса Брајант ја тужи хеликоптерската компанија за трагичната несреќа

Ванеса Брајант поднела тужба против хеликоптерската компанија „Ајланд експрес хеликоптерс“ барајќи економска и казнена отштета по смртта на нејзиниот сопруг,...

Свет13 часа

Вајнштајн прогласен за виновен за сексуални напади

Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнштајн е прогласен за виновен за две точки од обвиненијата за сексуален напад. Според Би-би-си, тој...

Македонија14 часа

Поради ужасните услови за живеење во Битола, Лука се враќа во Скопската зоолошка градина

Социјалните мрежи денеска беа преплавени од фотографии од тажното мајмунче Лука, сместено во валкан кафез во битолската Зоолошка градина, без...

Свет17 часа

Автомобил удри во карневалска поворка – 15 лица повредени во Германија

Полицијата уапси возач кој со сребрен караван се забил во карневалска поворка во Германија, пpи што се повредени 15 лица....

Европа17 часа

Бројот на починати од коронавирус во Италија се зголеми на седум лица

Во Италија почина и седмото лице од коронавирус. Станува збор за 80-годишен маж, кој претходно бил хоспитализиран, пренесоа локалните медиуми....

Македонија19 часа

Филипче апелира граѓаните да ги откажат патувањата во Италија

По петте смртни случаи од коронавирус во Италија, министерот за здравство, Венко Филипче, апелира граѓаните да ги одложат сите патувања...

Свет21 час

Шведска – земја во која пратениците немаат привилегии, дури и кафето го плаќаат од својот џеб

Народните избраници во Шведска имаат право на канцелариски простор од седум квадратни метри, мали станови за службени лица и строги...

Македонија21 час

Филипче најави засилени контроли на аеродромите и границите поради ширење на коронавирусот во Италија

Поради новонастаната состојба со коронавирусот и проширувањето на вирусот во областите Ломбардија, Венето и Емилија-Ромања во Италија, утрово министерот за...

Економија21 час

Поскапуваат горивата

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина, односно за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на...

Македонија21 час

Притвореничка од истражниот затвор каде што е Ангела ќе сведочи за убиството на Пино

На денешното рочиште за убиството на Пино Секондо сведочеше жената на која обвинетите првично ѝ признале дека сториле убиство. Адвокатката...

Топ23 часа

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Доцна синоќа во 00:21 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Ферид Бајрам во Бутел биле слушнати истрели...

Европа23 часа

(Видео) Полиците во повеќе италијански маркети се целосно празни, луѓето се подготвуваат за епидемија

Во неколку помали места во италијанските региони Ломбардија и Венето, со население од околу 50.000 луѓе, од вчера на сила...

Европа23 часа

Четврта жртва на коронавирусот во Италија

Бројот на жртви од коронавирусот во Италија се искачи на четири, а бројот на заразени надмина 150. Според статистиката, во...

Свет1 ден

Сандерс: Ако треба би ја нападнал Кина

Фаворитот на партиските избори на американската Демократска партија за кандидат за претседател на САД, Берни Сандерс, воено би интервенирал против...

Свет1 ден

Нови 150 починати од коронавирусот во Кина

Кина денеска соопшти дека има нови 150 нови смртни случаи во епидемијата на коронавирусот, што е нов дневен рекорд откако...

Досие