Контакт

Забава

Вил Смит плати 100.000 долари за огномет во Њу Орлеанс

Објавено пред

Вил Смит плати 100.000 долари за огномет по повод Денот на независноста (4 Јули) во Њу Орлеанс.

52-годишниот актер реши да го плати славеничкиот огномет од својот џеб откога дозна дека Њу Орлеанс не планира шоу во 2021 година.

Пред настанот градоначалникот Латоја Кантрел напиша на „Твитер“: „Огномет во продукција на Go 4th On The River ќе се одржи во Њу Орлеанс покрај брегот на реката Мисисипи во 21 часот в недела, 4 јули 2021 година.

„Подарокот градски огномет го овозможи актерот и продуцент Вил Смит заедно со неговата компанија ‘Вестбрук’“.

Градските власти ја откажаа минатогодишната прослава поради пандемијата. Но, оваа година Вил беше решен да им помогне на луѓето од Њу Орлеанс да ја прослават оваа пригода покрај реката Мисисипи.

Тој моментно е сместен во градот, каде што го снима „Еманципација“, филм што се фокусира на роб кој избегал од плантажа во Луизијана.

Забава

Џенифер Анистон јаде едно парче чипс кога е под стрес

Објавено пред

Холивудската актерка Џенифер Анистон откри дека секогаш кога е под стрес доволно ѝ е да земе само едно компирче чипс.

Ѕвездата на „Морнинг шоу“ знае дека е досадно што има толку многу самоконтрола кога станува збор за нездрава храна, па дури и ако отвори вреќичка чипс за да ги олесни чувствата, таа сепак покажува воздржаност.

На прашањето што јаде кога е под стрес, таа рече: „Чипс. Крцка, крцка”. Запрашана да појасни дали мисли само на едно парче, таа потврди: „Обично да. Јас сум добра во тоа. Можам да изедам само еден од полна вреќичка. Знам, тоа е толку досадно”.

52-годишната sвезда секогаш пие умерено и никогаш не доаѓа во искушение од „егзотични“ коктели.

Говорејќи за нејзиниот омилен пијалок, таа за магазинот InStyle изјави: „Маргарита – чиста, без шеќер – или валкан мартини. Имам само два до три пијалоци највеќе, и не правам егзотични.“

Прикажи повеќе...

Забава

„Форбс“: Ријана и официјално е милијардерка

Објавено пред

Нето богатството на поп-sвездата Ријана се проценува на 1,7 милијарди долари, што ја прави најбогата музичарка во светот, но нејзината музика не е примарен извор на нејзиното богатство, објави престижниот магазин „Форбс“ во средата (4 август).

Пејачката родена на Барбадос, чиешто родено име е Робин Фенти, црпи 1,4 милијарди долари од богатството преку својот удел од 50 проценти во козметичката линија „Фенти бјути“.

Остатокот од богатството на Ријана доаѓа од нејзиниот удел во компанијата за долна облека „Севиџ икс фенти“ и нејзиниот приход како пејачка и актерка, пишува списанието.

Компанијата за убавина на Ријана, чија втора половина ја поседува LVMH, е позната по својата широка палета од 50 тонови за кожа, вклучувајќи темни нијанси за афроамериканки, кои беа ретки кога беше лансирана во 2017 година. Ова ја направи лидер во инклузивноста во индустријата.

Пејачката најпозната по хитовите Umbrella и Love The Way You Lie го зазема второто место зад Опра како најбогата жена забавувач, објави „Форбс“.

Прикажи повеќе...

Забава

Маргот Роби не сака пауза, подготвена повторно да ja игра Харли Квин

Објавено пред

Австралиската актерка Маргот Роби ја отфрли можноста да се одмори од улогата на супернехативката Харли Квин.

31-годишната актерка неодамна навести дека сака да се повлече од улогата на негативката на DC Extended Universe (DCEU) во три филма, но сега рече дека е секогаш подготвенада ја портретира Харли на големото платно.

Маргот за „Ентертејнмент тунајт“ изјави: „Не, доста ми беше пауза. Подготвена сум повторно да ја глумам.“

„Ги снимав ‘Птици грабливки’ и ‘Одред самоубијци’, така што имаше многу Харлиjки во период од една година, но тоа беше пред некое време. Секогаш сум подготена за нови“.

Прикажи повеќе...

Најново

Европа8 минути

Пожарите во Грција не стивнуваат, населението се евакуира, огнената стихија уништи куќи

ЕУ испрати помош за Грција и другите земји од Југоисточна Европа кои се борат со големи пожари. Помошта дојде еден...

Македонија37 минути

Ангелов: Пет хеликоптери го гаснат пожарот кај Пехчево, ако дозволат условите ќе емитувам во живо

Пет хеликоптери, три српски и два македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти утрово директорот на Центарот за...

Македонија2 часа

Владата ќе го разгледува предлогот за воведување кризна состојба во државата поради пожарите

Владата денеска во 08.30 часот треба да одржи седница за предлогот на Управувачкиот комитет за воведување кризна состојба во траење...

Македонија13 часа

Стојанче Ангелов од вршител на должност стана директор на ЦУК

Владата на денешната 94 седница донесе одлуки во однос на повеќе кадровски решенија. Така, Стојанче Ангелов кој досега беше вршител...

Македонија15 часа

Награди од по 10.000 денари за пожарникарите кои го гаснеа пожарот кај Кочани

Владата на седница одлучи да ги награди сите пожарникари вклучени во гаснењето на пожарот кој го зафати Кочани и околината....

Македонија16 часа

Албански државјанин приведен за подметнување на пожар, има осомничен и за оној во Старо Нагоричане

Попладнево од страна на полициски службеници од полициското одделение Галате уапсен е 32-годишен албански државјанин со иницијали Л.А, кој илегално...

Македонија17 часа

Владата ја разреши директорката на инспекторатот за животна средина

Владата ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска, по барање на нејзината матична партија ДОМ. Од...

Македонија19 часа

Регистрирани 164 нови случаи на Ковид-19, пријавени се три починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 5.276 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на...

Топ22 часа

Камион излетал од патот во близина на ГП Блаце, возачот починал од срцев удар

Товарно возило со косовски регистарски ознаки вчеравечер излетало од патот во близина на Граничниот премин Блаце соопштија од МВР. Возачот...

Регион1 ден

Почина Мирослав Лазански

Почина српскиот новинар, воен аналитичар, политичар и дипломат Мирослав Лазански на 71-годишна возраст. Лазански починал во својот дом во Белград...

Европа1 ден

(Видео) Две загинати лица и десетици повредени во судир на два воза во Чешка

Две лица загинаа, седум се во критична состојба а 31 лице се повредени во судир на два патнички воза во...

Македонија1 ден

Македонија е во портокалова фаза – да се почитуваат мерките за заштита од топлотниот бран, порачуваат надлежните

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавците, негувателите и воспитувачите во градинките, вработените во центрите за социјална работа...

Македонија1 ден

Две дози вакцина во државата примиле 401.336 граѓани

Прва доза вакцина вчера примиле 3.909 граѓани, а вчера вкупно се вакцинирале 12.939 граѓани. Во државата вкупно се аплицирани 920.442...

Регион1 ден

(Видео) Грчките пожарникари цела ноќ се бореа со пожарите, гори и предградие на Атина

Вкупно 81 пожар избувнаа во Грција во последните 24 часа, а пожарникарите сѐ уште се борат со 40 од нив, кои...

Свет1 ден

Њујорк воведе ковид-пасоши – во ресторан и театар може само вакцинирани

Во Њујорк нема да може да се влезе во ресторан, спортска сала и во театар без потврда за вакцинација, изјави...

Топ2 дена

Скопјанец ја тепал мајка си, но таа не сакала да го пријави – повредена излегла од болница и починала

Полицијата уапсила 36-годишен скопјанец откако започнала истрага по пријава дека во близина на градската општа болница „8 Септември“ почината била...

Македонија2 дена

(Видео) Спасовски: Четири српски хеликоптери им се приклучуваат на нашите два

Српските власти ни испратија четири хеликоптери за гаснење на пожарите, кои ќе се приклучат на нашите два и ќе сториме...

Македонија2 дена

Во Македонија нови 37 случаи на Ковид-19, нема починати

Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 15, Тетово...

Македонија2 дена

(Видео) Ангелов: Ако се утврди дека сум потфрлил, ќе си заминам од државата

Во моментот државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат...

Економија2 дена

Горивата поскапуваат

Малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек 3,36 %, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката на РКЕ,...

Досие