Контакт

Забава

(Видео) Ким Кардашјан призна дека е позната благодарение на Парис

Објавено пред

Пред да стане позната Ким Кардашјан (38) учествувала во реалното шоу на богатата наследничка, нејзината врсничка Парис Хилтон, а често правела и некои понижувачки работи за да стекне слава.

Токму тоа Ким го призна во промовидеото за 17. сезона на реалното шоу Keeping Up with the Kardashians. Во исечокот од видеото може да се види нејзиниот разговор со сестра ѝ Клои Кардашјан за снимање на спотот за новата песна на Парис, Best Friend’s Ass.

„Чувствувам дека ѝ должам услуга. За неа би направила сè. Таа буквално ми даде кариера и јас го признавам тоа. Се обидувам да направам сè пред ‘Мет гала’ и пред да се роди бебето, но би оставила сè заради неа затоа што ми е важно да бидам лојална на луѓето“, рече Ким на коментарот на сестра си Клои дека е убаво што решила да учествува во спотот на Парис.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Актерот Марк Руфало го предупреди Борис Џонсон дека лудите и силните исто така може да бидат глупави и деструктивни

Објавено пред

„Борис Џонсон заборава дека Хулк единствено се бори за доброто на сите“, рече Руфало доцна во неделата.

„Колку е полуд Хулк, толку е посилен“, изјави Џонсон за „Дејли мејл“ во неделата. „Хулк отсекогаш бегаше колку и да изгледа дека е цврсто врзан, таква е оваа земја. Ќе бидеме надвор на 31 октомври“, додаде тој.

Џонсон повлече паралела помеѓу британската позиција во разговорите за брегзитот и фрустрацијата што ја чувствува Брус Банер, кој кога ќе се налути, ќе стане неверојатниот Хулк.

„Банер можеби беше врзан со окови, но ако се испровоцира, тој ќе ги скрши“, рече тој.

Руфало го предупреди британскиот лидер дека лудите и силните исто така може да бидат глупави и деструктивни.

„Хулк најдобро работи кога се сложува со својот тим, а катастрофа е кога настапува сам. Исто така, тој секогаш го имаше д-р Банер, односно наука и разум“, напиша актерот.

Прикажи повеќе...

Забава

Ќерката на Роџер Мур го гледа духот на својот покоен татко

Објавено пред

Актерот Роџер Мур почина во 2017 година на 89-годишна возраст, но ќерка му Дебора смета дека нејзиниот славен татко сè уште ја контролира и ѝ испраќа јасни знаци. Нејзината теорија е дека таа постојано гледа 007 знаци и негови слики.

„Неодамна еден јапонски турист ме пресретна на улица и ме праша дали можам да го упатам до зградата на безбедносната служба МИ5. ‘Џејмс Бонд’, викаше тој и верував дека тоа е тој, мојот татко, кој ми се јавува. Од сите луѓе на улиците во Лондон овој човек реши мене да ме праша. Мислам дека не може да биде случајно“, рече ќерката на Роџер.

Роџер Мур го глумеше Џејмс Бонд во седум филма, од 1973 до 1985 година, што ја обележаа кариерата на британскиот актер. Почина по кратката битка со ракот, но до последен момент беше позитивен и сигурен дека ќе се излекува.

„Тој им рече на лекарите да не му кажуваат лоши вести. Само сакаше да продолжи да ужива во тоа. Одеше на терапија и се бореше. Тој едноставно беше таков и затоа и сега мислам дека ми се јавува и така се шегува со мене“, рече ќерката на Роџер.

Прикажи повеќе...

Забава

Фелисити Хoфман оди во елитен затвор, ќе може да јаде пуканки и орео-бисквити

Објавено пред

Ѕвездата на серијата „Очајни домаќинкит“, Фелисити Хофман (56), во петокот беше осудена на 14 дена затвор бидејќи платила 15.000 американски долари на лажна добротворна организација за местење на резултатите на тестовите за способност на ќерка си.

Станува збор за SAT (Scholastic Test Aptitude Test), тест што се користи како приемен испит за додипломски студии во Соединетите Држави.

Фелисити самата ќе се предаде на 25 октомври во затворот во Даблин, Калифорнија, кој списанието „Форбс“ го прогласи за еден од десетте најчисти затвори во Америка, пренесуваат странските медиуми.

Актерката на тој начин ќе може да купи многубројни шампони, дезодоранси, прашок за бебиња, па дури и крем за сончање. Фелисити исто така на располагање ќе има чипсови, орео-бисквити, пица и пуканки. Затворениците може да гледаат филмови, да играат друштвени игри и имаат на располагање и сала за вежбање.

Актерката ќе треба да плати и глоба од 30.000 американски долари и да потроши 250 часа добротворна работа покрај двонеделниот затвор.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет7 часа

Путин ѝ понуди оружје на Саудиска Арабија

Рускиот претседател Владимир Путин во Анкара ѝ понуди на Саудиска Арабија да ѝ продаде свое оружје, по нападите на нафтените...

Свет8 часа

(Видео) Еруптира најактивниот вулкан во Јапонија, исфрли пепел до 4.000 метри висина

Еруптира еден од најактивните вулкани во Јапонија, Сакуријам, и над кратерот исфрла облак од пепел на најмалку 1.000 метри висина,...

Македонија9 часа

(Видео) Активисти за заштита на животните упаднаа на собир на Шилегов и Марин

Активисти за заштита на животните упаднаа на собир во скопската населба Аеродром каде што средба со граѓаните имаа градоначалниците на...

Македонија15 часа

Укинат притворот на Стевчо Јакимовски

Судот му го укина куќниот притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, и му определи мерки на претпазливот....

Македонија15 часа

(Видео) Фатиме Фетаи се враќа во скопското Обвинителство, Лиле Стефанова во Радовиш

Советот на јавните обвинители на денешната седница им го прекина мандатот во СЈО на десетте помошници на поранешната специјална обвинителка,...

Македонија15 часа

Колевски: Јанева повеќе не е ниту гевгелиски обвинител

Поранешната шефица на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, повеќе не е ниту гевгелиски обвинител. Советот на јавните обвинители го стави...

Свет18 часа

Две семејства настрадаа во пожар во зграда во Сибир

Осум лица, меѓу кои и четири деца, загинаа во пожар во станбена зграда во сибирскиот град Краснојарск, соопшти руското Министерство...

Македонија18 часа

Одложено судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци

Денешното судење за автобуската несреќа кај Ласкарци, која се случи во февруари и во која загинаа 16 лица, беше одложено...

Економија18 часа

Во Холандија бројот на слободни работни места еднаков на бројот на невработени

Бројот на слободни работни места во Холандија на крајот на јуни бил еднаков на бројот на невработени. Стапката на невработеност...

Регион19 часа

Пожарот на Закинтос сè уште активен, во гаснењето се вклучија и авионите

Големиот шумски пожар во близина на селата Кери и Агалас на грчкиот остров Закинтос сè уште е надвор од контрола,...

Топ19 часа

Поднесено обвинение за ќерката што ја задави мајка си во Карпош

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение за кривично дело убиство против скопјанката што ја задави мајка си во Карпош. Според...

Свет19 часа

ЕУ загрижена за регионалната безбедност по нападот со дронови во Саудиска Арабија

Европската Унија смета дека нападот со дронови на нафтените постројки на државната нафтена компанија „Арамко“ во Саудиска Арабија претставуваат вистинска...

Свет20 часа

Потона брод во Индија, се удавија 12 лица

Најмалку 12 лица се удавиле, а десетици се пријавени како исчезнати по несреќа во југоисточна Индија кога туристички брод со...

Регион1 ден

Седумдесет Црногорци во банка имаат по повеќе од милион евра

Во банките во Црна Гора на крајот на август депозит поголем од еден милион евра имале 71 граѓанин, соопшти Централната...

Регион1 ден

Брнабиќ и нејзината партнерка прошетаа со Парадата на гордоста низ Белград

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ прошета со нејзината партнерка на Парадата на гордоста и најави дека Белград ќе се кандидира...

Македонија1 ден

Пет лица за затруле со храна, затворен ресторанот во Брвеница

Пет лица за затруле со храна, по што е затворен ресторанот во тетовското село Брвеница, со цел да се спречи...

Македонија2 дена

Загина македонски планинар кој паднал во провалија на Олимп

При пад во провалија загина македонски планинар на планината Олимп во Грција. Според информациите, тој бил дел од деветчлена група...

Македонија2 дена

Привршуваат подготовките за рушење на дивоградбите во Охрид

За поефикасна координација на акцијата за уривање на охридските дивоградби денеска се одржа средба на градоначалнкот Константин Георгиески со министерот...

Свет2 дена

Демонстрантите во Хонгконг бараат Велика Британија да изврши притисок врз Кина

Учесниците во протестите во Хонгконг денеска се собраа пред британскиот конзулат, каде од поранешниот колонијален владател со овој регион побараа...

Македонија2 дена

Претстои недела во која Скопје ќе се фокусира на алтернативниот и еколошки транспорт

Град Скопје од 16. до 22. септември со програма која опфаќа содржини за граѓаните од сите возрасти, и годинава ќе...

Досие