Контакт

Забава

Бредли Купер има нова партнерка

Објавено пред

Хума Абедин, поранешната десна рака на Хилари Клинтон, е новата љубов на Бредли Купер.

dobivaj vesti na viber

Некои медиуми објавија во четвртокот дека актерот од „Ѕвездата е родена“ има нова партнерка, која не е ниту актерка ниту модел, туку политичарка, односно долгогодишна асистентка на Хилари Клинтон, особено во текот на нејзината претседателска кампања.

Хума беше во брак со поранешниот конгресмен Ентони Вајнер со кого има 10-годишен син.

„Пејџ сикс“ пренесува дека Бредли и Хума ги запознала славната уредничка на „Вог“, Ана Винтур.

Порталот цитира извор близок до парот: „Ана беше стројникот. Таа му е најдобра пријателка на Бредли и ја обожава Хума“.

„Бредли тивко се забавува со Хума веќе неколку месеци, двајцата преферираат да бидат далеку од очите на јавноста“, рече инсајдерот. „Тие се совршени еден за друг.“

47-годишниот актер неодамна во едно интервју проговори за заедничкото родителство со поранешната партнерка Ирина Шајк, со која ја има петгодишната ќерка. Тие беа заедно четири години пред да се разделат во летото 2019 година. Бредли искажа пофални зборови за Шајк нарекувајќи ја неверојатна мајка на нивното дете.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Повторно пронајдени човечки останки во близина на плажа во Невада

Објавено пред

Четврти човечки останки се пронајдени во езерото Мид, источно од Лас Вегас, во американската сојузна држава Невада, чие ниво на водата паѓа поради сушата од мај. Сушата предизвика реката Колорадо да ја повлече водата од познатата брана „Хувер“.

dobivaj vesti na viber

Официјалните лица рекоа дека остатоците од скелетот биле пронајдени во близина на плажата „Свим“.

Канцеларијата на судскиот лекар во округот Кларк ќе се обиде да ги утврди времето и начинот на смртта на лицето, велат тие.

На почетокот на мај буриња со човечки останки беа пронајдени недалеку од пристаништето Хеменвеј.

Полицијата смета дека е убиен маж, има рана од куршум во главата и дека телото, најверојатно, било фрлено во средината на седумдесеттите или почетокот на осумдесеттите години на минатиот век.

По помалку од седум дена, властите пронајдоа човечки останки во заливот Келвил. Човечки останки беа пронајдени и на 25 јули.

Полицијата шпекулира дека може да се најдат уште човечки останки бидејќи нивото на водата во езерото Мид продолжува да опаѓа.

Прикажи повеќе...

Забава

Оливија Кулпо приреди виртуелна модна ревија за своите фанови

Објавено пред

Поранешната мис универзум, денес модел и актерка, Оливија Кулпо, продолжува да фасцинира со својот изглед.

dobivaj vesti na viber

Таа, дефинитивно, е една од најубавите жени на светот, која често објавува фотографии на социјалните мрежи, особено на „Инстаграм“.

На фотографиите секогаш изгледа совршено, а во саботата ги израдува своите фанови со нова објава.

Во неа Кулпо објави неколку селфи во огледало пред настан во Лос Анџелес.

На првата фотографија 30-годишната актерка на себе има големо палто. На изгледот му додаде римјанки, црна чанта и очила за сонце.

А на другите атрактивната Оливија има разни комбинации.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Зелвегер не сака козметички производи против стареење: „За да бидете полетни и убави, мора да ги прифатите своите години“

Објавено пред

Рене Зелвегер го брани природното стареење во новото интервју за „Сандеј тајмс“.

dobivaj vesti na viber

Во интервјуто двократната добитничка на „Оскар“ вели дека ѝ е доста од козметички производи што се рекламираат на начин да ги убедат луѓето дека треба да изгледаат помлади од својата вистинска возраст.

Зелвегер (53) ги критикува препаратите против стареење поради пораките до потрошувачите: „Ни кажуваат дека не треба да изгледаме како за нашата вистинска возраст“.

„Сите тие реклами дека ќе изгледаме помлади и поубави ако ги купиме сите нивни кремови и сето тоа ѓубре што сакаат да ни го продадат. Сакаат ли да ми кажат дека повеќе не сум вредна затоа што имам 53 години?“

„Постои голема разлика помеѓу тоа да бидете апсолутно најдобрата, највибрантна јас и да сакате да бидете она што не сте“.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија7 часа

(Видео) ЦУК: Локализиран пожарот кај Дојран и Богданци

Пожарот кај селото Фурка и браната Паљурци, помеѓу општините Дојран и Богданци е локализиран со здружени и координирани сили во...

Македонија7 часа

Десет починати лица, регистрирани 1.233 новозаразени со коронавирус

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 6.8. 2022 до...

Македонија9 часа

ЈП „Комунална хигиена“: Кон вработената која предизвика инцидент веќе е започната дисциплинска постапка

На 33 лица кои биле вработени, преку АПВ, во ЈП „Комунална хигиена“-Скопје кои месеци и години земале плата а не...

Европа10 часа

Бајден за активностите на Кина: „Загрижен сум“

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку дека е загрижен за Кина. Бајден открил...

Топ12 часа

Турски државјанин со живеалиште во Скопје осомничен за криумчарење на над 13 килограми злато на Табановце

Основното јавно обвинителство Куманово, постапувајќи по поднесена кривична пријава, донело наредба за спроведување истражна постапка против турски државјанин со живеалиште...

Економија15 часа

Се намалува цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните...

Македонија16 часа

(ВИДЕО) Иван, кој го преживеа Халкидик, во интервју за грчки медиум: Најлошиот роденденски подарок

Пред точно еден месец скопјанецот Иван (30) заедно со своите пријатели исчезна на отворено море од плажата Мити, на Халкидик....

Свет16 часа

Путин прави чистка: отпуштил шест генерали, меѓу кои и Месарот од Сирија

Рускиот претседател Владимир Путин отпуштил шест генерали поради лошите резултати од борбените операции во Украина, јавуваат светските медиуми. Според информациите,...

Македонија17 часа

Ја нападнал екссопругата со тупаници и ѝ се заканил дека ќе ја убие ако не се смират

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило...

Топ17 часа

Еден човек загина во тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево – Гостивар

Еден човек загина во тешка сообраќајна несреќа што утрово се случи на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај т.н. тајмишка...

Свет17 часа

Уште два брода со храна ја напуштија Украина

Уште два брода, едниот со пченка, а другиот со соја, денеска ги напуштија украинските пристаништа, соопшти турското Министерство за одбрана....

Свет19 часа

Кина најави нови воени вежби околу Тајван

Кинеската војска за денеска најави нови вежби на море и на небото околу Тајван. Источната борбена команда на Народноослободителната војска...

Македонија19 часа

Пожарот кај селото Фурка сè уште активен

Регионалниот центар за управување со кризи РЦУК Струмица соопшти дека пожарот кај с. Фурка меѓу општина Дојран и Богданци сè...

Европа1 ден

(Видео) Експлозија во близина на аеродромот Хитроу во Англија

Силна експлозија одекна околу 17 часот по локално време во близина на аеродромот Хитроу во Англија. По експлозијата, чија причина...

Свет1 ден

Трамп: Америка повеќе никој не ја почитува, ние сме народ кој стана шега

Светската заедница ја загуби почитта кон американскиот народ и Америка, изјави Доналд Трамп. Тој исто така изрази загриженост дека другите...

Топ1 ден

Повредено дете во приватна градинка во Скопје, родителот не бил информиран

На 06.08.2022 во 21.50 часот во Полициската станица Карпош, Р.Т.(38) од Скопје пријавил дека на 03.08.2022 околу 17.00 часот откако...

Македонија2 дена

Почина жената од Неготино, која беше претепана од партнерот

Почина 46-годишната жена од Неготино која беше претепна од партнерот П.Н.(51) исто од Неготино. Таа беше во кома пет дена,...

Свет2 дена

Израел прифати хуманитарен прекин на огнот, но Исламски џихад одби

Израел се согласи на хуманитарен прекин на огнот на предлог на Египет, но палестинската организација Исламски џихад ја одби понудата,...

Македонија2 дена

(Видео) Каевски: СДСМ реализира стратешки цели, ВМРО-ДПМНЕ блокира и го дели народот

Преку успешните, одговорни, државотворни политики на СДСМ, државата ги исполнува стратешките цели поставени уште на Денот на независноста. Република Северна...

Македонија2 дена

(Видео) Арсовски: Оставка од министерката Стојчевска заради цензурата на културата која се обидува да ја направи

Бисера Стојчевска трет ден ниту им се извинува на граѓаните, ниту пак има намера да си даде оставка. Ставајќи се...