Контакт

Забава

(Видео) На аеродром облече 15 работи на себе за да не плати дополнително за багаж

Објавено пред

Џош Ирвин од Глазгов на „Твитер“ постави снимка од патувањето на кое бил со своето семејство, откако службениците на аеродромот му рекле на татко му дека неговиот багаж е премногу тежок.

Притоа момчето го снимило својот татко како на себе облекува повеќе маици и кошули со цел да ја намали тежината на куферот.

„Куферот ја надмина очекуваната тежина, татко ми извади околу 15 маици и ги облече на себе за багажот да ја добие прифатливата тежина“, напишал Џош во својот твит.

На снимкта се гледа како неговиот татко облекува маици со кратки ракави, кошули и дуксери, пред да ја мине аеродромската контрола.

Може да се види и тоа дека таткото добро се испоти за време на операцијата „намалување на багажот“.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Ирина поминала 4 часа во домот на Бредли Купер, на излегување ѕиркала некој да не ја сними

Објавено пред

По разделбата, Ирина Шајк и Бредли Купер се договорија за старателството над ќерката Леа (2). Манекенката и актерот еднакво ќе поминуваат време со својата наследничка.

Ирина и Бредли останаа во добри односи, а руската убавица е видена како го посетува својот поранешен партнер во неговиот апартман во Њујорк.

Додека се подготвувала да го напушти станот, кој се наоѓа на Менхетн, Шајк решила да провери дали некој ја гледа.
Таа, појавувајќи се во кошула на „Барбери“ и кус шорц, ја ставила раката на главата и го забележала папарацото како ја фотографира.

Кога ја испитала ситуацијата, Ирина ги ставила очилата за сонце и излегла.

Во последно време се зборува дека Шајк е во врска со Вито Шнабел, трговец на уметности од Њујорк, кој ѝ беше поранешно момче на Хајди Клум.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) „Дејли мејл“: Нуно Лопез е мажот од соништата на секоја жена

Објавено пред

Португалскиот актер и диџеј Нуно Лoпез (42), кој го глуми лошото момче Дуарте Силва или „Боксер“ во новата хит серија на Нетфликс, има се што ѝ треба на секоја жена, пишува британски „Дејли мејл“.

Ако ја гледате новата хедонистичка серија на Нетфликс, White Lines, нема да сакате да се откажете од ниту една од овие три работи: летен одмор во Ибица, танцување во ноќен клуб, и едно лошо момче – вратар во клубот.

Серијата, креирана од шпанскиот телевизиски продуцент Алекс Пина, ја следи библиотекарката Зое Вокер (Лора Хадок) додека се обидува да го најде човекот што го убил нејзиниот брат Аксел (Том Рис Харис) пред 20 години.

Но ловот по убиецот преоѓа во втор план благодарение на зачудувачки убавите предели на Балеарските острови, и секако, Боксер – вратарот во еден ноќен клуб, кој исто така е шеф на обезбедувањето на богато семејство.

Ликот Боксер, или Дуарте Силва, го игра познатиот актер и диџеј Нуно Лопез. 42-годишниот актер е веќе прилично познат во својата татковина, Португалија, со тоа што освои пет награди за најдобар актер на „Глобо де уоро“ (португалски еквивалент на „Златните глобуси“).

Актерот си обезбеди нова легија на обожаватели со оваа улога, пишува британскиот таблоид.

И покрај тоа што извршува две брутални убиства, и измачува човек во обид да изнуди признание, „Боксер“се покажа како голем хит кај гледачите.

Тој дури успева и да има секс над гроб, свежо ископан со помош на Зои за да ги скрие телата на двајцата убиени дилери на дрога.

Прикажи повеќе...

Забава

Бред Пит и Анџелина Џоли најдоа заеднички јазик по долгата судска битка

Објавено пред

Веќе четири години поранешните сопружници Бред Пит и Анџелина Џоли ги полнат весниците со нивните проблеми поврзани со разводот. До неодамна тие не можеа да се договорат како би изгледал нивниот конечен договор за поделба на старателството над шесте заеднички деца.

Но, по сè изгледа, актерката и актерот успеаја да се договорат за одредени точки во судскиот процес. Тоа го тврди добро информиран извор за американските таблоиди велејќи:

„На Бред на прво место му се децата. Тие се многу важни за него и тој постојано им кажува на пријателите колку научил од нив. Тој и Анџелина се во многу подобри односи од порано. Уште од кога се согласија за некои правила за старателството и се држеа до тој план, тие некако се смирија“.

Фактот дека родителите се во коректни односи најмногу ја радува нивната ќерка Шајло, која за неколку дена ќе го прослави својот 14. роденден. „Шајло е многу блиска со двајцата родители цело време. Затоа е особено среќна за овој мир што го има и не може да дочека да го прослави роденденот, што веќе го испланирала со торта, балони и пријатели. Бред многу се гордее со Шајло до каде таа стаса. Тој е исклучително среќен што таа остана своја и што толку убаво се однесува кон своите браќа и сестри“.

Многу заеднички пријатели на поранешната брачна двојка се пријатно изненадени од ситуацијата помеѓу Бред и Анџелина.

„Нивната комуникација значително се подобри, и двајцата сфатија дека е време да учествуваат заедно во воспитувањето на своите деца. Бред, конечно, може да ги види децата на неколку дена и тие се среќни за тоа исто така. Фактот дека тие живеат многу блиску едни до други, само им помага“, тврди неименуваниот извор за списанието „Ју-ес викли“.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија11 час

Агенцијата за национална безбедност го демантира Чулев: Не располагаме со опрема за следење на комуникации

Агенцијата за национална безбедност не располага ниту со опрема за следење на комуникации, ниту со медијациски уреди за активирање на...

Регион12 часа

Црна Гора на чекор до прогласување крај на епидемијата

Во Црна Гора ниту денеска нема нов случај на коронавирус, а црногорските медиуми пишуваат дека ако овој тренд продолжи уште...

Топ14 часа

АД „Водостопанство“ и еден раководител ќе одговараат за смртта на 15-годишното момче што се удави во Пчиња

Полицијата поднесе кривична пријава против АД „Водостопанство“ на Македонија и раководител на сектор за речен слив и речни корита поради...

Македонија14 часа

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ прави сериозна манипулација со бројките за смртност од коронавирус

ВМРО-ДПМНЕ прави сериозна манипулација со бројките за смртност од коронавирусот и тоа е навистина загрижувачки. Не разбирам како може да...

Македонија14 часа

Пријава за фирма од Скопје – продавала производ за кој лажела дека нема глутен

Полицијата поднесе пријава против фирма во Скопје и нејзиниот сопственик поради измама на купувачи – односно продажба на производ на...

Македонија16 часа

Хрватските граници нема да бидат отворени за туристи од Македонија

Хрватскиот премиер, Андреј Пленковиќ, најави денеска отворање на границите за туристи од 10 земји, меѓу кои не е Македонија. „Успеавме...

Македонија17 часа

При влез во ресторан ќе се покажува лична карта, а следните 10 дена се период за едукација на угостителите

Инспекторатите нема да ги казнуваат гостите во угостителските објекти, туку фирмите доколку не се почитуваат протоколите за работа, најави директорот...

Македонија17 часа

Потврдени 38 нови случаи на Ковид-19, од кои над 20 се од Скопје, починаа уште 3 лица

Денеска, потврдени се 38 нови случаи на Ковид-19, со што вкупната бројка на дијагностицирани е 2.077 лица, oздравени се 16...

Македонија18 часа

Чулев: На литијата во Струга имаше затајување на функцијата на полицијата, истрагата е во тек

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вели дека ѝ натаму се работи на идентификација на лицата што учествувале на...

Македонија18 часа

Регистриран првиот случај на починат здравствен работник од Ковид-19

Во земјата е регистрирана првата смрт на здравстветен работник како последица од коронавирусот. Станува забор за дипломираниот фармацевт Петар Мојсоски,...

Македонија19 часа

Игротеките бараат финансиска поддршка и датум за почеток со работа

Групацијата на забавни и рекреативни дејности во рамките на Услужната комора при Сојузот на стопанските комори на Македонија достави четири...

Македонија19 часа

Независниот синдикат на полицијата: Наградата за полицајците да се исплати во платата во јуни

Независниот синдикат на полицијата побара техничкиот премиер и министерот за внатрешни работи итно да се договорат за наградата за полицајците...

Македонија21 час

Кафулињата и рестораните почнуваат со работа, сѐ уште е забрането организирање свадби и родендени

Со одлука на Владата, од денеска почнуваат со работа кафетериите и угостителските објекти со посетители во отворените делови на овие...

Македонија21 час

Филипче: Само заеднички може да ја надминеме оваа состојба од која ќе излеземе посилни и помудри

Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека почнува да се враќа животот во нормала и почнуваат да се отвораат бизнисите,...

Економија21 час

Парична помош за оние што останале без работа во периодот од 11 март до 30 април

Работниците што поради корона-кризата останале без работа, независно од времето поминато во работен однос, ќе може бргу да дојдат до...

Регион22 часа

Кипар ќе им ги плати трошоците за одмор на сите туристи што ќе заболат од Ковид-19

Кипарските власти порачаа дека ќе ги покријат трошоците за одмор во земјата за секој што ќе биде позитивен на коронавирусот...

Македонија2 дена

Продолжува да важи платеното породилно отсуство до завршувањето на времените мерки

Владата донесе Уредба за примена на Законот за работните односи за време на вонредна состојба, во која е предвидено отсуството...

Европа2 дена

Меркел: Уште сме на почетокот со пандемијата

Германската канцеларка Ангела Меркел ги оцени како позитивни досегашните постигнувања во борбата против коронавирусот, но како што рече, општеството е сè...

Европа2 дена

Европската комисија предлага 1.850 милијарди евра за заздравување на економиите

Европската комисија предложи инструмент за заздравување на економиите од корона-кризата, вреден 750 милијарди евра, и повеќегодишна финансиска рамка (ВФО) од...

Регион2 дена

Во Хрватска трет ден нема нови случаи, се укинува забраната за свадби

Трет ден по ред во Хрватска не е потврден ниту еден нов случај на коронавирус. Со ова вкупниот број на...

Досие