Контакт

Забава

(Видео) Џејмс Бонд во својот „астон мартин“ лудува по улиците на Италија

Објавено пред

На југот на Италија се снима најновиот филм на Џејмс Бонд. Името на новото продолжување е „Нема време за умирање“, во кој Даниел Крег во улога на Бонд спасува киднапиран научник и се спротивставува на мистериозен негативец, кој поседува опасна нова технологија.

Во Матера, Италија, се снимаат невидени сцени од брканици по улиците, на агентот „007“ во неговиот „астон мартин“.

Во новиот филм повторно ќе го гледаме Рејф Фајнс во улогата на шеф на тајната служба „МИ6“ и Наоми Харис како Монепени, а останува да се види дали филмот „Нема време за умирање“ ќе ја достигне заработката на „Скајфол“, филм кој во 2012 година не кино благајните низ светот, инкасираше над една милијарда долари.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Софи Тарнер и Џо Џонас во страствен бакнеж во Лос Анџелес

Објавено пред

Неколку дена по снимањето на новиот музички спот на популарниот бенд „Џонас Брадерс“, Џо Џонас и Софи Тарнер – кои настапуваат во спотот – споделија сладок бакнеж во Шерман Оукс, Калифорнија.

Парот, кој што во неделата имаа прво појавување на црвен тепих и јавно излегување во 2020 година на доделувањето на филмските награди, не можеа да издржат одвоени додека го чекаа својот ручек.

Ѕвездата на „Игра на тронови“ беше облечена во црн спортски комплет, носеше црни масивни очила за сонце што го покриваа поголемиот дел од лицето, а нејзиниот сопруг, црни фармерки, темна маица и тексас јакна.

И двајцата уживаа во сончевата светлина пред да го споделат моментот.

Минатиот викенд, актерката и пејачот – кои прв пат се венчаа на церемонија во Вегас во мај 2019, и втор пат еден месец подоцна во Франција – присуствуваа на доделувањето САГ награди (Screen Actors Guild Awards).

Додека ја придружуваше неговата сопруга, која беше номинирана за извонреден перформанс во драмска серија, Џо изгледаше традиционално во црн костум и машна пеперутка.

А сопругата на себе имаше розов Луј Витон фустан без нараменици со длабок шлиц и каиш на половината.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Усеин Болт соопшти убава вест, пристигнува најбрзото бебе во светот

Објавено пред

Најбрзиот човек на планетата набргу ќе стане татко. Неговата сопруга Каси Бенет е бремена, а семејството долго време криело дека ќе имаат бебе.

„Само да ви кажам, на пат е еден крал или кралица“, напишал тој веднаш до фотографијата.

Болт собори многу рекорди во атлетиката и бидејќи крвта не е вода, можеби неговиот наследник или наследничка ќе тргне по стапките на славниот татко.

И покрај многуте испади на Јамајчанецот, меѓу кои и неверството, неговиот брак успеа да опстане.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Мадона откажа настап за да се одмори и сподели видео со ледена бања

Објавено пред

Поп-легендата Мадона откажа уште еден настап во португалската престолнина Лисабон, град кој беше инспирација за нејзиниот најнов албум „Мадам Икс“. Таа го откажува концертот поради болка од тековни повреди, изјави во средата промоторот на турнејата.

Промоторот на Everything Is New пушти соопштение на „Фејсбук“ извинувајќи им се на фановите и им се заблагодари за добрите желби за закрепнување на Мадона.

„Искрено жалиме за разочарувањето на фановите поради непредвидените измени во распоредот што се случија во последна минута“, гласи објавата на социјалните медиуми.

Концертот во средата вечерта беше втор настап што ѕвездата го откажа од почетокот на европската турнеја во Лисабон на 12 јануари, каде што живее од средината на 2017 година.

„Жал ми е што морав да откажам вечерва“, напиша 61-годишната поп-ѕвезда на својот „Инстаграм“ во неделата, веднаш по првото откажување на настапот во лисабонскиот Колосеум.

„Но, јас мора да го слушам моето тело и да се одморам!“

Мадам Икс (Madame X) е четиринаесеттиот студиски албум на американската пејачка, инспириран од нејзиниот живот во Португалија и културата во земјата и традиционалната музика, вклучувајќи ја и меланхоличната музичка форма фадо.

Во текот на викендот Мадона сподели видео на кое таа се гледа како користи ледена бања по настап.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ48 минути

Скопјанец со тупаници го тепал едногодишното дете на својата партнерка

Триесет и четиригодишен скопјанец е обвинет дека физички го малтретирал едногодишното дете на својата партнерка. Според истрагата, тој го тепал...

Свет2 часа

Во Кина прогласен најголемиот карантин во историјата

Кинеските власти во средата прогласија најголем карантин во историјата за да спречат ширење на новиот корона вирус за кој во...

Свет3 часа

Си-ен-ен: Откриен е изворот на корона вирусот

Изворот на новиот корона вирус, кој се појави во Кина, би можеле да бидат змиите кинеска кобра и кинески краит,...

Македонија3 часа

(Видео) Бојан Јовановски: Не играјте си со мојот живот, 55 пати сум носен во болница

Педесет и петпати сум носен во болница. Пред малигнитет сум. Ве замолувам, не играјте си со мојот живот, изјави денеска...

Свет4 часа

Кинеското министерство: Автобусите и траектите повеќе не одат во Вухан

Кинеското Министерство за транспорт го прекина целосно автобускиот и траектниот сообраќај кон градот Вухан поради епидемијата на вирусот корона, од...

Македонија4 часа

(Видео) Рочиштето за „Рекет“ одложено вторпат

Поради влошена здравствена состојба на адвокатите на ексшфицата на СЈО, Катица Јанева, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска, вторпат се одложува...

Регион4 часа

По 20 дена, ослободени киднапираните грчки морнари

Осум члена на екипажот на грчки танкер се ослободени по 20 дена од киднапирањето од вооружени напаѓачи на брегот на...

Свет5 часа

СЗО денеска ќе одлучува дали ќе прогласи вонредна состојба

Светската здравствена организација (СЗО) денеска ќе донесе одлука дали да прогласи глобална вонредна состојба поради избувнување на новиот корона вирус,...

Македонија17 часа

Изгласан Законот за младински додаток: Младите до 23 години ќе добиваат по 3.000 денари за работа во производство

Вечерва во Собранието пратениците го изгласаа Законот за младински додаток по скратена постапка. Овој закон предвидува на младите до 23...

Македонија22 часа

Раскината концесијата за Охридското Езеро, Димковски тврди дека концесионерот ги кршел законите

Владата донесе одлука за раскинување на договорот за концесија за Охридското Езеро со концесионерот „Летница-Белвица“. Причината за оваа одлука, како...

Македонија22 часа

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ со 3.000 амандмани го блокира предлог-законот за отпис на камати

ВМРО-ДПМНЕ поднел 3.000 амандмани за предлог-законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните препријатија, за кој...

Македонија22 часа

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја тужи Царовска за в.д. директорите во центрите за социјална работа

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе биде поведена постапка за злоупотреба на службена дожност против ексминистерката Мила Царовска поради тоа што,...

Топ22 часа

Измамник во Свети Николе изнудил 2.000 евра од жена, ја излажал дека е полицаец

Седумдесет и осумгодишна жена од Свети Николе пријавила дека била измамена за сума од 2.000 евра. Според пријавеното, вчера лицето...

Македонија23 часа

Микиќ: Нема потреба од паника за корона вирусот во Македонија

Информативните летоци ќе бидат превентивна мерка во Македонија да не се рашири смртоносниот корона вирус. Доктор Владимир Микиќ од Институтот...

Македонија24 часа

Уставниот суд нема да ја оценува уставноста на амнестијата на обвинетите за 27 април

Нема да се оценува уставноста на амнестијата со која некои од обвинетите за упадот во Собранието на 27 април се...

Македонија1 ден

Спасовски: Во земјата не се увезува штетен отпад

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, уверува дека во државата не се увезува штетен отпад за кој нема сертификати. Тој вели дека...

Македонија1 ден

Филипче: Чекаме препораки од СЗО за заштита од корона вирусот

Министерот за здравство, Венко Филипче, вели дека чекаат Светската здравствена организација да даде препораки за тоа што треба да се...

Македонија1 ден

(Видео) Крпен студентски живот: 61 денар за оброк дневно, еден килограм месо месечно

Просечно по 61 денар се издвојува дневно за оброк за станарите во студентските домови. На секој станар му следуваат по...

Свет1 ден

СЗО: Постои голема веројатност корона вирусот да се прошири и надвор од Кина

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека постои голема веројатност новиот корона вирус да се прошири и во други делови на...

Свет1 ден

Сенатот на САД ги усвои правилата за постапката за импичмент на Трамп

По 13-часовна расправа, американскиот Сенат ги усвои правилата за водење на постапката за отповикување на претседателот Доналд Трамп вклучувајќи го...

Досие