Контакт

Забава

Ванеса Хаџенс го храбри снегот во костим за капење, исто како топ-моделот Џасмин

Објавено пред

Ванеса Хаџенс добива голема доза на зима додека е на снимање на третиот дел на филмската франшиза The Princess Switch во Шкотска.

И покрај студените температури и тешката прекривка од нов снег, ѕвездата на High School Musical ја зголеми жештината кога излезе надвор за да се фотографира во едноделен костим за капење.

Се чини дека актерката доби инспирација од бикини-трикот на Џасмин Сандерс, егзотичната убавица од светот на високата мода.

Актерката и самата призна дека идејата за ваква зимска фотографија ја добила од инстаграм-профилот на Џасмин Сандерс, позната како Златна Барби.

„Ја видов @goldenbarbie како носи костим за капење на снегот, па и јас облеков таков среде снег“, призна 32-годишната актерка во описот на објавата.

Инспирацијата на Хаџенс дојде од смелата фотографија којашто манекенката Сандерс ја постираше на својот Инстаграм минатата недела, а на која се појави на падините на Аспен, Колорадо, облечена во црни бикини со куса пуф јакна и традиционални чизми за скијање.

Забава

Бен Стилер може да ви испече „Златен глобус“

Објавено пред

Бен Стилер направи нешто што никој претходно го нема направено на официјална церемонија кога почна да ја јаде својата награда „Златен глобус“ на сцената.

Комичарот ги изненади фановите со новиот изглед на синоќешните „Златни глобуси“, а за време на доделувањето на наградите во живо на сцената тој почна да јаде статуетка направена од тесто.

„Тешко е да се поверува дека помина цела година од последниот ‘Златен глобус’“, рече Бен Стилер кога се качи на сцената за да ја додели наградата за најдобра актерка во мјузикл или комедија.

„Но, како и многумина од нас, го искористив тоа време за гледање кон мојата внатрешност и раст. Целосно ја разбрав природата на криптовалутата. Прочитав книга. И, конечно, успеав да ја обојам косата во сиво“.

Се чини дека најинтересно достигнување на актерот во периодот на самоизолација е скулптурирање трофеи од наградите со тесто.

„Како и многу други отпорни Американци, научив да печам. Вкусен леб од банана во форма на златен глобус.

Прикажи повеќе...

Забава

Вратени назад булдозите на Лејди Гага, шетачот на кучиња таа го нарече херој

Објавено пред

Вооружениот напад и грабнувањето на кучињата на поп-ѕвездата Лејди Гага е со среќна завршница – човекот што се грижеше за кучињата на Лејди Гага заздравува, а двата француски булдога се безбедни.

Според „Асошиетед прес“, нејзините два француски булдога биле донесени во полициската станица во Лос Анџелес во петокот од страна на непозната жена.

Пејачката моментно е во Рим на снимање филм. Нејзини претставници биле во станицата и потврдиле дека тоа се нејзините домашни миленичиња.

Претставник на полицијата изјави дека жената што ги донела кучињата се чини дека не била инволвирана или поврзана со нападот во средата вечерта (24 февруари).

Не е јасно како таа дошла во контакт со кучињата.

Во средата 30-годишниот Рајан Фишер беше надвор за да ги прошета трите француските булдози на поп-ѕвездата – Коџи, Мис Азија и Густаво – во западен Холивуд кога беше нападнат од двајца мажи, кои го застрелаа четири пати во градите пред да побегнат со две од трите кучиња.

Фишер итно беше пренесен во болница, од каде што изминатиов викенд беше соопштено дека е во стабилна состојба. Во петокот неговото семејство ѝ се заблагодари на Гага за поддршката по нападот.

Прикажи повеќе...

Забава

Џастин Бибер ќе објави нов албум на 19 март

Објавено пред

Канадскиот поп-пејач се огласи на „Инстаграм“ во петокот (26 февруари) за да ја сподели насловницата за својот претстоен шести студиски запис за кој им откри на фановите дека ќе биде со наслов Justice („Правда“) и ќе биде достапен за три недели.

26-годишниот пејач напиша: Justice доаѓа на 19 март.

„Во време кога толку многу лоши нешта се случуваат на планетава, сите копнееме за исцелување и правда за човештвото. Во создавањето на овој албум мојата цел е да направам музика што ќе ви овозможи удобност, да направам песни со кои луѓето ќе може да се поврзат за да се чувствуваат помалку осамено. Страдањето, неправдата и болката може да направат луѓето да се чувствуваат беспомошно“.

„Музиката е одличен начин да се потсетуваме едни на други дека не сме сами. Музиката може да биде начин да се поврзете едни со други. Знам дека не можам едноставно да ја решам неправдата со правење музика. Но, сигурен сум дека ако сите дадеме свој придонес користејќи ги нашите дарби за да ѝ служиме на оваа планета, како и едни на други, ќе бидеме чекор поблиску до обединување“.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија3 минути

Од мај почнува реконструкцијата на Универзалната сала, идејното решение е донација од архитектот

Универзалната сала во Скопје ќе биде реконструирана во постојниот облик и габарит, задржувајќи го својот автентичен изглед со цел и...

Регион2 часа

Во Хрватска помалку од 100 новозаразени од коронавирус, од денес попуштање на мерките

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 91 нов случај на зараза со вирусот САРС-КоВ-2, а бројот на активни...

Македонија3 часа

Шекеринска: Можевме да не кажеме дека ни е вратен капарот за кинеската вакцина

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, вели дека, доколку сакале, можеле да скријат дека кинеската компанија за производство на вакцини ни...

Европа3 часа

Германија ги попушта мерките, се отвораат фризерските салони

Фризерите во Германија од денес ги отвораат салоните по двомесечна забрана, што е уште еден претпазлив чекор кон отворање на...

Свет4 часа

„Модерна“ почнува да ја испитува вакцината против јужноафриканскиот вид коронавирус

Испитувањата на вакцината што ја разви лабораторијата на „Модерна“ против јужноафриканскиот вид ќе почнат во средината на март во САД,...

Топ4 часа

Во Струмичко растурена свадба со 300 гости, МВР подготвува кривични пријави

Струмичката полиција на 28 февруари добила дојава по што службеници извршиле контрола во селото Банско, каде што била организирана свадба,...

Свет5 часа

Нетанјаху: Иран е нашиот најголем непријател, јас сум решен да го запрам и ќе удриме во целиот регион

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, денес го обвини Иран дека стои зад експлозијата што се случи минатата недела во израелски...

Македонија6 часа

Почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомниците

Од денеска почнува првата фаза на пописот, со која ќе бидат опфатени дијаспората, армијата, дипломатските претставништва, бездомниците и затворениците. Попишувањето...

Свет15 часа

(Видео) Израел повторно ја гранатира Сирија

Израел повторно ја гранатира Сирија, соопшти сириската државна агенција. Израел ги гранатира иранските позиции во близина на Дамаск. Како што...

Регион17 часа

Карантин за Подгорица и уште неколку градови во Црна Гора 

Комисијата за заштита на населението од Ковид-19 на предлог на Институтот за јавно здравје, денеска донесе нови мерки. Според нив,...

Македонија20 часа

Пратеник направил скандал на Блаце: „Никаде не чекам ред, нема ни тука да чекам“

Пратеникот Абдула Салиу од Алијансата на Албанците, на враќање од Косово направил скандал на граничниот премин Блаце. Тој бил со...

Македонија21 час

Повлечен e авансот за кинеските вакцини, од Министерството за здравство велат дека договорот не е откажан

Министерството за здравство потврди дека го повлекло авансот што беше уплатен за набавка на кинеските вакцини од „Синофарм“. Оттука сепак...

Македонија22 часа

Регистрирани 305 нови случаи на Ковид-19, починаа 11 лицa

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.533 тестирања, а регистрирани се 305 нови...

Топ1 ден

Девојка загина во сообраќајна несреќа кај Пониква

Триесет и едногодишна девојка од селото Прибачево, Кочанско, загина во сообраќајна несреќа што се случи доцна синоќа на регионалниот пат Кочани-Пониква....

Македонија1 ден

Георгиевски објави план во пет чекори за решавање на спорот со Бугарија

Експремиерот и претседател на ВМРО-Народна, Љубчо Георгиевски, на социјалните мрежи објави акциски план за излез од, како што вели, ќориот-сокак...

Регион1 ден

Во Србија денеска ќе пристигнат уште 100.000 дози од руската вакцина

Вечерва 100.000 нови руски вакцини „Спутник В“ ќе пристигнат во Србија и тие ќе бидат пренесени од аеродромот „Никола Тесла“...

Свет1 ден

(Видео) Немири на улиците во Даблин поради карантинот

Стотици луѓе излегоа на улиците на Даблин, вчера, во знак на протест против мерките за затворање и избувна насилство. Полицијата...

Свет2 дена

(Видео) На Антарктикот се отцепи санта мраз поголема од Лондон

Санта мраз, поголема од Лондон, се отцепи од Антарктикот, на дваесетина километри од британската истражувачка опсерваторија на јужниот пол. Вкупната...

Македонија2 дена

Над 80.000 членови на СДСМ ќе гласаат за нов претседател, Заев е единствениот кандидат

Зоран Заев е кандидат за нов претседател на СДСМ, а над 80.000 членови со право на глас ќе можат да...

Македонија2 дена

„Ме удрија в грб со бекатон, паднав и скршив рака“, раскажува повредениот новинар на протестот

На вчерашниот протест за „Монструм“ раката ја скршил новинарот од ТВ Сонце Борислав Стоилковиќ. Екипа на Брза помош му помогнала...

Досие