Контакт

Забава

Во новата сезона на „Современо семејство“ ќе умре еден од главните ликови

Објавено пред

Десеттата сезона на „Современо семејство“ наскоро ќе почне да се емитува, а еден од авторите на популарната серија, Кристофер Лојд, најави нешто што ги загрижи обожавателите.

Во новата сезона ќе умре еден од главните ликови. „Во оваа сезона ќе обработиме повеќе животни настани. Ќе има смртен случај што е тема со кое семејствата мора да се носат, а на телевизија тоа не е лесно затоа што е исклучително тешка тема. Но во исто време, би било чудно семејството да не мора да се носи со такви настани“, рекол Лојд за „Ентертејмент Викли“.

Тој, сепак, не открил за кој лик станува збор, но открил дека станува збор за „значаен лик во серијата“. Лојд рекол дека смртниот случај ќе биде настан чии последици ќе се почувствуваат во неколку епизоди.

„Ќе дојде до значајни промени во динамиката на семејството за кои публиката веројатно очекува дека ќе се случат во некој момент, но ќе се случат побргу отколку што очекувала“, рекол тој.

Десеттата сезона инаку е последна сезона за која постои договор, па не се знае дали ова ќе биде крај за „Современо семејство“.

Забава

Милан Поповиќ ја демантираше приказната на Северина дека наставниците го малтретирале нивниот син

Објавено пред

Милан Поповиќ ги демантираше тврдењата на Северина Којиќ (47) дека наставничките Марина и Петра го малтретирале нивниот син Александар (7) и не сакале да го пуштат да излезе од училница.

„Игор Којиќ го испровоцирал инцидентот со своето насилно и несоодветно однесување, поради што училиштето ја повикало полицијата“, тврди Милан Поповиќ.

„Можам да ви кажам дека се слушнав со детето во тој момент и нема никаква злоупотреба. Инцидентот беше испровоциран за да создаде сензација. Беше испровоциран од две причини – првата е да се создаде сензација да се привлече вниманието на јавноста кон Северина за промоција на нејзината нова турнеја, а втората е дека во моментов чекаме многу важна пресуда за една од постапките што ги водиме. Како и неколку пати порано, во очекување на важна пресуда имаше такви јавни истапи од страна на Северина, во кои таа ги прозиваше институциите и со тоа вршеше притисок со надеж дека тоа некако ќе помогне во конечната пресуда во постапката“, рече Поповиќ, кој за „Јутарњи“ додаде дека станува збор за обид за заплашување.

Северина на прес-конференција рече дека нејзиното дете не сакале да го пуштат да излезе од училница и дека наставниците не дозволиле Игор Којиќ да го земе и да го однесе дома.

Прикажи повеќе...

Забава

Драма на небото, Вилијам и Кејт два часа заглавени во авион

Објавено пред

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон (37) и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам (37), доживеале вистинска драма на четвртиот ден од нивната официјална посета на Пакистан. Авионот со кој летале влегол во невреме поради што морале да останат два часа во воздух. Самиот лет требало да трае само 25 минути. Авионот двапати не можел да слета во Исламабад, па затоа морале принудно слетаат во Лахоре.

Еден патник во авионот изјавил дека станувало збор за мошне непријатно невреме. Новинарот кој бил во авионот изјавил дека околу нив блескале молњи. Принцот Вилијам го прашал екипажот дали е сè во ред и се пошегувал: „Јас сум пилотирал!“.

Вилијам порано возеше хеликоптер за спасување.

Ова е прва посета на членовите на британското кралско семејство на Пакистан од 2006 година кога земјата ја посетија принцот Чарлс и неговата сопруга Камила.

Прикажи повеќе...

Забава

Џенифер Лоренс викендов подготвува тајна венчавка со галеристот

Објавено пред

Осум месеци по свршувачката со Кук Марони (33), овој викенд оскаровката Џенифер Лоренс (29) ќе се венча со галеристот и трговец со уметнички дела, пренесува ТМЗ. Двојката неодамна била видена во Њујорк како ги завршува формалностите за свадбата, што значи дека се приближува свечениот момент.

Актерката и нејзиниот свршеник ја објавија својата врска во 2018 година, а името на Марони за сите во светот на шоу-бизнисот било целосно непознато. Кук ја води познатата галерија „Гладстон 64“, сместена во Апер Ист Сајд во Њујорк, и ретко се појавува на друштвени настани.

Џенифер сакала да организира моминска забава за женско друштво по повод свадбата, но не поминало сè како што било планирано. Џенифер првин кажала дека нема да има моминска вечер, а потоа се предомислила и сè организирала во последен момент. Но, гостите не биле подготвени за нејзините чудни желби и речиси никој не можел да дојде, што многу ја погодило актерката.

Пред Марони, таа беше во врска со режисерот Дарен Аронофски, музичарот Крис Мартин и актерот Николас Хулт.

Прикажи повеќе...

Најново

Европа1 час

Пучдемон им се предаде на белгиските власти

Поранешниот лидер на Каталонија, Карлес Пучдемон, им се предаде денеска на белгиските правосудни органи кога Шпанија издаде нов налог за...

Топ2 часа

Воз удри во автомобил во Прилеп, повредени четири лица

Четири лица се повредени во железничка несреќа што се случила во близина на меѓуградската автобуска станица во Прилеп. Според информациите на...

Македонија2 часа

Без многу оптимизам се очекува конечната одлука за преговори со ЕУ

Денешните разговори на лидерите на ЕУ во Брисел се последна надеж дека земјава може да го добие очекуваниот датум за...

Свет3 часа

Трамп во нова трговска офанзива, воведе царини на многубројни европски производи

Дополнителни царини во вредност од 7,5 милијарди американски долари за низа европски производи денеска воведоа САД, што претставува нова трговска...

Свет3 часа

Eксплозии и пукање во Сирија еден ден по договорот за прекин на огнот

Експлозии на гранати и пукање во областа на градот Рас ел-Ајн во североисточна Сирија на само еден ден по договорот...

Европа4 часа

(Видео) Барселона во пламен, протестите излегоа од контрола

Илјадници луѓе синоќа излегоа на протест на улиците на Барселона, четврти ден по ред. Како што пренесуваат локалните медиуми, на...

Свет16 часа

Турција ги прекинува воените операции во Сирија

Американскиот потпретседател Мајк Пенс изјави дека постигнал договор со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за прекин на огнот во северна...

Регион18 часа

Рама: Направивме сè што побараа од нас

Го направивме тоа што го бараа, изјави албанскиот премиер Еди Рама., по состанокот со комесарот на ЕУ за соседска политика...

Македонија19 часа

Францускиот сенат го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО

Францускиот Сенат го усвои предлог-законот за ратификација на Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Предлог-законот беше усвоен...

Свет19 часа

Лајен: Длабоко жалам, но најверојатно и денеска нема одлука за проширување

Нема сигнал дека на состанокот на лидерите на ЕУ во Брисел ќе биде постигната одлука за процесот на проширување на...

Регион20 часа

(Видео) Борисов: Македонија е колку Софија, каков ризик може да биде?

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред почетокот на самитот на лидерите на ЕУ рече дека Македонија и Албанија треба да добијат...

Македонија21 час

(Видео) Пакети со хигиенски влошки ќе се донираат на сиромашни жени и девојчиња

Пакети со хигиенски влошки, кои граѓаните ги донираа денеска на собирен пункт во „Веро Центар“, ќе бидат поделени на жени...

Македонија22 часа

(Видео) Манчевски: Регистарот на населението ќе помогне за прочистување на Избирачкиот список

Регистарот на населението ќе биде алатка што ќе го помогне спроведувањето на пописот, а податоците од Регистарот ќе бидат искористени...

Македонија22 часа

Сивиот дом замина во историјата, децата од „Ранка Милановиќ“ сместени во групни домови

Во двата мали групни дома отворени денеска се згрижени децата што досега престојуваа во поранешната установа „Ранка Милановиќ“. Од денеска...

Топ24 часа

Скопјанец со пиштол на дијаболи сакал да ограби златарници во Охрид

Дваесет и тригодишен скопјанец со пиштол на дијаболи влегол во златарници во Охрид сакајќи да ги ограби. Според информациите на...

Македонија24 часа

(Видео) „Екогерила“: Масовна сеча на шума на Шара за да се градат хидроцентрали

Се опустошува шумата на Шар Планина, масовно се сечат дрвјата за да се градат хидроцентрали, апармираат невладините организации од Тетовскиот...

Топ1 ден

Расчистено убиството во Кочани – синот го избол татка си до смрт

Полицијата го расчисти убиството што се случи на крајот на септември во Кочани. Истрагата покажала дека синот со нож го...

Македонија1 ден

Заев-Тимерманс: ЕУ да донесе одлука за почеток на преговорите

Европската Унија сега треба да го направи одлучниот чекор и да донесе одлука за почеток на преговорите за пристапување во...

Европа1 ден

Постигнат договор за брегзитот

Договорот за брегзитот, конечно, е постигнат денес во Брисел, јавуваат странските медиуми. Велика Британија и ЕУ се согласија за новиот...

Македонија1 ден

Меркел: Се исплаќа на Северна Македонија и на Албанија да им се даде европска перспектива

„Мислам дека се исплаќа на Северна Македонија и на Албанија да им се даде европска перспектива“, порача германската канцеларка Ангела...

Досие