Контакт

Забава

Елен Деџенерис ќе продолжи со своето шоу во студио без публика

Објавено пред

Елен Деџенерис се враќа во студиото.

По заздравувањето од Ковид-19, 62-годишната комичарка следната недела ќе се врати на работа во студиото на „Ворнер брос“ за нејзиното дневно ток-шоу „Елен Деџенерис“, кое ќе го води без публика.

Според „Варајети“, програмата, која е во продукција на Ворнеровиот „Телепикчрс продакшнс“, ќе почне со снимање в понеделник заедно со својот персонал.

Продукцијата има цел да го ограничи бројот на вработени во шоуто на минимум, при што секој ќе ја добива својата нормална плата по прашањата поврзани со поплаки на персоналот минатата година.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Ким Кардашијан ќе проговори за претстојнит развод во интервју кај Опра Винфри

Објавено пред

40-годишната реалити ѕвезда неодамна поднесе барање за развод од Канје Вест по релиси седум години брак, а додека парот сè уште не објавил изјава за нивниот статус на врска, Ким, наводно, сака да разговара на таа тема со славната интервјуистка Опра.

Анонимен извор изјави за весникот „Сан“ во неделата: „Ким се подготвува да направи големо интервју со Опра за да се отвори за причините за крај на бракот.“

„Таа чувствува дека треба да се соочи со јавноста и да биде отворена и искрена за тоа што навистина се случи меѓу неа и Канје и да ѝ се обрати на фабриката за гласини.“

„Таа си даде време и не сака да биде засенета од интервјуто со Меган Маркл, војвотката од Сасекс, но веќе го ипланира интервјуто и сака тоа да биде во два дела. Тоа најверојатно ќе се случи кога ќе се врзат сите лабави краеви на разводот.”

Прикажи повеќе...

Забава

„Круната“ со четири награди на годинешните „Златни глобуси“

Објавено пред

Кралската драма на „Нетфликс“ освои една од најголемите почести на вечерта – најдобра телевизиска серија, драма, додека членовите на актерската екипа Џош О’Конор, Ема Корин и Џилијан Андерсон добија актерски признанија на церемонијата во неделата вечерта, што се одржа во две локации – Њујорк и Лос Анџелес – а победниците ги прифаќаа наградите од дома.

Од телевизиските награди, за најдобрата серија од жанрот драма беше прогласена „Круната“. Како главни актери во серија – Ема Корин и Џош О Конор – кои ги играат принцезата Дијана и принцот Чарлс, ги освоија главните актерски награди во оваа категорија.

Џилијан Андерсон освои награда за најдобра споредна женска улога во ТВ-серија за нејзиното портретирање на премиерката Маргарет Тачер.

За најдобра мини-серија е прогласена „Дамски гамбит“, а главната актерка во серијата, Ана Тејлор-Џој, исто така доби Златен глобус за најдобра актерка во лимитирана серија. Марк Рафало е прогласен за најдобар актер во категоријата мини-серии.

Прикажи повеќе...

Забава

Џоди Фостер мислела дека згрешиле кога го кажале нејзиното име за награда „Златен глобус“

Објавено пред

58-годишната актерка, која доби почесна награда на церемонијата „Златни глобуси“ во 2012 година и ја освои наградата за најдобра актерка во 1992 година, беше видно шокирана доцна синоќа кога  ѝ беше кажано дека ќе биде прогласена за најдобра споредна актерка за својата работа во трилерот „Мавританецот“.

Филмот ја раскажува вистинската приказна за Мохамеду Улд Салахи, кој бил по грешка држен во тајниот затвор Гвантанамо без обвинение и судење цели 14 години.

Други номинирани за споредна улога беа Глен Клоус (Хиблили елеџи), Оливија Колман (Таткото), Аманда Сејфрид ( Манк) и Хелена Зенгел (Вести од светот).

Облечена во пижами и седната покрај нејзината сопруга Александра Хедисон на софа, Џоди извика кога беше објавено нејзиното име: „О, Боже, дали се шегувате со мене? Мислам дека згрешивте.“

Прикажи повеќе...

Најново

Топ46 минути

Во Струмичко растурена свадба со 300 гости, МВР подготвува кривични пријави

Струмичката полиција на 28 февруари добила дојава, по што службеници извршиле контрола во селото Банско, каде била организирана свадба на...

Свет2 часа

Нетанјаху: Иран е нашиот најголем непријател, јас сум решен да го запрам и ќе удриме низ целиот регион

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, денес го обвини Иран дека стои зад експлозијата што се случи минатата недела во израелски...

Македонија3 часа

Почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомниците

Од денеска почнува првата фаза на пописот со која ќе бидат опфатени дијаспората, армијата, дипломатските претставништва, бездомниците и затворениците. Попишувањето...

Свет12 часа

(Видео) Израел повторно ја гранатира Сирија

Израел повторно ја гранатира Сирија, соопшти сириската државна агенција. Израел ги гранатира иранските позиции во близина на Дамаск. Како што...

Регион13 часа

Карантин за Подгорица и уште неколку градови во Црна Гора 

Комисијата за заштита на населението од Ковид-19 на предлог на Институтот за јавно здравје, денеска донесе нови мерки. Според нив,...

Македонија16 часа

Пратеник направил скандал на Блаце: „Никаде не чекам ред, нема ни тука да чекам“

Пратеникот Абдула Салиу од Алијансата на Албанците, на враќање од Косово направил скандал на граничниот премин Блаце. Тој бил со...

Македонија17 часа

Повлечен e авансот за кинеските вакцини, од Министерството за здравство велат дека договорот не е откажан

Министерството за здравство потврди дека го повлекло авансот што беше уплатен за набавка на кинеските вакцини од „Синофарм“. Оттука сепак...

Македонија18 часа

Регистрирани 305 нови случаи на Ковид-19, починаа 11 лицa

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.533 тестирања, а регистрирани се 305 нови...

Топ21 час

Девојка загина во сообраќајна несреќа кај Пониква

Триесет и едногодишна девојка од селото Прибачево, Кочанско, загина во сообраќајна несреќа што се случи доцна синоќа на регионалниот пат Кочани-Пониква....

Македонија23 часа

Георгиевски објави план во пет чекори за решавање на спорот со Бугарија

Експремиерот и претседател на ВМРО-Народна, Љубчо Георгиевски, на социјалните мрежи објави акциски план за излез од, како што вели, ќориот-сокак...

Регион1 ден

Во Србија денеска ќе пристигнат уште 100.000 дози од руската вакцина

Вечерва 100.000 нови руски вакцини „Спутник В“ ќе пристигнат во Србија и тие ќе бидат пренесени од аеродромот „Никола Тесла“...

Свет1 ден

(Видео) Немири на улиците во Даблин поради карантинот

Стотици луѓе излегоа на улиците на Даблин, вчера, во знак на протест против мерките за затворање и избувна насилство. Полицијата...

Свет2 дена

(Видео) На Антарктикот се отцепи санта мраз поголема од Лондон

Санта мраз, поголема од Лондон, се отцепи од Антарктикот, на дваесетина километри од британската истражувачка опсерваторија на јужниот пол. Вкупната...

Македонија2 дена

Над 80.000 членови на СДСМ ќе гласаат за нов претседател, Заев е единствениот кандидат

Зоран Заев е кандидат за нов претседател на СДСМ, а над 80.000 членови со право на глас ќе можат да...

Македонија2 дена

„Ме удрија в грб со бекатон, паднав и скршив рака“, раскажува повредениот новинар на протестот

На вчерашниот протест за „Монструм“ раката ја скршил новинарот од ТВ Сонце Борислав Стоилковиќ. Екипа на Брза помош му помогнала...

Македонија2 дена

Се бара притвор за две лица кои фрлале камења и метални шипки на протестот

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за...

Македонија2 дена

Регистрирани 721 нов случај на коронавирус, починаа 7 лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.816 тестирања, а регистрирани се 721 нов...

Европа2 дена

Коронавирусот повторно ја затвора Европа

Повеќето европски земји повторно се одлучија за затворање и построги мерки за справување со новиот бран на коронавирус, откако новите...

Македонија2 дена

Филипче: Матичните да ги пријавуваат граѓаните над 70 години со хронични болести за вакцинација

Министерот за здравство, Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните лекари...

Македонија2 дена

Мицкоски е позитивен на коронавирус

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утрово информираше на социјалните мрежи дека е заразен со Ковид-19. „По забележаните првични полесни симптоми,...

Досие