Контакт

Забава

(Видео) Презентерката што ја исмеваше вродената мана на Хоакин Феникс се извини

Објавено пред

Презентерката Венди Вилијамс (55), една од најпопуларните радио и телевизиски ѕвезди во Америка, ги налути гледачите со своето однесување во своето ток-шоу The Wendy Williams Show, кое се емитува од 2008 година. Таа се исмевала со вродената мана на актерот Хоакин Феникс (45).

„Неговите продорни очи го прават привлечен, но во исто време тој изгледа многу чудно со таа лузна на горната усна. Како се вика тоа? Дали е тоа зајачка уста, расцеп на устата и непцето?“, праша Вилијамс. Притоа таа направила гримаса покажувајќи го тоа на себе.

Прв реагирал Адам Бигил (31), играч на американски фудбал, кој и самиот се родил со т.н. зајачка уста, а поради оваа вродена малформација морал да се оперира и неговиот мал син Бију.

„Нејзините постапки се грозни, неприфатливи и навредливи и јавно повикуваат на малтретирање“, напиша спортистот на „Твитер“, а набргу потоа и пејачката Шер (73) ја нападна Венди Вилијамс.

„Венди, засрами се! Која си ти воопшто? Треба да бидеш отпуштена“, рече Шер, која со години волонтира во Американското здружение за нега на деца со краниофацијални нарушувања.

Вилијамс на крајот се извини на „Твитер“ за суровите коментари што ги дала на сметка на Хоакин Феникс.

Таа исто така вети дека ќе донира пари за операции за да им помогне на семејствата што се борат со такви состојби.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Лурдес Леон во „Барбери“ мини фустан на лондонската Модна недела

Објавено пред

Најстарата ќерка на Мадона, Лурдес Лола Леон, во понеделникот вечерта присуствуваше на забава во лондонски The Standard, а настанот го организира списанието LOVE во рамките на Модната недела во англиската престолнина (London Fashion Week).

Ќерката на поп-кралицата беше фотографирана додека се враќаше во хотелот по забавата.

Претходно, во текот на денот, Лурдес присуствуваше на презентацијата на британскиот бренд AW2. А за таа пригода на себе имаше мини фустан на „Барбери“, шапка од истиот бренд и ѓердан со изгравирана плочка со име Лолита.

Исто како и славната 61-годишна мајка, Лурдес студира на Факултетот за музика, театар и танц на Универзитетот во Мичиген од 2014 до 2018 година.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Сajмон Коуел го принудува синот да носи маска за да се заштити од коронавирусот

Објавено пред

Шефот на „Икс фактор“ е преплашен од смртоносниот вирус по потекло од Вухан (Кина), кој досега зарази над 71.000 луѓе, од кои 1.770 починаа.

Сајмон Коуел, креаторот на многу успешни реални формати, како што се „Икс фактор“ и „Америка бара талент“, го принудува шестгодишниот син Ерик да носи медицинска маска кога ќе патуваат во „Дизниленд Париз“ следниот викенд.

Во изјава за talkRADIO, Сајмон (60) рече: „Преплашен сум од вирусот. Носам маски веќе долго време“.

„Кога возам велосипед во градот, јас носам маска. Но, следниот викенд ќе го носиме Ерик во ‘Дизниленд Париз’ и кога ќе бидеме во воз, сите ќе носиме маски“.

„И ќе носиме цел пакет средства за дезинфекција на рацете бидејќи вирусот ме плаши. Не би сакал да бидам на крстарење сега. Толку многу луѓе заглавени во крузер. Зошто не ги симнаа од бродот и не ги ставија во соодветна болница, навистина неверојатно. Никаде не би одел во моментот“.

Сајмон почна сериозно да го сфаќа своето здравје и од неодамна е на растителна диета. Тој се откажа од продукти од животинско потекло кога откри дека исхраната без животински продукти му дава повеќе енергија.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Полусестрата на војвотката Меган тврди дека таа ѝ е љубоморна на војвотката Кејт

Објавено пред

Саманта Маркл, контроверзната полусестра на војвотката од Сасекс, Меган, повторно ѝ се нафрли на отуѓената сестра со тврдења дека Меган намерно го објавила планот на сопругот, принцот Хари, да се повлечат од кралските должности во пресрет на 38. роденден на Кејт на 9 јануари затоа што сакала да го уништи нејзиниот посебен ден.

Во изјава за „Дејли стар онлајн“, Саманта рече: „Тажно е што тоа го стори на роденденот на Кејт – верувам дека ѝ била љубоморна на убавата Кејт. Таа никогаш не може да се споредува со неа – Кејт е икона!“

 

„Совршен материјал за кралица, прекрасна како член на семејството, особено како мајка“, вели Саманта, постара полусестра на војвотката Меган.

„Бев импресионирана од тоа како Кејт може да направи фустан од 200 долари да изгледа како од два милиона долари“.

Минатиот јули – шест месеци пред кралскиот пар да го соопшти својот план да поминуваат повеќе време во Америка – се појави снимка на која Хари (35) зборува со директорот на „Дизни“, Боб Игер, на лондонската премиера на „Кралот лав“ (The Lion King), еден од најпопуларните анимирани мјузикли на „Дизни“.

Принцот, наводно, побарал од шефот на франшизата да ѝ даде некој ангажман на сопругата Меган затоа што таа била многу заинтересирана за работа.

Саманта остро ја критикува Меган велејќи дека таа му се понудила на „Дизни“ во обид да добие работа од нив.

„Потегот за ‘Дизни’ би бил во ред ако беше инициран по напуштањето на кралските должности, но се чини несоодветен предвреме. Тоа е непочитување на кралскиот протокол. Тоа е како да изневерувате сопружник и да давате телефонски број за романтична вечера пред да се разведете“, вели Саманта.

Кога решија да се оддалечат од кралското семејство, Меган и Хари се преселија во Канада со синот Арчи (девет месеци), а пријателите веруваат дека одлуката уште повеќе ги зближила.

Еден извор неодамна рече: „Тие се занесени и многу слатки еден со друг. Арчи е приоритет. Најважно од сè им да се грижат за него и да го постават семејството на прво место. Тој е среќно дете – сака да се смее. Арчи и Хари поминуваат многу време заедно и супер им е. Меган е одлична мајка. Таа многу сака да се грижи за Арчи. И Меган и Хари преферираат нормален начин на живеење. Се обидуваат да го живеат животот како нормални родители“.

 

 

 

Прикажи повеќе...

Најново

Регион3 часа

Србинка почина од свински грип во Бахреин

Дваесет и шестгодишна државјанка на Србија починала од свински грип ( H1N1), по тринеделно лекување во болница во Бахреин. Амбасадата...

Свет4 часа

Деветиот најбогат човек на светот се вклучува во трката за претседател на САД

Американскиот милијардер Мајкл Блумберг утре ќе учествува во неговата прва телевизиска дебата во кампањата за претседател, соопшти неговиот тим. Директорот...

Македонија7 часа

Ѓонул Бајрактар ќе ја замени Рашела Мизрахи

Ѓонул Бајрактар, кој пред формирањето на техничката Влада беше заменик-министер за труд и социјална политика, ги презема овластувањата и одговорностите во...

Македонија8 часа

Брисел го потврди ставот дека преговори со Северна Македонија и Албанија треба да има пред самитот во Загреб

Европската комисија (ЕК) го повтори ставот дека пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија треба да почнат што е можно...

Македонија9 часа

(Видео) Поради недостиг на обрасци, можно е МВР да забрани поднесување барања за пасоши

Во Министерството за внатрешни работи размислуваат да забранат поднесување барања за пасоши поради недостигот од обрасци за кој техничкиот министер...

Регион9 часа

Милановиќ даде заклетва – ќе ја обединува Хрватска и ќе гради добри односи со соседите

Зоран Милановиќ денеска напладне и официјално стана новиот, петти по ред, претседател на Хрватска по давањето на свечената заклетва и...

Свет10 часа

Објавен таен документ на холандските разузнавачи за падот на малезискиот авион во Украина

Во јавноста е објавен таен документ од холандската разузнавачка служба за истрагата на падот на малезискиот авион на летот „МХ17“,...

Македонија10 часа

(Видео) Чулев: Спасовски набавил полициски чизми што не ги задоволувале критериумите за квалитет

Поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, одобрил набавка на 3.000 чифта полициски чизми што не исполнувале четири од предвидените...

Македонија10 часа

Мицкоски пак го кани Заев на ТВ-дуел за да ги соочат аргументите

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повторно го повика лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на ТВ-дуел за да ги соочат...

Македонија12 часа

(Видео) Судот ја исклучи јавноста од судењето за „Рекет“, Јовановски и Јанева беа против

Обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева се побунија на барањето од обвинителката Вилма Русковска јавноста да не ги слуша снимките...

Регион12 часа

Вучиќ најави дека парламентарните избори ќе ги распише на почетокот на март

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, најави дека ќе ги распише парламентарните избори во Србија на почетокот на март. „На почетокот на...

Свет14 часа

Три жртви во невремето во Велика Британија

Бројот на загинатите во невремето Денис, кое ја зафати Велика Британија, се искачи на три лица кога е пронајдено телото...

Регион14 часа

Рама: Помошта од донаторите ги надмина сите очекувања

Албанскиот премиер, Еди Рама, изјави дека сумата собрана на донаторската конференција во Брисел за обнова на неговата земја по разорниот...

Економија14 часа

Поскапеа цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Свет14 часа

Бројот на смртни случаи од коронавирус порасна на 1.868 лица, почина и директорот на болницата во Вухан

Бројката на смртни случаи од коронавирус во континентална Кина порасна на 1.868 лица, што е 98 повеќе во однос на...

Македонија1 ден

Николоски: Бараме да се прикажат целосните снимки каде што Јанева се среќава со Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,Александар Николоски, вечерва одржа вонредна прес-конференција во врска со објавените ПИ-мерки за случајот „Рекет“, за кој тој вели...

Македонија1 ден

(Видео) Заев: Судии, обвинители, поротници – ослободете се, ниту Мицкоски, ниту ВМРО-ДПМНЕ не ви можат ништо

„Сите предмети ќе имаат правна разрешница врз основа на фер и траспарентни постапки. На обвинетите ќе им се суди врз...

Македонија1 ден

(Видео) Спасовски – Лајен: Напредoкот на Северна Македонија е импресивен и ги исполни високите очекувања

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во рамките на програмата за учество на донаторската конференција „Заедно за Албанија“, што ја организира Европската...

Македонија1 ден

Јанева пред апсењето одела во СЈО, салони за убавина и адвокатски канцеларии

Во кривичниот суд на судењето за случајот „Рекет“ беше презентиран извештајот за тоа каде се се движела ексшефицата на СЈО...

Топ1 ден

Пронајдено безживотно машко тело на Шар Планина

Планинар од тетовско планинарско друштво, кој се движел на тој терен со група планинари, пријавил дека над тетовското с. Вејце,...

Досие