Контакт

Забава

Дени Бојл ќе режира ТВ-серија за „Секс пистолс“

Објавено пред

Британскиот режисер оскаровец Дени Бојл (Slumdog Millionaire, Trainspotting) треба да режира и продуцира ТВ-серија за панк-иконите од 1970-тите, „Секс пистолс“.

„Пистолс“ е базирана на мемоарите „Лонли бој“ на гитаристот Стив Џонс, а во неа ќе глумат Ансон Бун (во улога на Џон Лидон и Луис Партриџ (Енола Холмс) како Сид Вишус.

Sвездата од „Игра на тронови“, Мејси Вилијамс, исто така, ќе ја игра Памела Рук, алијас Џордан, која беше една од најзаслужните за создавањето на панк-изгледот.

Снимањето треба да започне во март за американската ТВ-мрежа FX, a предвидено е мини серијата да има шест епизоди.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Серена Вилијамс тренира со својата ќерка Олимпија

Објавено пред

Таа во моментов е во Австралија каде што се подготвува за следниот гренд-слем тениски турнир „Австралија опен 2021“.

Серена Вилијамс неодамна на својот Тик Ток сподели видео што било направено пред таа да замине од дома.

Легендата на тенисот може да се види како игра со нејзиниот „тренинг партнер“ – тригодишната ќерка Олимпија.

Серена е во брак со Алексис Оханијан, коосновач на „Редит“, со кого се омажи во 2017 година во Њу Орлеанс.

Прикажи повеќе...

Забава

Гвинет Палтроу ужива во прошетка на зајдисонце со сопругот Бред Фалчук

Објавено пред

Гвинет Палтроу и нејзиниот сопруг Бред Фалчук изгледаа среќни во лежерна прошетка во Лос Анџелес во вторникот.

Bљубените птички, кои го врзаа јазолот во септември 2018 година, се добро расположени како и секогаш. 48-годишната оскаровка е во спортско издание, кое добро ѝ прилега на тенката фигура.

Нејзиниот човек, кој е најпознат по тоа што заедно со Рајан Марфи ги создадоа „Американска хорор-приказна“ и „Крик“ носи црн дуксер World Series Champions и црни долни тренирки.

Најновата филмска улога на актерката, која исто така е претприемач и деловна жена со сопствен лајфстајл-бренд, беше во 2019 година во Марвеловиот Avengers: Endgame („Одмазници: Завршница“).

Мајка на две деца, која сега се фокусира на својата лајфстајл и велнес-компанија „Гуп“, вредна 250 милиони долари, вели дека нејзините приоритети во животот се променети.

Прикажи повеќе...

Забава

Дрејк го одложи објавувањето на новиот албум вторпат

Објавено пред

Еден од најочекуваните нови студиски албуми во последно време има уште една пречка.

Канадската суперarвезда Дрејк одлучи да го одложи објавувањето на Certified Lover Boy вторпат. Доцнењето се должи на лични причини, кои вклучуваат сериозно повреда на коленото и последователна операција.

Според првичните најави на раперот, албумот требаше да излезе летото 2020 година, а потоа и во јануари 2021 година.

„Планирав да го објавам мојот албум овој месец, но помеѓу операцијата и рехабилитацијата мојата енергија беше насочена на закрепнување“, сподели Дрејк на „Инстаграм-стори“ во средата, 20 јануари.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија1 минута

Собранието го изгласа Законот за попис

По 19 години во април ќе се одржи попис на населението во земјава. Собрането денеска со 62 гласа „за“, без...

Македонија31 минута

Брнабиќ: Ќе помогнеме вакцините на „Фајзер“ да се регистрираат во Северна Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ за ТВ „Хепи“ изјави дека земјата е подготвена да испрати 8.000 вакцини во Северна Македонија и...

Свет50 минути

(Видео) Избувна пожар во индискиот Институт за серуми, најголемиот светски производител на вакцини

Пожар избувна во производствен капацитет што му припаѓа на најголемиот светски производител на вакцини, Институтот за серуми во Индија (СИИ),...

Македонија51 минута

Фетаи за „Монструм“: Овој чин не заслужува ништо помалку од доживотен затвор

Обвинителката Фатиме Фетаи, која го застапува случајот „Монструм“, преку анализа на доказите, односно вештачењата и сведочењата, му докажуваше на судот...

Македонија2 часа

Матурантите ја бојкотираат наставата

Матурантите го бојкотираат почетокот на второто поллугодие. Тие бараат да полагаат два наместо четири предмети од државната матура. „Сојузот на...

Македонија3 часа

Обвинение за двајцата насилници што во автобус на ЈСП се закануваа дека ќе стават патници во киселина

Скопското Обвинителство поднесе обвинение за двајцата насилници што во автобус на ЈСП се закануваа дека ќе стават патници во киселина....

Македонија3 часа

Министерството за здравство: Состојбата со коронавирусот е стабилна

Во согласност со неделните извештаи на Институтот за јавно здравје за изминатиот месец се бележи стабилизација на епидемијата во земјата,...

Европа3 часа

Научниците од „Оксфорд“ подготвуваат вакцина против новите видови коронавирус

Научниците од Универзитетот „Оксфорд“ се подготвуваат што побргу да произведат нови верзии на вакцина, кои ќе може да се борат...

Свет4 часа

По 10 години, демократите ја презедоа контролата и над Сенатот на САД

Тројца нови американски сенатори вчера положија заклетва непосредно по преземањето на претседателската функција на Џозеф Бајден давајќи ѝ на Демократската...

Македонија5 часа

Угостителските објекти од денеска ќе работат до 21 часот

Рестораните и другите угостителски објекти од денеска, наместо до 18, ќе работат до 21 часот. Во согласност со одлуката на...

Свет16 часа

Кина воведе санкции кон 28 лица од администрацијата на Трамп

Кина воведе санкции за 28 лица од Америка, вклучително и официјални лица од поранешната администрација на Трамп, обвинувајќи ги за...

Свет18 часа

(Видео) По силната експлозија во Мадрид, една зграда е уништена, три лица загинаа

Една зграда е уништена, а околните згради се оштетени од силната експлозија којашто се случи недалеку од туристичката атракција Пуерта...

Свет19 часа

(Видео) Бајден положи заклетва: Победи демократијата

„Ова е ден на Америка, ден на демократија. Денес го славиме триумфот не на кандидатот, туку на пораката. Се слушна...

Македонија19 часа

Заев: Пописот е статистички процес неопходен за креирање на долгорочни развојни економски политики

„Остануваме целосно посветени на успешното спроведување на пописот, на неговата афирмација во делот на спроведување и поддршка на самиот попис....

Спорт20 часа

Финишот на полувремето кобен за Македонија, пораз од Словенија со 21-31

Добрите две третини од првиот дел од мечот меѓу Македонија и Словенија во рамки на главната фаза од ракометниот Мундијал...

Економија20 часа

Стратешкиот чешки инвеститор Групацијата АРИКОМА најавува продолжување на инвестициите во ИТ- експерти во Северна Македонија

На денешната прес-конференција присуствуваа претседателот на Владата на Република Северна Македонија, г. Зоран Заев, амбасадорот на Република Чешка во Република...

Македонија21 час

72 нови случаи на Ковид-19, починаа 13 лицa

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 793 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на...

Свет22 часа

(Видео) Трамп го одржа својот последен говор како претседател: Ќе се вратиме во некоја форма

Трамп последен пат ѝ се обрати на јавноста во својство на претседател на САД во воздухопловната база „Ендрус“, каде што се...

Македонија22 часа

Заев: Од функционерите прв треба да се вакцинира Филипче, па по него – јас

Премиерот Зоран Заев најави дека ќе ја прими вакцината за заштита од Ковид-19 веднаш по министерот за здравство, Венко Филипче,...

Македонија23 часа

Судскиот совет ја разреши Татјана Михајлова поради несовесно работење

Судскиот совет ја разреши судијката Татјана Михајлова од судиската функција поради нестручно и несовесно работење. Постапката против неа се водела...

Досие