Контакт

Забава

Бен Афлек со пофални зборови за Џеј Ло

Објавено пред

Бен Афлек ѝсе восхитува на својата партнерка Џенифер Лопез за нејзиниот ефект врз светот, во најново интервју каде што за првпат проговори за неа.

48-годишниот актер истакна дека многу ја цени својата партнерка: „Можам само да стојам настрана и да ѝ се восхитувам со почит“.

Во разговор со AdWeek, тој рече: „Од прва рака ја видов разликата што ја претставува, и тоа го гледам одново и одново, жени Афроамериканки ѝ приоѓаат на Џенифер и ѝ кажуваат дека таа за нив е пример за силна и успешна жена која го бара својот фер удел во светот на бизнисот.“

Тој додава дека е воодушевен од ефектот на Џенифер врз светот.

„Најмногу, како уметник, можам да снимам филмови што им се допаѓаат на луѓето. Џенифер инспирира огромна група луѓе да чувствуваат дека имаат место на масата во оваа земја.

„Тоа е ефект што го имаа неколку луѓе низ историјата, еден што никогаш нема да го запознам и еден лик кој можам само да стојам покрај него и да му се восхитувам со почит“, рече Бен, алудирајќи на старо-новата љубов.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Викторија Бекам во ТВ-интервју ги изненади гледачите со својот изглед

Објавено пред

Поранешната „спајсица“ го привлече вниманието со настапот во емисијата „Добро утро, Америка“, но не со она што го кажа, туку со својот изглед.

Викторија Бекам (47) очигледно претерала со користење филери за усни и нејзиното лице изгледа непрепознатливо, пишуваат таблоидите.

„Изгледа како да има алергиска реакција“, „Што си направила со усните“, „Што ти се случило со лицето?“…, беа некои од многуте негативни коментари на социјалните мрежи.

А таблоидите беа многу поостри во своите коментари објавувајќи нејзини фотографии од блиско минато. „Викторија Бекам шокира многу гледачи со настапот во Good Morning America, но не со нејзините изјави – туку со нејзиниот изглед“.

Во емисијата модната дизајнерка говореше за совети за убавина, за „Спајс грлс“ и за нејзиното семејство, но многумина не можеа да го тргнат погледот од нејзиното лице. Викторија очигледно го зголемила волуменот на усните, но се чини дека навистина претерала со филери.

Прикажи повеќе...

Забава

Ники Хилтон со мајка си Кети на годишната гала „Ноќ на ѕвездите“

Објавено пред

Во средата вечерта Њујорк ја собра модната елита на едно место по повод наградите за модна авангарда Fashion Vanguard доделени на годишната гала „Ноќ на ѕвездите“.

Ники Хилтон и мајка ѝ Кети беа само некои од многуте познати лица што присуствуваа на синоќешната свеченост во Њујорк.

Дуото мајка-ќерка на дизајнерите на „Оскар дела Рента“, Лора Ким и Фернандо Гарсија, им ја врачи посакуваната модна награда Fashion Vanguard Award за време на годишната свеченост.

Ники донесе гламур во црвен фустан до подот, со лажна јака на вратот и широк отвор во пределот на градите.

Прикажи повеќе...

Забава

Џорџ Клуни признава дека целосно потфрлил како Бетмен во „Бетмен и Робин“

Објавено пред

Џорџ Клуни уште еднаш се потсети на својот неуспешен пресврт како култен суперхерој, човек лилјак, во филмот „Бетмен и Робин“ од 1997 година.

60-годишниот актер и режисер говореше во Q&A по прикажувањето на неговoто ново режисерско остварување The Tender Bar, каде што беше запрашан за глумата во високобуџетски блокбастер филмови.

„Направив еден филм за суперхерои и зафркнав, го направив тоа толку лошо што не ме пуштаа ни блиску до сетот“, рече Клуни, како што пренесува „Пипл“.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија9 часа

Во Македонија 421 нов случај на коронавирус, починаа осум лица

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 421 нов случај на коронавирус, оздравени се 395 пациенти, а пријавени се...

Македонија12 часа

Ученици од 364 основни и 109 средни училишта треба да бидат тестирани на Ковид-19

Во рамките на активностите за превентивни тестирања со цел рано детектирање и превенција од Ковид-19 во основните и средните училишта,...

Македонија14 часа

Град Скопје ќе им додели по 100.000 денари на семејствата на загинатите во пожарот во Тетово

Поради трагичниот пожар во модуларната ковид-болница во Тетово, Советот на Град Скопје се состана уште еднаш за да гласа за...

Македонија15 часа

Заврши привремениот престој во земјата за група Авганистанци, заминаа за Франција

Група од 10 граѓани од Авганистан, кои привремено беа згрижени во Македонија, заминаа синоќа од Меѓународниот аеродром „Скопје“. Прибежиште им...

Економија16 часа

(Видео) Заев: Спроведуваме политики што обезбедија стабилност и раст и во услови на Ковид-19

Западен Балкан во постковид-светот: Кој е вистинскиот пат до стабилност и просперитет?, е темата на самитот на Западен Балкан во...

Свет16 часа

СЗО формира нов експертски тим за утврдување на потеклото на коронавирусот

Светската здравствена организација формира нова експертска група за тестирање опасни патогени, која, како што проценува, е последна шанса да се...

Свет18 часа

Курц: Не сум робот, туку човек со грешки и мани

Лидерот на Австриската народна партија (ОВП), Себастијан Курц, кој поднесе оставка на функцијата канцелар поради истрагата против него и луѓето...

Регион18 часа

Мирна ноќ во Косово и Метохија – повлечени барикадите

Ноќта во Косово и Метохија помина мирно. Барикадите што граѓаните од северот на Косово и Метохија ги поставија во текот...

Регион18 часа

Вучиќ: Ќе го одбраниме нашиот народ на Косово и Метохија, нема повлекување

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави фотографија на својот инстаграм-профил под која напиша: „Ќе ги браниме нашите луѓе на Косово...

Свет19 часа

(Видео) Најмалку петмина загинати во нападот во Норвешка, напаѓачот е Данец

Најмалку пет луѓе загинаа во вчерашниот напад во Норвешка, а уште двајца се повредени, јавија локалните медиуми. Меѓу повредените, кои...

Свет19 часа

(Видео) Пожар во зграда на Тајван, 25 загинати и 44 се повредени

Најмалку 25 луѓе загинаа, а 44 се повредени во пожар што зафати 13-катна зграда во јужниот дел на Тајван. Зградата...

Регион19 часа

Докторка од Словенија за 50 евра издавала лажни потврди за прележан Ковид-19

Докторка од Помурје во Словенија издавала лажни потврди за прележан коронавирус за 50 евра. Случајот го истражува и Лекарската комора...

Европа1 ден

(Видео) Маж со лак и стрела извршил напад во Норвешка, има повеќе загинати и повредени

Маж бил уапсен откако повредил неколку луѓе со лак и стрела во Конгсберг, Норвешка, а полицијата во меѓувреме ја евакуирала...

Свет1 ден

СЗО ja запре постапката за итно одобрување на „спутник В“

Светската здравствена организација (СЗО) објави дека е прекината постапката за итно одобрување на руската вакцина „спутник В“ бидејќи недостасува одредена...

Македонија1 ден

12 починати, регистрирани 412 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 3.567 тестирања,...

Македонија1 ден

Влада: До 50 проценти присуство на публика на настани во затворено, услов се две дози на вакцина

Владата на денешната 112-та седница, врз основа на препораки на Комисијата за заразни болести донесе повеќе заклучоци и одлуки за...

Топ1 ден

19-годишно момче од Тетово испраќало порнографски снимки на малолетно девојче

19-годишно момче од Тетово се сомничи за прикажување порнографски материјал на дете, соопшти полицијата. СВР Тетово поднесе кривична пријава против...

Топ1 ден

(Видео) Пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога во вредност од речиси 200.000 евра, приведени шест лица

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ „Југ“...

Македонија1 ден

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“

Две млади лица загинаа во рудникот „Бучим“. Трагедијата се случи денес претпладне кога двајцата радовишани чистеле високонедостапни силоси, работа што...

Македонија2 дена

Мајката на Пино: Се надевам до крајот на судењето ќе ѝ дадат доживотен затвор

По одново донесената 19-годишна затворска казна за Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за соизвршителство во убиството на Пино Секондо, реакција имаше мајката...

Досие