Контакт

Забава

Гвинет Палтроу ја рекламира својата колекција зимска облека

Објавено пред

Таа најдобро ги промовира производите на сопствената лајфстајл и спа компанија и редовно ги рекламира на  веб-страница за животен стил „Гуп“.

И во неделата, Гвинет Палтроу помина извесно време на маркетинг на парчиња зимска облека од сопствената колекција G. Label на официјалниот Инстаграм на „Гуп“.

Актерката и дизајнерка (48) објави фотографии на кои позира во модели од јануарската колекција на, како што ги нарече „најважни луксузни работи во гардеробата“ достапни за купување на „Гу п“.

Забава

Гал Гадот чека трето дете

Објавено пред

Ѕвездата на суперхеројскиот блокбастер Wonder Woman или жена-чудо потврди дека таа и нејзиниот сопруг Јарон Варсан се подготвени да го пречекаат нивното трето дете – братче или сестричка за тригодишната Маја и деветгодишната Алма.

Гал Гадот сподели симпатична семејна фотографија на која се гледаат двете ќерки и сопругот.

Израелката која стана едно од најзвучните имиња во светот на филмот откако го оживеа ликот на „Вондер вуман“, претходно откри дека се чувствувала возвишено кога станала мајка.

Споделувајќи го своето искуство, таа рече: „Кога ги родив моите две ќерки. Знам дека ова звучи претерано, но се чувствував како да сум Бог кога се породив. Најдоброто чувство на светот е да станеш мајка и да дадеш живот.“

„Бев многу понервозна со својата прва бременост, но со Маја беше полесно. Поинаку е бидејќи го имате тоа искуство кога ќе добиете второ дете.“

Прикажи повеќе...

Забава

Меган Маркл доби 625.000 долари надомест за трошоци во спорот со британски таблоид

Објавено пред

Британски судија во вторникот донесе одлука дека на Меган Маркл, војвотката од Сасекс, треба да ѝ бидат исплатени 625.000 американски долари како привремен надомест на трошоци во постапката откога таа ја доби тужбата против „Мејл он сандеј“ за повреда на приватноста.

Минатиот месец судија на Високиот суд во Лондон пресуди дека таблоидот ја нарушил нејзината приватност и го повредил нејзиното авторско право објавувајќи делови од писмо што му го напишалa на татка си Томас Маркл, со кој се раздели во пресрет на нејзината венчавка со внукот на кралицата Елизабета, принцот Хари.

Судијата Марк Ворби пресуди во нејзина корист без одржување судење велејќи дека написите се очигледна повреда на приватноста иако весникот тврди дека војвотката имала намера содржината на писмото да стане јавна и дека тоа претставува дел од стратегијата за медиуми.

На рочиште во вторникот Ворби одби да му дозволи на весникот да се жали на таа одлука велејќи дека нема вистинска перспектива Апелацискиот суд да донесе поинаков заклучок. Сепак, весникот е во можност да аплицира директно до судот.

На судот му беше кажано дека адвокатскиот тим на Меган бара повеќе од 1,5 милион фунти надомест за правни трошоци, со половина од износот што треба да се плати во рок од 14 дена, сума што весникот ја опиша како несразмерна.

 

Прикажи повеќе...

Забава

Доли Партон прими вакцина против Ковид-19

Објавено пред

Иконата на американската кантри-музика ја прими првата доза од вакцината против Ковид-19

75-годишната Доли Партон, која донира 1 милион долари за развој на вакцина протов коронавирусот, беше воодушевена што ја прими вакцината на „Модерна“.

Споделувајќи фотографија на социјалните мрежи, таа напиша: „Доли добива доза од сопствениот лек“.

Минатата година познатата пејачка и текстописец изјави дека се чувствува многу почестена и се гордее што донирала пари за истражување на една од најперспективните вакцини против Ковид-19.

Во февруари 75-годишната пејачка инсистира на тоа дека ќе ја чека својата вакцина против коронавирусот бидејќи не сака луѓето да мислат дека тоа е шоу.

 

Прикажи повеќе...

Најново

Регион1 час

Русија ќе ѝ достави на Хрватска еден милион дози од вакцината „спутник В“

Русија може да достави милион дози од вакцината „спутник В“ во Хрватска во рок од една недела, пишува „Вечерњи лист“....

Регион2 часа

Србија е на четврто место во Европа според бројот на новозаболени од коронавирус

Србија е на четврто место во Европа според бројот на новозаболени со коронавирус на сто илјади граѓани, изјави за „Политика“...

Свет2 часа

Најопасните мутации на коронавирусот и нивните симптоми

Мутациите се нормална низа во животниот циклус на вирусот и сите негови нови соеви не мора да бидат нужно опасни...

Регион3 часа

Во Загреб 25 отсто од позитивните случаи се од британскиот сој, владата ќе купува руски вакцини

Британскиот сој е пронајден кај една четвртина од позитивните случаи на коронавирус во Загреб, а на ниво на цела Хрватска...

Свет3 часа

УНИЦЕФ: Училиштата се затворени речиси една година за 168 милиони ученици

За време на карантинот поради пандемијата на коронавирусот, училиштата беа затворени за речиси 168 милиони ученици во светот на една...

Европа3 часа

Експлозија во центарот за тестирање на Ковид-19 во Холандија, нема повредени

Пред отворањето на центарот за испитување на Ковид-19 во Бовенкарспел, град северно од Амстердам, одекна експлозија. Во несреќата нема повредени,...

Свет4 часа

Тексас контра Бајден: ги укина рестрикциите и обврската за носење маска

Тексас ги укинува ограничувачките мерки – се отвораат продавници и прекинува да важи обврската за носење маски. Гувернерот на американската...

Македонија19 часа

(Видеоинтервју) Георгиевски: Србите биле три пати пожестоки, па не ги нарекуваме окупатори, зошто да не им простиме и на Бугарите

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна  ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад...

Македонија21 час

Заев за новиот систем против корупција: Ќе се дигитализираат сите обвинителства, нема веќе предмети во фиока

Ќе се екипираат и дигитализираат јавните обвинителства со оперативни истражни центри, за сите 23 јавни обвинителства во државата заедно со...

Свет23 часа

До 60 проценти од луѓето што прележале коронавирус може да се заразат со бразилскиот вид

Шест од 10 лица што прележале Ковид-19 се ранливи на бразилскиот вид П1, покажа истражувањето спроведено во градот Манаус, во...

Топ1 ден

Двајца Косовци осомничени дека пукале во полицаецот во Ѓорче Петров

Двајца Косовци се уапсени под сомнение дека го предизвикале вчерашниот инцидент во скопската населба Ѓорче Петров кога околу 16.30 часoт...

Македонија1 ден

На следниот конгрес СДСМ ќе го смени своето име во согласност со договорот од Преспа

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека името на партијата сè уште не е сменето поради пречките што ги предизвикала...

Европа1 ден

Во Диселдорф забрана за стоење во место: „Јадете само во движење“

Градската управа на Диселдорф донесе одлука граѓаните да не смее да стојат на едно место на главните шеталишта во градот...

Свет1 ден

Експертите на СЗО против употребата на лекот „хидроксихлорокин“

Лекот „хидроксихлорокин“, за кој поранешниот американски претседател Доналд Трамп тврдеше дека ќе го промени текот на пандемијата, не треба да...

Свет1 ден

Шок-бомби, кациги и импровизирани шлемови на протестите во Мјанмар

Полицијата во Мјанмар активира шок-бомби за да ги растера демонстрантите во Јангон, најголемиот град во Мјанмар. Тие се собраа пред...

Свет2 дена

Кина им забрани на наставниците да ги тепаат и навредуваат учениците

Кина воведе забрана за казнување во училиштата што може да предизвика физичка и психолошка траума, бидејќи неколку ученици починаа во...

Свет2 дена

Навални, Грета Тунберг, СЗО и Трамп номинирани за Нобелова награда за мир

Приближно 329 номинации пристигнаа за Нобеловата награда за мир оваа година, како одраз на бројни горливи прашања низ целиот свет...

Европа2 дена

(Видео) Франција и Германија сега уверуваат дека вакцината на „Астразенека“ е ефикасна

Поради бавниот напредок на вакцинацијата против Ковид-19, со оглед дека има недостиг на вакцини, француските и германските власти се обидуваат...

Свет2 дена

ОН: Русија е одговорна за труењето на Навални

Според меѓународното право, Русија е одговорна за труењето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, наведуваат во прелиминарните наоди експертите за...

Македонија2 дена

234 нови случаи на Ковид-19 и седуммина починати

Според податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа регистрирани се 234 нови случаи на Ковид-19 од направени...

Досие