Контакт

Забава

Еве како тајванската ТВ-ѕвезда Ди Ксу ја одржува својата витка фигура

Објавено пред

Нејзините фанови можеа да ја видат на светската турнеја на тајванската пејачка Џолин Цаи како последна селебрити-гостинка. Но, популарната ТВ-водителка и актерка Ди Ксу, освен што се појави во дрзок стил, создаде и врева за нејзината витка фигура.

За да ја постигне и одржува својата идеална тежина таа редовно вежба, а тренингот вкучува аеробно вежбање и дигање тегови. За оние кои не можат да најдат мотивација за тренинг во сала за вежбање, зошто да не го пробаат методот на Ксу и да најдат убав инструктор, коментираат таблоидите.

Ксу е страствен обожавател на танцување, без оглед на стилот и формата. Зумба, кој комбинира елементи на латински танц со висок ритам, ѝ е особено омилен. Таа порано велеше дека зумба е мешавина од разни стилови на танцување што ги тренира срцето и белите дробови, а исто така е забавна и создава зависност.

Ксу не само што е вешта во танцување, туку е и професионална во бадминтон. На нејзиниот инстаграм-профил фановите можат да забележат дека таа го сака овој спорт и дека во изминатите години постојано игра против пријатели.

Tаа вели дека не дозволува ниту едно шатл-перце да падне на земја, потврдувајќи колку страст внесува во танцот и во бадминтонот. И со фотографии од бадминтон, нетџиите можат да видат како 42-годишната селебрити сè уште го одржува својот младешки изглед и дух.

Ксу се придржува кон навиките за здрава исхрана. Најчесто, нејзииот оброк се состои од варено јајце, неколку мали парчиња месо, зеленчук и мало парче тофу. Кога ќе почувствува глад ноќе, таа пие една чаша овесен напиток без шеќер, кој има малку калории и заситува.

Забава

Tаткото на Лејди Гага: Целото семејство е вознемирено од насилниот инцидент

Објавено пред

Шетач на кучиња бил застрелан во Лос Анџелес во средата навечер, а осомничените успеале да побегнат со две од трите кучиња на поп-ѕвездата Лејди Гага, пренесува „Фокс њуз“ и го цитира нејзиниот татко Џое Германота, кој вели дека целото семејство е потресено од насилството.

Рајан Фишер, човекот кој ги ѝ ги чува кучињата, бил пренесен во болница со прострелни рани и е во критична состојба.

Магазинот „Пипл“ цитира негов пријател кој тврди дека Фишер буквално би го дал својот живот за оние што се под негова грижа.

Поп-ѕвездата Лејди Гага нуди награда од 500.000 долари за враќање на нејзините француски булдози, Коџи и Густав, украдени во насилна расправија во Лос Анџелес, поради што човек се бори за живот, полицијата и извор близок до пејачката изјавија во четвртокот.

Гага, која беше во Рим на снимање филм кога беа украдени кучињата, првично не коментирала за кражбата. Сепак, полицискиот оддел во Лос Анџелес потврди дека двата француски булдози биле украдени под закана со оружје од 30-годишен маж на авенијата Сиера Бонита во Холивуд ноќта во средата.

Третото куче, Мис Азија, избегало и подоцна било пронајдено.

Инцидентот е последен во низата насилни кражби на француски булдози во САД во последните месеци.

Прикажи повеќе...

Забава

Пандемиja или не, шоуто „Златни глобуси“ мора да продолжи

Објавено пред

„Златните глобуси“ в недела (28 февруари) ја почнуваат сезоната на награди во Холивуд во ерата на пандемијата, по една година која ја испреврте индустријата за забава и ги натера сите селебрити-личности да комуницираат со веб-камери од своите софи дома, наместо да продефилираат по црвениот тепих.

Сепак, шоуто некако се одржува, иако без гламурозни гала-вечери, орди фотографи и дизајнерски фустани поврзани со прославата на најдобрите филмови и ТВ-емисии во годината.

Церемонијата в недела, што ќе се пренесува во живо на телевизијата „Ен-би-си“, за првпат ќе се одржи на два брега и со две водителки, комичарката Тина Феј во Њујорк и Ејми Полер во Беверли Хилс, Калифорнија.

Некои од презентерите, вклучувајќи ги Мајкл Даглас и неговата сопруга Кетрин Зета-Џонс, ќе се појават лично, но номинираните ќе присуствуваат од нивните домови или други локации низ целиот свет.

Прикажи повеќе...

Забава

На Лејди Гага ѝ ги украле кучињата, пејачката нуди половина милион долари за нив

Објавено пред

Двајца напаѓачи го нападнале човекот што ѝ ги чува кучињата на американската пејачка Лејди Гага. Напаѓачите испукале четири куршуми во неговите гради и ги украле кучињата.

Кога пристигнала полицијата, Рајан Фишер бил свесен, но едвај дишел. Тој бил пренесен во болница во критична состојба.

Според ТМЗ, едно куче успеало да избега, а преостанатите две биле украдени.

Фишер ги шетал кучињата на Лејди Гага затоа што таа моментно е во Италија, а неименуван извор изјави дека пејачката е многу вознемирена, како и дека нуди половина милион долари доколку киднаперите ги вратат нејзините миленици.

Полицијата ги опиша напаѓачите како двајца Афроамериканци во бел автомобил „бмв“, а со оглед на тоа што украдените кучиња биле француски булдози, многу е можно да имаат намера да ги препродадат.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет18 минути

Кина одобри уште две вакцини против коронавирус

Кина одобри употреба на уште две вакцини против коронавирус. За вакцината„Кансино е потребна само една доза и, како што е...

Македонија42 минути

Засилено полициско обезбедување околу кривичниот суд, се чека пресуда за „Таргет-Тврдина“

Десетици полицајци се распоредени околу кривичниот суд, непосредно пред спроводот на обвинетиот Сашо Мијалков од куќен притвор. Речиси сите полицајци...

Свет1 час

Бразил не знае што да прави со мутациите, калифорнискиот вид е најопасен

Бразил се соочува со нова фаза на пандемијата со мутирани варијанти на Ковид-19, три пати позаразни, рече министерот за здравство....

Свет1 час

Воздушни напади во Сирија по наредба на Бајден

Американската армија изврши воздушни напади во источна Сирија по наредба на претседателот eо Бајден врз објекти за кои Пентагон вели...

Македонија2 часа

Затворени повеќе улици во Скопје поради протест за „Монструм“

Во Скопје ќе важи посебен режим на сообраќај поради протест за пресудите во случајот „Монструм“. Роднини на осудените, во вторникот,...

Свет13 часа

Меркел најави дигитални сертификати за вакцинација во ЕУ

Германската канцеларка, Ангела Меркел, вели дека дигиталните сертификати за вакцинација, кои ќе им овозможат на луѓето да патуваат во Европа...

Македонија15 часа

Потврдени 582 нови случаја на коронавирус во Македонија, починаа 13 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.972 тестирања, а регистрирани се 582 нови случаи на...

Македонија17 часа

(Видео) Заев за случајот со Мијалков: Испратена е порака дека системот функционира

Испратена е пораката дека системот функционира. Треба да знаат граѓаните дека сме на добар пат во јакнењето на правниот систем,...

Македонија18 часа

Тројца кумановци формирале терористичка група по примерот на Исламската држава

Тројца кумановци се обвинети за тероризам и формирање ќелија по примерот на познатата терористичка организација Исламска држава. Во терористичката група...

Македонија23 часа

Денеска и утре состаноци на мешовитата комисија со Бугарија, ќе се разговара за Гоце Делчев

Учебниците за седмо одделение и прашањето за ликот и делото на Гоце Делчев се очекува да бидат ставени „на маса“...

Македонија23 часа

Почната постапката за набавка на 100.000 дози од руската вакцина

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека вчера Владата го овластила да потпише договор за набавка на руската вакцина. „Станува...

Македонија23 часа

Со британскиот вид се заразени 70 проценти од тестираните во „Жан Митрев“

Британскиот вид на коронавирусот е присутен во 70 отсто од случаите, покажале испитувањата на Клиничката болница „Жан Митрев’, кои денеска...

Македонија24 часа

Захариева: Нема да подлегнеме на притисок за Северна Македонија, ЕУ не е Југославија

Бугарија нема да подлегне на притисок за интеграциите на Северна Македонија, изјави за БТВ вицепремиерката и министерка за надворешни работи,...

Европа24 часа

ЕУ е поделена околу сертификатот за вакцинација

Европските лидери денес ќе одржат состанок со цел да се договорат за сертификатите за граѓаните на Европската Унија кои биле...

Регион1 ден

Бугарија ја критикувa „Астразенека“ за доцнењето со вакцините: „Ни ја зедовте надежта“

Бугарскиот министер за здравство, Костадин Ангелов, ја критикуваше „Астразенека“ за неуспехот да ја испочитува договорената испорака на вакцини. Бугарија исто...

Европа2 дена

Истражување: Британскиот сој на вирусот 64 отсто ги зголемува шансите заразените да завршат во болница

Луѓето инфицирани со позаразната варијанта на коронавирусот, која првпат беше откриена во Велика Британија, имаат поголем ризик од хоспитализација, покажа...

Македонија2 дена

13 починати и 725 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.342 тестирања, а регистрирани се 725 нови случаи на...

Македонија2 дена

Филипче: Немам информации дали Мијалков се тестирал и дали пријавил самоизолација

Министерот за здравство, Венко Филипче, нема информации за тоа дали поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се тестирал за...

Топ2 дена

(Видео) Вработени во фабрика за канабис во Кочанско ја продавале дрогата нелегално

Тројца вработени во фабриката за канабис за медицински цели во кочанското село Уларци одгледувале марихуана за продажба на нелегалниот пазар....

Свет2 дена

Вакцината на „Синофарм“ е 72,51 процент ефикасна против коронавирусот

Подружницата на „Синофарм“ при Институтот за биолошки производи во Вухан денес објави дека нејзината вакцина против Ковид-19 покажала дека во...

Досие