Контакт

Забава

Вил Смит ќе глуми во нов трилер на Дејвид Лич

Објавено пред

Вил Смит ќе ја има главната улога во нов трилер Fast & Loose („Брзи и лабави“) во режија на Дејвид Лич.

Проектот е развиен на STXfilms со Дејвид како продуцент, но во меѓувреме ниту една sвезда не беше ангажирана, а развојот доби побрзо темпо откако Вил се согласи да го претвори во негов следен филм.

Приказната следи еден човек кој се буди откако бил оставен како мртов, без сеќавање. Тој следи низа траги за да го открие својот идентитет и открива дека живеел два различни животи.

Во едниот, тој е успешен крал на злочинот, опкружен со убави жени, скапи играчки и раскошен начин на живот. Во другиот, тој е таен агент на ЦИА, но со оскудна плата, без семеен живот и со нула успеси.

Сепак, тој не може да се сети кое од овие две лица е неговиот вистински идентитет и кој живот всушност сака да го живее.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Жерар Депардје обвинет за силување и сексуален напад

Објавено пред

72-годишниот француски актер е обвинет за сексуални напади врз млада актерка во август 2018 година во повеќе наврати.

Судски извор потврди за агенцијата „Франс прес“ дека против Жерард Депардје била поднесена кривична пријава во декември, откако претходно беа отфрлени првичните обвиненија поради недостаток на докази.

Според обвинението, двете силувања се случиле во домот на Депардје во 2018 година, како и голем број сексуални напади во слично време. Силувањата, наводно, се случиле на 7 и 13 август.

Младата жена е актерка, која, наводно, била во домот на актерот како семеен пријател. Депардје претходно тврдеше дека станува збор за „консензуална врска“ и дека тој ѝ нудел совети за кариера како добар пријател на нејзиниот татко.

Нејзиниот адвокат побара „да биде почитувана приватноста за актерката“ во целиот случај.

Прикажи повеќе...

Забава

Tаткото на Лејди Гага: Целото семејство е вознемирено од насилниот инцидент

Објавено пред

Шетач на кучиња бил застрелан во Лос Анџелес во средата навечер, а осомничените успеале да побегнат со две од трите кучиња на поп-ѕвездата Лејди Гага, пренесува „Фокс њуз“ и го цитира нејзиниот татко Џое Германота, кој вели дека целото семејство е потресено од насилството.

Рајан Фишер, човекот кој ги ѝ ги чува кучињата, бил пренесен во болница со прострелни рани и е во критична состојба.

Магазинот „Пипл“ цитира негов пријател кој тврди дека Фишер буквално би го дал својот живот за оние што се под негова грижа.

Поп-ѕвездата Лејди Гага нуди награда од 500.000 долари за враќање на нејзините француски булдози, Коџи и Густав, украдени во насилна расправија во Лос Анџелес, поради што човек се бори за живот, полицијата и извор близок до пејачката изјавија во четвртокот.

Гага, која беше во Рим на снимање филм кога беа украдени кучињата, првично не коментирала за кражбата. Сепак, полицискиот оддел во Лос Анџелес потврди дека двата француски булдози биле украдени под закана со оружје од 30-годишен маж на авенијата Сиера Бонита во Холивуд ноќта во средата.

Третото куче, Мис Азија, избегало и подоцна било пронајдено.

Инцидентот е последен во низата насилни кражби на француски булдози во САД во последните месеци.

Прикажи повеќе...

Забава

Пандемиja или не, шоуто „Златни глобуси“ мора да продолжи

Објавено пред

„Златните глобуси“ в недела (28 февруари) ја почнуваат сезоната на награди во Холивуд во ерата на пандемијата, по една година која ја испреврте индустријата за забава и ги натера сите селебрити-личности да комуницираат со веб-камери од своите софи дома, наместо да продефилираат по црвениот тепих.

Сепак, шоуто некако се одржува, иако без гламурозни гала-вечери, орди фотографи и дизајнерски фустани поврзани со прославата на најдобрите филмови и ТВ-емисии во годината.

Церемонијата в недела, што ќе се пренесува во живо на телевизијата „Ен-би-си“, за првпат ќе се одржи на два брега и со две водителки, комичарката Тина Феј во Њујорк и Ејми Полер во Беверли Хилс, Калифорнија.

Некои од презентерите, вклучувајќи ги Мајкл Даглас и неговата сопруга Кетрин Зета-Џонс, ќе се појават лично, но номинираните ќе присуствуваат од нивните домови или други локации низ целиот свет.

Прикажи повеќе...

Најново

Европа59 минути

Макрон: Со задоволство би ја примил вакцината на „Астразенека“ кога ќе дојдам на ред

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека со задоволство би прифатил да се вакцинира против Kовид-19 со вакцината нa „Оксфорд“ /„Астразенека“...

Македонија1 час

Мијалков со силно полициско обезбедување пристигна во судот

Сашо Мијалков со засилено полициско обезбедување е спроведен во кривичниот суд во Скопје, каде што треба да биде соопштена пресудата...

Свет1 час

Кина одобри уште две вакцини против коронавирус

Кина одобри употреба на уште две вакцини против коронавирус. За вакцината„Кансино е потребна само една доза и, како што е...

Свет2 часа

Бразил не знае што да прави со мутациите, калифорнискиот вид е најопасен

Бразил се соочува со нова фаза на пандемијата со мутирани варијанти на Ковид-19, три пати позаразни, рече министерот за здравство....

Свет3 часа

Воздушни напади во Сирија по наредба на Бајден

Американската армија изврши воздушни напади во источна Сирија по наредба на претседателот eо Бајден врз објекти за кои Пентагон вели...

Македонија3 часа

Затворени повеќе улици во Скопје поради протест за „Монструм“

Во Скопје ќе важи посебен режим на сообраќај поради протест за пресудите во случајот „Монструм“. Роднини на осудените, во вторникот,...

Свет14 часа

Меркел најави дигитални сертификати за вакцинација во ЕУ

Германската канцеларка, Ангела Меркел, вели дека дигиталните сертификати за вакцинација, кои ќе им овозможат на луѓето да патуваат во Европа...

Македонија17 часа

Потврдени 582 нови случаја на коронавирус во Македонија, починаа 13 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.972 тестирања, а регистрирани се 582 нови случаи на...

Македонија18 часа

(Видео) Заев за случајот со Мијалков: Испратена е порака дека системот функционира

Испратена е пораката дека системот функционира. Треба да знаат граѓаните дека сме на добар пат во јакнењето на правниот систем,...

Македонија19 часа

Тројца кумановци формирале терористичка група по примерот на Исламската држава

Тројца кумановци се обвинети за тероризам и формирање ќелија по примерот на познатата терористичка организација Исламска држава. Во терористичката група...

Македонија1 ден

Денеска и утре состаноци на мешовитата комисија со Бугарија, ќе се разговара за Гоце Делчев

Учебниците за седмо одделение и прашањето за ликот и делото на Гоце Делчев се очекува да бидат ставени „на маса“...

Македонија1 ден

Почната постапката за набавка на 100.000 дози од руската вакцина

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека вчера Владата го овластила да потпише договор за набавка на руската вакцина. „Станува...

Македонија1 ден

Со британскиот вид се заразени 70 проценти од тестираните во „Жан Митрев“

Британскиот вид на коронавирусот е присутен во 70 отсто од случаите, покажале испитувањата на Клиничката болница „Жан Митрев’, кои денеска...

Македонија1 ден

Захариева: Нема да подлегнеме на притисок за Северна Македонија, ЕУ не е Југославија

Бугарија нема да подлегне на притисок за интеграциите на Северна Македонија, изјави за БТВ вицепремиерката и министерка за надворешни работи,...

Европа1 ден

ЕУ е поделена околу сертификатот за вакцинација

Европските лидери денес ќе одржат состанок со цел да се договорат за сертификатите за граѓаните на Европската Унија кои биле...

Регион1 ден

Бугарија ја критикувa „Астразенека“ за доцнењето со вакцините: „Ни ја зедовте надежта“

Бугарскиот министер за здравство, Костадин Ангелов, ја критикуваше „Астразенека“ за неуспехот да ја испочитува договорената испорака на вакцини. Бугарија исто...

Европа2 дена

Истражување: Британскиот сој на вирусот 64 отсто ги зголемува шансите заразените да завршат во болница

Луѓето инфицирани со позаразната варијанта на коронавирусот, која првпат беше откриена во Велика Британија, имаат поголем ризик од хоспитализација, покажа...

Македонија2 дена

13 починати и 725 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.342 тестирања, а регистрирани се 725 нови случаи на...

Македонија2 дена

Филипче: Немам информации дали Мијалков се тестирал и дали пријавил самоизолација

Министерот за здравство, Венко Филипче, нема информации за тоа дали поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се тестирал за...

Топ2 дена

(Видео) Вработени во фабрика за канабис во Кочанско ја продавале дрогата нелегално

Тројца вработени во фабриката за канабис за медицински цели во кочанското село Уларци одгледувале марихуана за продажба на нелегалниот пазар....

Досие