Контакт

Забава

Девојката на Бред Пит со нова фотографија по веста дека Џоли е бесна

Објавено пред

Новата девојка на Бред Пит, Никол Потуралски, сподели фотографија на Инстаграм во неделата, а објавата доаѓа по веста дека Анџелина Џоли е бесна за патувањето на новиот пар во дворецот „Шато Миравал“ во Франција.

27-годишната манекенка е со широка насмевка додека позира во црни шорцеви со висока половина и шик марама во маслинова боја, украсена со иконското лого на брендот „Фенди“, врзана околу торзото како топ.

„Среќна недела“, напиша таа во описот на објавата.

Фотографијата со идилично опкружување се појави по статијата во „Сандеј мирор“ дека Анџелина Џоли е бесна бидејќи поранешниот сопруг Бред Пит ја однел девојката во Франција на местото каде што тие се венчале пред шест години.

Кон крајот на август, Никол (27) и Пит (56) уживаа во романтично патување во неговиот дворец „Шато Миравал“ во Франција, каде што оскаровецот произведува розе шампањ од 390 долари.

Но, посетата, наводно, ја налутила неговата поранешна сопруга бидејќи замокот бил местото каде што се венчале во 2014 година. „И што е уште полошо, Бред и Никол беа во посета само неколку дена по датумот кој би бил шеста годишнина од неговиот брак со актерката“

„Енџи е бесна и целосно зачудена дека Бред може да се спушти на ова ниско ниво“, изјави извор за „Мирор“.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, вели дека нејзините изјави не се контроверзни

Објавено пред

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, изјави дека нејзините јавни коментари честопати биле погрешно протолкувани од критичарите и дека „не биле контроверзни“.

Меган, родена во Америка, ги повика луѓето да промовираат позитивност на Интернет и заедно со нејзиниот сопруг принцот Хари ги охрабри Американците да гласаат на претседателските избори во ноември. Тоа предизвика реакција во некои кругови затоа што кралското семејство на Велика Британија традиционално не се впушта во политика.

Како одговор на прашање на самитот на најмоќни жени, во организација на магазинот „Форчн“, Меган рече дека се обидува да биде автентична во коментарите во јавноста и дека нејзините ставови честопати се погрешно сфатени.

„Ако погледнете назад во она што сум кажала, навистина е интересно бидејќи тоа што се чини инфламаторно е толкувањето на луѓето за тоа“, рече Меган. „Но, ако го слушате она што јас всушност го велам, тоа не е контроверзно“.

Во вторникот, Меган ги охрабри луѓето да избегнуваат кликнување на дезинформации на Интернет и да пријавуваат коментари кои не се вистинити, особено во период пред изборите во ноември.

Хари и Меган сега живеат во Јужна Калифорнија откако во март се повлекоа од своите кралски улоги за да создадат нови кариери. Тие се иселија од Велика Британија во услови на непријателски настроени медиуми.

Минатиот месец парот потпиша договор со стриминг-гигантот „Нетфликс“ за да продуцира филмови и ТВ серии.

Прикажи повеќе...

Забава

Ана Винтерс во најиконскиот имиџ на Мадона за да го привлече вниманието на поп-иконата

Објавено пред

26-годишната актерка Ана Винтерс направи римејк фотографии на кои ја портретира седумкратната добитничка на „Греми“ Мадона во музичките спотови Like a Prayer и Material од 1989 година бидејќи сака да глуми во нејзиниот биографскиот филм.

Ѕвездата на ТВ-серијата „13 причини зошто“ откри дека 62-годишната легенда сега ја следи на социјалните мрежи и дури и стапила во контакт со неа по прегледувањето на фотографиите.

„Сè е можно кога ќе се потрудите за она што го сакате, а имате добар талент, секако, за да го постигнете тоа“, напиша еден фан на Винтерс коментирајќи ги фотографиите на кои таа се појавува со Мадона рамо до рамо.

Изминтиот викенд актерката започна да споделува фотографии на кои ја претставува музичката икона низ годините, во обид да глуми во претстојниот биографски филм, кој најверојатно ќе го режира самата Мадона.

 

 

Прикажи повеќе...

Забава

Гвинет Палтроу и Бред Фалчук ја прославија двегодишнината од бракот

Објавено пред

Две години откако го врзаа јазолот на интимна церемонија во својот дом во Хемптон, Гвинет Палтроу и Бред Фалчук изгледаат посреќни од кога било.

На прославата на нивната втора годишнина од бракот, 48-годишната актерка во вторникот сподели симпатично селфи со него.

„До втората година“, оскаровката ја наслови објавата на фотографија на која таа блеска покрај сопругот, ТВ-продуцент и режисер, кој е најпознат по тоа што заедно со Рајан Марфи ги создадоа  хорор-сериите „Гли“, „Американска хорор приказна“ и „Кралици на вресокот“.

Заедничкото селфи доаѓа откако актерката позираше гола како од мајка родена, за својот 48. роденден и ја сподели фотографијата на Инстаграм.

Претходно на роденденот на неговата сопруга, Фалчук ја пофали дека таа може да направи пица од ништо, никогаш не доцни за коктели, и без напор, односно со невидена леснотија, знае да направи да изгледа добро.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет6 минути

Навални: Тврдам дека зад труењето стои Путин

Рускиот опозициски лидер, Алексеј Навални, за германски „Шпигел“ изјави дека не се сомнева дека рускиот претседател, Владимир Путин, стои зад...

Македонија30 минути

МОН: На првиот училишен час, нема посериозни пречки за одржување на онлајн наставата

Министерството за образование и наука е во постојана комуникација со тимот од ФИНКИ и Бирото за развој на образование којшто...

Македонија1 час

Почнува учебната година

Новата учебна 2020/2021 година почнува денеска, со еден месец одложување. Настава со физичко присуство ќе следат учениците од прво до...

Македонија14 часа

Објавен распоредот на телевизиските часови за учениците кои немаат компјутери

Учениците кои немаат компјутер или таблет за да следат онлајн-настава преку платформата на Министерството за образование часовите ќе можат да...

Македонија18 часа

Регистрирани 194 новозаразени, починаа 2 лица

Во последните 24 часа се направени 1.697 тестирања, а регистрирани се 194 нови случаи на Ковид-19, и тоа во: Скопје...

Регион20 часа

Грчките свештеници загрижени за барањето до Вартоломеј за автокефалност на македонската црква

Грчките црковни кругови ги коментираа барањата на македонските власти до вселенскиот патријарх Вартоломеј за автокефалноста на македонската црква. Задната врата...

Македонија21 час

Сојузот на средношколците најави бојкот во ноември ако не се дозволи комбинирана настава

Сојузот на средношколците најави бојкот на наставата од ноември доколу во октомври остане стабилна епидемиолошката состојба, а институциите не дозволат...

Македонија21 час

Милошоски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа против одлуките за вонредна состојба

Заврши координацијата на пратеничката група на коалицијата „За обнова на Македонија“ по што пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, информира дека...

Регион22 часа

Албанија го одложи почетокот на училишната година

Албанија го одложи почетокот на училишната година за ноември откога бројот на заразени од коронавирусот во еден ден се зголеми на...

Топ23 часа

Приведена дилерка на кокаин во Тетово

Полицијата приведе 45-годишна жена од Теотово осомничена за продажба на кокаин. Според информациите од МВР, таа ја криела и ја...

Свет23 часа

Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании: го зголемуваме производството на вакцини со невидена брзина

Фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании за да соработуваат во производството на вакцина против...

Македонија23 часа

Потрошени 6,7 милиони евра за итни набавки за заштита од Ковид-19, најмногу потрошило МВР

За итни набавки за заштита од коронавирусот, во првите шест месеци од кризата биле потрошени 6,7 милиони евра, покажува извештајот...

Македонија1 ден

Филипче на средба со медицинските сестри кои дадоа отказ од Инфективна – се обидел да ги убеди да останат

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово се сретнал со трите медицински сестри од Инфективната клиника кои дадоа отказ. Според објавата...

Свет1 ден

(Видео) Хаотична прва дебата меѓу Трамп и Бајден

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот противкандидат, поранешниот потпретседател и сенатор Џо Бајден, синоќа ја имаа првата од трите дебати...

Свет1 ден

Премиерот на Ерменија: За конфликтот во Нагорно-Карабах нема воено решение

Премиерот на Ерменија, Никол Пашињан изјави дека за конфликтот во Нагорно-Карабах нема воено решение. Пашињан за телевизијата Русија 1 рекол...

Свет2 дена

Кремљ: Путин планира да се вакцинира со руската вакцина против коронавирус

Рускиот претседател, Владимир Путин, планира да се вакцинира со руската вакцина против коронавирус, рече неговиот портпарол. „Путин планира да се...

Македонија2 дена

Алаѓозовски и Поповски именувани за национални координатори во Владата

Владата на денешната седница ги именува поранешниот министер за култура Роберт Алаѓозовски и поранешниот министер без ресор задолжен за комуникации,...

Македонија2 дена

Игротеките почнуваат со работа

Владата на денешната седница го усвои протоколот за работа на игротеките. „Владата го усвои протоколот за работа на игротеките во...

Македонија2 дена

Владата одобри целоднeвна настава во училиштата

По препорака на Комисијата за заразни болести, Владата на денешната седница одобри целодневна настава во училиштата. „Одобрена е организацијата на...

Македонија2 дена

(Видео) Потпишан етичкиот кодекс, функционерите се обврзаа на транспарентно и одговорно работење

На седница на Владата денеска беше потпишан кодексот за етичко однесување на носителите на јавни функции. По тој повод, заменик-претседателот...

Досие