Контакт

Забава

Воведена нова категорија на наградите „Ем-ти-ви“ – најдобро карантинско видео

Објавено пред

Поп-sвездите Аријана Гранде и Лејди Гага водат на листата моќни девојки номинарани за наградата најдобро музичко видео (MTV Video Music Awards), а телевизискиот музички канал „Ем-ти-ви“ додаде две нови категории за да отслика како музичарите реагираат на пандемијата на коронавирус.

Гранде и Гага добија по девет номинации, што веројатно најмногу се должи на нивната заедничка нумера Rain On Me, чии номинации вклучуваат најдобро видео, песна и соработка на годината.

Гага, Џон Леџенд, Пол Малоун и диџеј Ди-Најс сите освоија номинации во специјалната категорија за најдобри изведби во карантин за своите настапи претходно оваа година на серија виртуелни концерти, виртуелни настани на социјални мрежи за собирање пари во добротворни цели.

Првиот дует на Гранде со Џастин Бибер, Stuck With U, беше номиниран во новата категорија најдобро музичко видео направено од дома, заедно со Tootsie Slide на Дрејк, Bigger Love на Леџенд, и Level Of Concern на рок-бендот „Дваесет и еден пилот“.

Шоуто VMA , познато по своите изненадувања и иревантните вибрации, треба да се одржи во живо во физичка форма во новата арена „Баркли центар“ во Бруклин на 30 август.

Забава

Макрон на скутер и јахта за време на одморот со сопругата

Објавено пред

Францускиот претседател Емануел Макрон во моментов летува со семејството на југот на Франција, каде ужива во друштвото на неговата сопруга Брижит, нејзината ќерка, зетот и внуката.

Тие се одмараат недалеку од островот Поркерол, а на фотографиите и видеата се гледа како Макрон вози скутер и се дружи со семејството на јахта.

Вниманието на медиумите го привлекоа и сопругата на Макрон, Брижит и нејзината ќерка кои уживаат во костуми за капење.

Островот Поркерол е познат по прекрасните плажи и заливи и на него живеат околу 200 луѓе.

Прикажи повеќе...

Забава

Криси Тајген првпат во јавност со трудничкиот стомак

Објавено пред

Криси Тајген откри дека очекува трето дете со сопругот Џон Леџенд со спот за неговата нова песна „Wild“, кој беше објавен во четвртокот.

По премиерата на видеозаписот, Тајген на Твитер сподели насмеан, заљубен емотикон, навестувајќи ја нејзината возбуда околу веста. Таа, исто така, наговести дека музичкото видео завршува со убаво изненадување.

Ова беше необичен начин да ја открие третата бременост, а само неколку часа по споделувањето на романтичното видео, 34-годишната манекенка го покажа своето трудничко стомаче за прв пат.

Мал шопинг во Вест Холивуд: Криси го одржува својот едноставен изглед, комбинирајќи го со црна јакна во воен стил.

Прикажи повеќе...

Забава

(Видео) Драма со Хју Грант и Никол Кидман во најава

Објавено пред

Лимитирана драмска серија од шест епизоди The Undoing, најнов проект на сценаристот на Big Little Lies („Големите мали лаги“), Дејвид Кели, набргу ќе почне да се прикажува на „Ејч-би-о макс“.

Никол Кидман, Хју Грант и Доналд Сатерленд се во главните улоги на драмата во најава – сторија за жена чиј живот и успешна кариера на психијатар почнува да се распаѓа кога нејзиниот сопруг исчезнува, а на површина излегуваат тајните за неговиот вистински идентитет.

Драмата мистерија е телевизиска адаптација на популарниот роман „Требаше да знаеш“ (You Should Have Known) на американската писателка Џин Харф Корелиц. Сценариото е на Дејвид Кели, со кој Кидман веќе соработуваше во серијата Big Little Lies.

Премиерата првично беше закажана за август, но беше одложена поради пандемијата на Ковид-19. Драмата пристигнува на „Ејч-би-о макс“ на 25 октомври.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија27 минути

Регистрирани 160 нови случаи на коронавирус, оздравени се 368 пациенти, а починаа 3 лица

Во последните 24 часа се направени 2.172 тестирања, а регистрирани се 160 нови случаи на Ковид-19, и тоа во: Скопје...

Македонија40 минути

Според ДУИ албанската опозиција ги поткопува позициите оти не се појавиле на средбата со Ахмети

ДУИ ја обвини опозицијата дека го напуштила Сојузот на албанските парламентарни партии кој бил основан по парламентарните избори од 11...

Македонија3 часа

Aлијансата и Алтернативата: Сѐ уште не сме во преговори со Заев

Коалицијата „Алијанса за Албанците – Алтернатива“ на прес-конференција рече дека засега немале средби со СДСМ и лидерот Заев за евентуалното коалирање....

Македонија4 часа

Србија воведе задолжителен ПЦР-тест за македонските граѓани

Странците што доаѓаат во Србија од одредени земји ќе мора да имаат негативен ПЦР-тест не постар од 48 часа, одлучи...

Топ4 часа

Воз удри во „ситроен“ во Тетово, две лица се повредени

Две лица се тешко повредени кога воз удрил во „ситроен“ пред влезот на железничката станица во Тетово. Како што информира...

Топ6 часа

Убиство во Инџиково – му барале пари, па го застрелале пред сопругата

Четириесет и деветгодишен жител на скопското село Инџиково синоќа бил убиен во својот дом. Според информациите на полицијата, зад убиството...

Македонија6 часа

Апасиев најавува предлог-мерки за реформа на банкарскиот сектор, ќе бара и канцеларија во Собранието

Пратеникот од Левицата, Димитар Апасиев, најави дека партијата набгру ќе предложи мерки за реформа на банкарскиот сектор по случувањата со...

Македонија7 часа

Црна Гора ги отвора границите за македонските граѓани

Директорот на Институтот за јавно здравје, Бобан Мугоша, изјави дека Црна Гора од утре ќе ги отвори своите граници за...

Топ7 часа

Уапсен тетовец, кој запалил две возила на ЕВН

Пожарникарите во Тетово во текот на ноќта интервенирале на две запалени возила, сопственост на компанијата „ЕВН Македонија“, на две одвоени...

Свет8 часа

Германка заразена со Ковид-19 ќе плати глоба од 10 илјади евра бидејќи го напуштила карантинот

Судот во Австрија казни жена со 10.800 евра бидејќи го напуштила карантинот додека била заразена со коронавирус. Регионалниот суд во...

Свет8 часа

СЗО: Руската вакцина не е меѓу деветте кои се во напредна фаза на тестирање

Светската здравствена организација соопшти дека вакцината одобрена од Русија оваа недела не е меѓу деветте, за кои се смета дека...

Свет10 часа

Поради поплаките на Трамп, се менува стандардот за тушевите

Кога американскиот претседател, Доналд Трамп, повеќепати се пожали дека не му се допаѓа начинот на кој работат тушевите, американските власти...

Свет19 часа

(Видео) Маж спасен во последната секунда, му се заглавила инвалидската количка во пругата додека доаѓал воз

Камера од опремата на полицајка во Калифорнија сними неверојатно спасување во последен миг на лице со попреченост, чијашто инвалидска количка...

Свет19 часа

Израел и Обединетите Арапски Емирати постигнаа историски договор со посредство на Трамп

Претседателот на САД, Доналд Трамп соопшти дека телефонски разговарал со лидерите на Израел и Обединетите Арапски Емирати и дека е постигнат...

Европа20 часа

Белгија воведува пилот програма за брзо тестирање на Ковид-19 во домашни услови

Илјадници студенти од белгискиот Универзитет во Лијеж од септември секоја недела дома ќе собираат примерок од плунката за брз тест...

Македонија22 часа

Пендаровски: Заев ќе го врати мандатот ако не обезбеди мнозинство

Зоран Заев го добил мандатот поради тоа што истекуваат уставните рокови, сепак, ако не успее да формира Влада, мандатот ќе...

Македонија22 часа

Заев и Ахмети по средбата: Постојат добри основи за напредок

Попладнево заврши работната средба меѓу СДСМ и коалицијата “Можеме” и ДУИ на која учествуваа претседателите Зоран Заев и Али Ахмети...

Македонија23 часа

ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ донесе заклучок дека од овој момент ги замрзнува односите и комуникацијата со претседателот Стево Пендаровски и ќе ги преиспита...

Топ24 часа

Женско тело извадено од водите на Пчиња

Безживотно женско тело било забележано во водите на реката Пчиња. Како што информираат од полицијата, телото било пронајдено вчера под...

Македонија1 ден

Американската амбасадорка му го честита мандатот на Заев

Американската амбасадорка, Кејт Мари Брнз, му го честита мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за состав на нова влада....

Досие