Контакт

Забава

Внукот на Ингрид Бергман на настан на „Булгари“

Објавено пред

Внукот на холивудската икона Ингрид Бергман, Роберто Роселини (28), покажа дека го негува својот впечатлив моден израз следејќи ги стапките на неговата мајка Изабела Роселини, која ја започна својата кариера како модел.

Во средата навечер младиот и надежен модел присуствуваше на настан на брендот „Булгари“ во Њујорк  со Ирина Шајк и Дав Камерон.

Роберто носи бела кошула и темен костум, без вратоврска. На вратот има ѓердан од бело злато со дијамантски приврзок

Ѕвездата на Blue Velvet („Сино кадифе“) го посвои Роберто во 1993 година кога беше свршена со англискиот актер Гери Олдман. Изабела има и ќерка, Елетра Роселини Видеман (38), која исто така работи како модел.

Изабела својата кариера ја почна како манекенка на „Вог“, а потоа почна да се занимава со актерство. Нејзина најпозната улога е во „Сино кадифе“.

Нејзината мајка, Ингрид Бергман, беше една од најголемите актерки од златната холивудска ера. Природната и непретенциозна убавина на Бергман и огромниот актерски талент ја направија една од најславните личности во историјата на американската кинематографија.

Оскаровката Бергман е една од најнаградуваните актерки, исто како и Мерил Стрип и Френсис Мекдорманд.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Нетфликсовата серија „Аркејн“ откри плакати со ликовите

Објавено пред

„Нетфликс“ и „Рајот гејмс“ (Riot Games) претставија постери со осум ликови од претстојната анимирана серија Arcane. На постерите се прикажани некои од хероите на „Лигата на легендите“ како што се Џинкс, сестрата на Џинкс – VI, и други.

„Аркејн“ (Arcane) е прва анимирана ТВ-серија инспирирана од видео ирата „Лига на легенди“ (League of Legends).

Постерите исто така ги откриваат актерите кои ќе го позајмат својот глас за ликовите во анимираната серија. Гласот на Ви е Хејли Стејнфилд, Џинкс е Ела Парнел, Џејс (Кевин Алехандро), Кејтлин (Кејти Ланг), Силко (Џејсон Списак), Виктор (Хари Лојд) и други.

 

Лигата на Легенди (скратено LoL) е мултиплеер онлајн битка на арена видео игра.

Прикажи повеќе...

Забава

Според фановите, Мајкл Даглас и Кетрин Зета-Џонс беа најдобар пар на Еми-наградите

Објавено пред

Холивудската двојка Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас се појавија во софистицирано издание на церемонијата на доделување на наградите „Еми“.

51-годишната Кетрин го привлече вниманието во бургундска креација на Кристина Отавиано и луксузен накит од Лорејн Шварц, а 76-годишниот сопруг носеше темен костум и виолетова вратоврска.

Корисниците на Твитер и фановите на актерското дуо се огласија на социјалната мрежа за да ги споделат своите размислувања, а меѓу другото, ги  прогласија за најдобар пар кој го украси црвениот тепих на „Прајметајм Еми 2021“.

Кетрин и Мајкл беа беспрекорно елегантни додека позираа пред камерите. Многу од фановите ја предвидеа бојата на фустанот што ќе го облече Кетрин на свеченоста, пренесуваат шоу-биз медиумитe.

Прикажи повеќе...

Забава

Канје Вест постигна договор со фирмата што го тужеше

Објавено пред

Канје Вест постигна договор за прекин на судскиот процес со технолошка компанија која го обвини за кражба на нивни идеи.

44-годишниот рапер и компанијата MyChannel се согласија со нацрт-договорот за прекин на спорот, а порталот Радар-онлајн објави дека двете страни треба да си ги платат сопствените судски трошоци, како и трошоците за адвокати.

Компанијата, исто така, се согласи да ги отфрли сите побарувања против Вест, откако првично го тужеше раперот и бараше оштета во износ од 20 милиони долари.

MyChannel тужбата ја поднесе во август 2020 година, тврдејќи дека Канје им рекол дека се восхитува на начинот на кој нивната технологија ја користи вештачката интелигенција за да вклучи е-трговија во видеосодржини и дека планира да ја користи на својата веб-страница Yeezy.

Фирмата, наводно, потрошила голема сума пари и повеќе од 10.000 часа работа во изготвување програма за пејачот, но тој се повлекол од договорот по шест месеци.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија2 часа

Пендаровски ќе се обрати на 76. Генерално собрание на ОН

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Њујорк ќе се обрати на Генералната дебата на 76. Сесија на Генералното собрание на Обединетите...

Македонија14 часа

Приведена очна лекарка од Куманово, која преку поткуп собрала 116.000 денари

Полициски службеници од Отсекот за економски криминал при СВР Куманово, утрово, во 7 часот, извршиле претрес во просториите на очното...

Македонија16 часа

16 починати и 491 нов случај на Ковид-19

Министерството за здравство информира во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нов случај на Ковид-19,...

Македонија17 часа

Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини од „Фајзер“ за кои има голем интерес

Денеска, во земјата пристигнаа 110.612 вакцини од производителот „Фајзер“/„Бионтек“, објави на социјалните мрежи министерот Венко Филипче. Како што посочува тој,...

Македонија19 часа

Законот за употребата на јазиците нема да се менува во зависност од пописот, рече Заев

Пописот нема ретроградно да влијае на Законот за употреба на јазиците, туку целта е да се знае колку граѓани има...

Економија20 часа

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже, предвидува драфт верзијата...

Македонија21 час

Наставата продолжува со физичко присуство, состојбата со ковид во училиштата засега е стабилна

Состојбата со Ковид-19 во училиштата е стабилна, се следи на дневно ниво и според проценките на Главниот координативен кризен штаб,...

Македонија21 час

Софијанова: Коронавирусот кај децата најчесто дава полесна клиничка слика, но може да предизвика сериозен синдром

Коронавирусот кај децата најчесто дава полесна клиничка слика која се третира само со симптоматска терапија. Но неопходно е секој случај...

Регион21 час

„Еуроактив“: Вашингтон го зголемува притисокот врз Софија за евроинтеграцијата на Скопје

Вашингтон го зголемува притисокот врз Бугарија, барајќи од неа да се откаже од ветото за интеграција на Северна Македонија во...

Македонија22 часа

Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан

Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан и е на 40 место во светот, според истражувањето на Институтот за економија...

Регион22 часа

Хеликоптери на КФОР надлетуваат над премините на северот на Косово, ситуацијата мирна но напната

Покрај припадниците на „Росу“ ситуацијата на северот на Косово ја следеше КФОР, кој патролираше со хеликоптер, пишуваат регионалните медиуми. Главните...

Македонија1 ден

Попишани 1.212.339 луѓе, 378.033 домаќинства и 516.787 станови

Вкупно 1.212.339 лица, 378.033 домаќинства и 516.787 станови се попишани заклучно со 20 часот вчера, објави денеска Државниот завод за...

Македонија1 ден

Вчера се вакцинирале 12.099 граѓани, од нив 2.969 примиле прва доза

На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 776.659 граѓани. Прва доза вакцина вчера...

Свет1 ден

Талибанците бараат да се обратат на Генералното собрание на ОН

Талибанците побараа да им се обратат на светските лидери пред Обединетите нации, a за таа пригода го назначија својот портпарол...

Свет1 ден

(Видео) Еден од најсилните земјотреси досега ја погоди Австралија

Земјотрес со јачина од 6 степени, еден од најсилните што е забележан во Австралија, го погоди југоистокот од оваа земја....

Македонија2 дена

Регистрирани 554 нови случаи на Ковид-19, пријавени 17 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 4.072 тестирања, а регистрирани се 554 нови случаи на...

Македонија2 дена

Радев: Изјавите и ветувањата во дијалогот со Северна Македонија повеќе не функционираат

Изјавите и ветувањата во дијалогот со Република Северна Македонија повеќе не функционираат и Бугарија очекува јасни правно обврзувачки решенија што...

Свет2 дена

Бајден: Не сакам воената моќ на Америка да се користи како одговор на секој проблем во светот

Американскиот претседател, Џозеф Бајден, изјави дека не сака воената моќ на САД да се користи како одговор на секој проблем...

Свет2 дена

(Видео) Лава од вулканот на Канарските Острови навлегува во куќите, луѓето се евакуираат

Вулкан на Ла Палма, на северозапад од архипелагот, еруптира во неделата исфрлајќи лава неколку стотини метри високо во воздухот и...

Регион2 дена

Лајчак вознемирен за ситуацијата во Косово, повика на смирување на тензиите

Специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Белград – Приштина, Мирослав Лајчак, рече дека е загрижен за ситуацијата во северно Косово...

Досие