Контакт

Забава

Ги поддржуваме жените: трите ѕвезди на „Сексот и градот“ го прекинаа молкот за обвинувањата против Крис Нот

Објавено пред

Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис колективно се огласија во врска со наводите за сексуален напад против актерот Крис Нот.

Трите ѕвезди од новото поглавје на „Сексот и градот“ објавија заедничка изјава во понеделникот, нивна прва референца на тврдењата на две жени.

„Многу сме тажни што слушаме вакви обвинувања против Крис Нот“, се наведува во заедничката изјава. „Ги поддржуваме жените што се јавија и ги споделија своите болни искуства. Сигурно е многу тешко да се направи тоа и ги пофалуваме за храброста“.

Мистер Биг, ликот што го толкува Нот, се појави во првата епизода од новата сезона „И едноставно така…“, во која умира од срцев удар возејќи собен точак, така што неговиот лик во оживувањето на култната серија секако заврши.

Минатата недела две жени го обвинија актерот (67) за силување. Двете стапиле во контакт со „Холивуд репортер“ за да споделат детали за наводните сексуални напади. Едната од нив тврди дека имала 22 години кога Нот, тогаш 49, ја силувал.

Статијата натера уште една жена да се огласи во јавност и да го обвини Нот за непримерно однесување, а актерката Зои Листер-Џонс го нарече предатор.

Нот ги негира ваквите наводи. „Обвинувањата против мене од поединци што сум ги запознал пред години, па и децении, се категорично лажни“, наведе тој во соопштението за медиуми.

Забава

Крис Нот со сопругата прпат по наводите за сексуален напад

Објавено пред

Крис Нот беше фотографиран со неговата сопруга Тара во Јужна Калифорнија во вторникот попладне за првпат откако четири жени го обвинија за недолично однесување и сексуален напад.

Актерот беше на средба со своето семејство – сопругата Тара, со која е во брак речиси 10 години, и двата сина, Орион (14) и едногодишниот Китс.

Медиумите веднаш забележаа дека Крис (67) го носи својот венчален прстен, а Тара (39) е без нејзиниот. Таа се обидува да продолжи да изгледа нормално по скандалот што моментално го мачи нејзиниот сопруг.

Средбата доаѓа по скандалот со ‘Мистер Биг’, што го поттикна креативниот тим зад новата сезона на „Сексот и градот“ да го избрише неговото камео појавување во завршната епизода.

Нот остана во голема мера надвор од очите на јавноста по сторијата на „Холивуд репортер“, кој објави сведоштва на две жени под псевдоними Зои (сега 40) и Лили (сега 31). Неговата сопруга се отсели од семејниот дом пред Божиќ.

Прикажи повеќе...

Забава

Доли Партон негира дека ги осигурала градите: Тоа беше шега

Објавено пред

Со 25 песни на врвот на кантри-листите на „Билборд“ и неверојатни 44 топ-10 албуми со кантри-песни, Доли Партон е меѓу најценетите изведувачи во својата ера.

И додека нејзините хитови и други деловни потфати резултираа со богатство надвор од нејзините најлуди соништа, пејачката текстописец од Тенеси во текот на својата легендарна кариера, исто така, беше позната и по своите бујни гради, за кои се ширеа шпекулации дека се осигурани.

Сега, таа конечно реши да одговори на шпекулациите.

На гости во Today with Hoda & Jenna во средата, таа рече: „Не е вистина.“

„Пред многу години, актерката Бети Грејбл или некоја друга ѕвезда беше позната и по своите нозе. Тогаш реков: можеби би требало да ги осигурам градите бидејќи сум позната по нив“.

„Тоа беше само шега. Не го направив тоа.“

Во склад со својата позната смисла за хумор, Партон додаде: „Можете да добиете нови гради, но не можете да добиете нови нозе!“

Прикажи повеќе...

Забава

Парис Хилтон со полна уста комплименти за својот сопруг

Објавено пред

Парис Хилтон, која гостуваше во шоуто на Елен Деџенерис во четвртокот, рече дека е многу среќна со својот сопруг Картер Реум.

Во текот на емисијата 40-годишната наследничка на синџир луксузни хотели и водителката Елен (64) зборуваа за различни теми, со главен фокус на раскошната венчавка што се одржа минатиот ноември.

Парис откри дека пред да се сретне со својот сегашен сопруг била навикната да излегува со луѓе кои повеќе биле загрижени за статусот а не за суштината.

„Пред да го запознам Реум, сè уште не бев подготвена за фино момче“, рече таа.

Комичарката ѝ го забележа прстенот, додавајќи дека е неверојатно убав и голем, на што Парис одговори дека нејзиниот сопруг направил добар избор.

„Кога ме праша за големината на прстенот, му реков дека сакам да биде огромен.“

Таа потоа зборуваше за почетокот на нејзината врска со Реум, кој го запознала повеќе од една деценија пред да се случи нивната венчавка.

Прикажи повеќе...

Најново

Топ2 часа

Осомничениот за сообраќајката кај Лисиче возел под дејство на алкохол и поминал на црвено

Јавното обвинителство од Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишниот скопјанец за кого постои сомнение за тешки дела...

Европа2 часа

Лавров: САД не одговараат на најважното прашање – ширењето на НАТО кон исток

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денеска изјави дека содржината на американскиот одговор на рускиот предлог за безбедносни гаранции...

Македонија4 часа

Писмо со закани по живот од терористичка организација добил јавниот обвинител Јовески

Државниот јавен обвинител извести дека во текот на вчерашниот ден, преку препорачана пратка експедирана од Пошта Битола на 17.1.2022 година...

Европа4 часа

Данска ги укинува сите ограничувања, короната е исклучена од категоријата на критични болести

Данските власти донесоа одлука за исклучување на Ковид-19 од категоријата на критични болести, а од 1 февруари ќе бидат укинати...

Европа6 часа

Војник застрелал петмина стражари во фабрика за оружје во Украина

Војник на украинската национална гарда од засега непознати причини пукал во припадници на обезбедувањето во воена фабрика во Днепар, при...

Македонија18 часа

Наставата продолжува со физичко присуство на 1 февруари

Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование на учениците да продолжи со физичко присуство на 1 февруари. Оваа...

Македонија18 часа

Се намалува периодот на карантин на седум дена

Владата на денешната седница донесе одлука за намалување на периодот на изолација за лицата кај кои лабораториски е утврдено присуство...

Македонија21 час

Нови 2.019 случаи на коронавирус, починаа 19 лица

Во последните 24 часа направени се 6.119 теста, а регистрирани се 2.019 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 968, Битола...

Македонија21 час

ЦУК апелира до граѓаните да не се движат под опасната карпа на Матка, се преземаат активности за превенција

Центарот за управување со кризи апелира до граѓаните да не се движат на местото под опасната карпа на Матка, поточно...

Топ22 часа

(Видео) Разбиена криминална група, запленетa марихуана вредна 50.000 евра

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал денеска донело наредба за истрага против три лица за кои постои сомнение дека...

Македонија23 часа

Преку снимки од надзорните камери околу мостот Гоце Делчев ќе се расветлуваат причините за несреќата

Обвинител од скопското основно јавно обвинителство извршил увид и презема дејствија за утврдување на фактите за настаната тешка сообраќајна несреќа...

Топ1 ден

Пешак прегазен пред мостот Гоце Делчев

Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска, нешто по 11 часот, во центарот на Скопје. Пешак бил прегазен во близина на...

Македонија1 ден

Мицевски: Бараме укинување на Пржинската влада

Дополнување на дневниот ред, со точка за предлог-закон за изменување на Законот за Владата на Република Македонија по скратена постапка,...

Топ1 ден

Фатална сообраќајка во Лисиче – загина возач, а тешко повредена е неговата 15-годишна ќерка

Дежурен обвинител од скопското Основно јавно обвинителство извршил увид на местото на тешка сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу...

Македонија1 ден

Лекарската комора бара промени на казнената регулатива на Фондот

Лекарската комора остро реагира на наплатата на изречените казни за матичните лекари од страна на Фондот за здравствено осигурување. Оттаму...

Свет1 ден

Италијанските болници одбиваат да лекуваат невакцинирани пациенти, новинари снимиле со скриена камера

Италијанските болници одбиваат да ги лекуваат и оперираат невакцинираните и оние кои не биле заразени. Откако минатата недела во емисијата...

Македонија1 ден

Загадениот воздух предизвикува над 30.000 предвремени смртни случаи во Западен Балкан

Загадувањето на воздухот во Западен Балкан предизвикува голем број предвремени смртни случаи, а последиците вклучуваат пократок животен век и влошување...

Свет1 ден

Русија почна големи поморски вежби во Арктикот

Руски воени бродови денеска влегоа во Баренцовото Море за да вежбаат заштита на главната рута на бродскиот сообраќај на Арктикот,...

Свет1 ден

Холандија ги олабавува мерките и покрај силниот бран на инфекции – кафулињата и рестораните ќе работат до 22 часот

Холандија од денеска отвора ресторани, театри, музеи и кина и покрај силниот бран на инфекции со варијантата омикрон на коронавирусот,...

Свет1 ден

СЗО: Бројот на заразени со Ковид-19 во светот надмина 350 милиони

Вкупниот број на потврдени случаи со Ковид-19 ширум светот надмина 350 милиони, додека бројот на починати надмина 5,6 милиони, соопшти...

Досие