Контакт

Бизарно

(Видео) Смрт во живо: Рaперот снимаше спот, а камерата забележа хорор

Објавено пред

Еквадорскиот рапер Дон Деј одлучи да сними спот на егзотична локација во Еквадор. Но, наместо прекрасни сцени, неговата камера забележа невидена трагедија.

Имено, додека раперот бил сврен со грб и снимал сцена за најновиот спот, неговиот тим присуствувал на стравотно самоубиство.

Како што пренесуваат светските медиуми, Карлос Понтун скокнал во смрт од водопадот Лагуна Салто де Оро.

Туристите кои присуствуваа на овој немил настан скокнаа да го извлечат од водата, но, за жал, му немаше спас.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Бизарно

Дупка се отвори на позната плажа во Австралија

Објавено пред

Од

Голем дел од познатата австралиска плажа „Инскип поинт“ се урна во океанот, скоро три години откако се појави голема дупка во близина на местото и ги доведе во опасност камперите кои се наоѓаа таму и ги проголта автомобилите и камп-куќичките.

На фејсбук-профилот на Rainbow Beach Helicopters објавена е воздушна снимка на местото каде што океанот проголта дел од плажата. „Технички, тоа е свлечиште, природен феномен, а за еден месец ќе биде одлично место за риболов”, пишуваат тие. Австралиските медиуми објавија дека плажата веројатно се урнала преку ноќ.

Technically it is a landslip, a naturally occurring phenomenon. It will be a great fishing spot in a month.

Gepostet von Rainbow Beach Helicopters am Sonntag, 23. September 2018

Сликата на “дупка” на плажата, исто така, се појави на фејсбук-страницата на Double Island Point Fishing Charters. Грег Пирс, кој ја снимал сцената, вели дека дупката е длабока околу седум и пол метри.

Прикажи повеќе...

Бизарно

Манекенка гола скокна од шестиот кат на хотел во Дубаи: шефот сакал да ја силува

Објавено пред

Од

Руската 23-годишна манекенка Екатерина Стетсук тврди дека во Дубаи дошла од Иркутск во Сибир, и веднаш потоа нејзиниот шеф, Пакистанец кој е сопственик на агенција за модели, се обидел да ја силува во хотелска соба. Тој ѝсе заканувал со нож, раскажа Екатерина во телевизиската програма „Он еар лајв“. Шефот, пак, на медиумите им кажа дека Екатерина се обидела да се убие.

View this post on Instagram

🌺🌺🌺 #siberia

A post shared by Katrin🎭 (@black_jack_lady) on

По падот таа заврши во болница, каде што и е вградена плоча од титаниум  во ‘рбетот, па таа може да оди. Во таква состојба, таа беше уапсена.

„Полицијата ме извлече од болнички кревет, јас буквално, тогаш можев да ги движам само прстите и вратот. Тие ме ставија во инвалидска количка, го зедоа мојот мобилен телефон и ме фрлија во затвор”, рече таа, додавајќи дека ја обвиниле дека нападнала маж со нож и дека го повредила.

По три месеци поминати во затвор, таа беше вратена во Русија, а нејзиниот шеф беше депортиран во Пакистан. Тој не беше во затвор.

Екатерина тврди дека ја научила лекцијата, свесна дека  погрешила кога ја прифатила работата во Дубаи и вели дека имала среќа што останала жива.

Прикажи повеќе...

Бизарно

Принцезата Дајана би била жива ако го врзела појасот, тврди патологот кој ја правел аутопсијата

Објавено пред

Од

Патологот кој вршел аутопсија на телото на принцезата Дајана вели дека таа би ја преживеала несреќата само ако појасот ѝ бил врзан, а за нејзината наводна бременост се изјаснил прилично неодредено.

Докторот Ричард Шеперд, еден од најпознатите светски патолози, кој го прегледал телото на принцезата по трагичната несреќа, тврди дека немало медицински докази дека таа во моментот на смртта била бремена.

Ричард Шепард

Ричард Шепард

Доктор Шепард во интервју за „Дејли мејл“ бил прилично контрадикторен и таинствен додека зборувал за тоа што го открил со аутопсијата на нејзиното тело.

Тој вели дека луѓето му поставувале многу бизарни прашања за Дајана. „Ме прашуваа дали била убава, дали била смирена, дали била трудна. Секогаш внимавав да не откријам нешто што не е објавено“, рекол тој.

На прашање дали навистина била трудна, како што се шпекулира, тој рекол: „Немаше медицински докази дека била трудна. Но, некои жени тврдат дека од самото зачнување знаат дека се трудни, можеби таа била една од нив“, рекол тој.

Шепард тврди дека Дајана би била жива ако го врзела појасот во автомобилот. „Би преживеала можеби само со модринки или можеби со скршена рака“, тврди доктор Шепард.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 час

(Видео) Стаменковска: Нема притисок врз пратениците од ВМРО-ДПМНЕ што не се изјаснија против уставни измени

Нема притисок врз пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои не се изјаснија дека ќе гласаат против уставни измени, вели пратеничката Невенка Стаменковска,...

Топ1 час

Фотографирале девојки на плажа во Охрид, сликите ги објавиле на веб-страница за интимни средби

Две лица од Свети Николе и од Охрид фотографирале девојки на плажа во Охрид и ги лажеле дека сликите ќе...

Економија2 часа

Плати од 97.000 денари и за новиот состав на Регулаторната комисија за енергетика

Плати од 97.000 денари ќе добива и новиот состав на Регулаторната комисија за енергетика. Тие неодамна на веб-страницата објавија колкави...

Свет4 часа

(Видео) Највисоко ниво на заштита, Трамп во ОН пристигна со „ѕверот“ и со ладилник полн со крв

Американскиот претседател, коj вчера имаше говор во Обединетите нации, во Њујорк пристигна со највисоко ниво на обезбедување – се возеше...

Економија4 часа

НБРМ: Денарот е стабилен, не постои опасност за евентуална девалвација

Народната банка на Република Македонија информира дека како институција надлежна за конципирање и спроведување на монетарната политика цврсто стои на...

Регион5 часа

(Видео) Четворица пожарникари повредени во ноќната битка со пожарот на Пелешац

Апокалипса на Пелешац по пожарот што дивееше изминатото деноноќие, јавуваат хрватските медиуми. Огнената стихија на хрватскиот полуостров во текот на...

дијамант дијамант
Забава5 часа

Најскапиот дијамант во светот проценет на 50 милиони долари на аукција во Женева

Розовиот дијамант од скоро 19 карати тргнува на светска турнеја пред да биде понуден на аукција во Женева, а се...

Свет5 часа

(Видео) Макрон ја критикуваше политиката на Трамп и доби аплауз

Францускиот претседател, Емануел Макрон остро ги критикуваше во Њујорк светските лидери кои ги гледаат исклучиво своите интереси и порача дека...

Регион6 часа

Брутално убиство на 33-годишен геј активист ја бранува Атина

Геј активист почина во Атина откако брутално беше претепан. Зак Костопулос, 33-годишен активист на грчкиот ЛГБТИ, почина по брутален напад...

Свет18 часа

Бил Козби осуден на 3 до 10 години затвор за сексуален напад

Познатиот комичар Бил Козби е осуден на три до 10 години во државен затвор за дрога и сексуално малтретирање на...

Регион20 часа

(Видео) Пожар на Пељешац, гори борова шума – жителите ги бранат куќите

Во пожар што избувна кај местото Мокало на хрватскиот полуостров Пељешац гори густа букова шума. Според последните информации, огнот го...

Македонија22 часа

Се намалуваат трошоците во постапките пред нотарите и извршителите

На предлог на Министерството за правда, Владата ги прифати предлог-законите за изменување и дополнување на Законот за извршување и на...

Македонија23 часа

Заев: Одлучуваат тие што гласаат, тие што не гласаат не се ни бројат

За успешноста одлучуваат тие што гласаат, а тие што не гласаат не се ни бројат, порача премиерот Заев пет дена...

sobranie, 27 april nasilstvo krvav cetvrtok sobranie, 27 april nasilstvo krvav cetvrtok
Крвав четврток24 часа

Чавков наредил да им ја отворам вратата на колегите од УБК, сведочеше собраниска полицајка за oдзмените харддискови

По наредба на директорот на БЈБ, обвинетиот Митко Чавков, било одземањето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието, потврди собраниската...

Крвав четврток24 часа

Судот им ги одби гаранциите на Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов да се бранат од слобода

Обвинетите пратеници Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов, како и активистот Богдан Илиевски и обезбедувачот Оливер Радулов, и натаму остануваат во...

Топ1 ден

Градоначалникот на Куманово добивал закани, поднесена кривична пријава против едно лице

Градоначалникот на Куманово до СВР Куманово пријавил дека во два наврата му биле испратени СМС-пораки со заканувачки содржини кон него...

Крвав четврток1 ден

Се надевам дека ќе одговараат нарачателите за 27 април, рече обвинителката Русковска

По првиот дел од судењето во кривичниот суд за настаните од 27 април, обвинителката Вилма Русковска, на новинарско прашање, рече...

Investigative story1 ден

Антикорупциската комисија се сомнева во злоупотреби со монографии на Филозофскиот факултет

Антикорупциската комисија има доставено иницијатива за поведување постапка за кривично гонење поранешен декан на Филозофскиот факултет до Јавното обвинителство,поради сомневања...

Крвав четврток1 ден

„Влатко Ѓорчев ги молеше како Господ да не нè напаѓаат“, се расплака телохранителот на Оливер Спасовски

(Фото: Ацо Ангеловски во средина) „Лево од мене слушнав наредба – убијте ги! Масата одеднаш тргна кон нас. Бидејќи не...

Регион1 ден

Додик: Јавна тајна е дека опозицијата подготвува немири на улиците

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, изјави дека е јавна тајна дека опозицијата во тој српски ентитет има план да...

Досие