Контакт

Забава

Еминем ненадејно објави нов албум

Објавено пред

Американскиот рап изведувач Еминем во четвртокот ги изненади обожавателите и преку својот твитер профил го најави објавувањето на неговиот 11-ти албум: „It’s “Music to be Murdered by“ . Омотот на албумот е моделиран според аудио издание на Алфред Хичкок со исто име, додека една од нумерите е насловена Алфред и е 30-секунден клип на славниот филмски режисер.

Албумот е уникатен и карактеристичен по соработката со светски познатите: Ед Ширан, Скајлар Греј, Кју-тип, Денаун, Вајт Голд, Џоел Ортиз, Дон Толивер, Андерсон и други.

 

View this post on Instagram

 

It’s your funeral… #MusicToBeMurderedBy Out Now – link in bio

A post shared by Marshall Mathers (@eminem) on

Забава

Бакнеж под маска – Жерард Батлер и Морган Браун во калифорниската Венеција

Објавено пред

Тие се заедно веќе шест години.

А во понеделникот шкотскиот актер Џерард Батлер и неговата девојка Морган Браун беа забележани на плажата „Венеција“ во Лос Анџелес како разменуваат нежност во време на коронавирус.

Холивудскиот заводник ја бакнува својата свршеница, но ја држи маската за лице, на куса пауза од возење велосипед околу познатата плажа.

Батлер и Браун почнаа да се гледаат во 2014 година, но се разделија следната година. Една година подоцна се смирија и отидоа на романтичен одмор во Мексико. Оттогаш врската се чини дека стана поцврста.

Тие прошетаа на црвениот тепих како двојка на доделувањето на „Оскарите“ овој февруари.

Шкотската sвезда глуми во филмот за природна катастрофа „Гренланд“, чија премиера се очекува кон крајот на септември.

Прикажи повеќе...

Забава

Саманта Ронсон изрази поддршка за Елен Деџенерис

Објавено пред

Саманта Ронсон, британски музички уметник и диџеј, се појави на „Твитер“ со љубезни зборови за водителката на ток-шоуто Елен Деџенерис, чие шоу е среде внатрешна истрага од матичната компанија „Ворнер медија“ поради тврдењата за токсична култура зад камерите, недолично однесување, расизам и сексуално вознемирување на работно место.

„Непопуларно мислење: со години работев на @TheEllenShow како диџеј, за нејзините забави, и таа секогаш беше љубезна и драга кон мене“, напиша Ронсон на „Твитер“ во понеделникот.

Британката на своите следачи на социјалните мрежи им објасни дека начинот на кој Елен се однесувала кон неа како познато лице не го одразува, генерално, начинот на кој таа се однесувала кон тие од понизок профил.

Друг корисник на „Твитер“ ѝ коментира: „Ти си била славна гостинка. Таа наводно се однесувала лошо со луѓето што работат за неа“.

Ронсон одговори: „Јас не бев славна гостинка. Јас бев вработена. Има голема разлика. Верувај ми“.

Твитот на Ронсон следување кога сопругата на Елен, австралиската актерка Порша де Роси, објави графичка страница на „Инстаграм“ со наслов: „Јас стојам покрај Елен“ и напиша: „За сите наши фанови… Се гледаме набргу… ви благодарам за поддршката“. Оваа иницијатива на Де Роси се чини како обид да придобие поддршка од јавноста за водителката на ток-шоуто.

Прикажи повеќе...

Забава

Дали Џејмс Корден ја заменува Елен Деџенерис како домаќин на шоуто изложено на скандал?

Објавено пред

Бидејќи ток-шоуто на Елен Деџенерис станува сè повеќе вовлечено во скандал и е на работ на колапс, Британецот Џејмс Корден, водител на популарното „Лејт лејт шоу“ на телевизијата Си-би-ес, наводно е во преговори да ја замени.

Цитирајќи инсајдер, британски „Сан“во саботата објави дека Корден (41) одамна се сметаше за долгорочен наследник на 62-годишната Деџенерис, дури и пред да се појават наводите за непријателска работна атмосфера зад камерите.

Корден, британски актер и комичар, стана популарен со своето ток-шоу, кое вклучува сегменти, како што е „карпул караоке“ – домаќинот Корден пее заедно со гостинот музичар додека се возат во автомобил, како и Drop The Mic-сегмент – во кој Корден и гостите се вклучуваат во рап-битки.

Истиот извор изјави за „Сан“: Џејмс и неговиот тим се иноватори во модерната телевизија, а нивниот производ стекнува сè поголемо глобално признание.

Изворот додаде дека Корден веќе има огромна посветена публика, глобална привлечност и Холивуд го сака“.

„Замената на Елен секогаш ќе биде тежок предизвик, но тој е природно фит за лесна транзиција. Џејмс го освежува утрото и потоа во текот на денот со слободна рака ќе му биде дозволено да гради нова попладневна ера“.

Проблемите за Деџенерис почнаа минатиот месец кога „Баз њуз“ објави експлозивен извештај во кој беше изложена реалноста на работењето зад камерите во „Шоуто на Деџенерис“. Телевизијата „Ворнер Брос“, која го продуцира шоуто од 2003 година до денес, спроведе интерна истрага по поплаките за наводно малтретирање на вработените и за расизам.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија23 минути

Јагода Шахпаска избрана за претседател на Верификациската комисија на Собранието

Со интонирање на химната почна првата седница на новиот парламентарен состав која се одржува во салата Голема купола, со засилени...

Свет2 часа

В година Русите ќе ја тестираат вакцината против коронавирусот врз деца

Националниот истражувачки центар „Гамалеи“ во Русија планира да почне со тестирање на вакцината против коронавирусот врз деца во јануари-февруари в...

Регион3 часа

Грчките премини Дојрани и Ники ќе се отворат по 15 август

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека грчките гранични премини Дојрани и Ники ќе бидат целосно затворени за сообраќај до 15.8.2020...

Топ3 часа

Прегазена жена во Охрид

Деветнаесетгодишен скопјанец со „мерцедес“ на улицата Сирма Војвода во Охрид удрил во пешакот М. Т. (58) од Охрид. Жената била...

Свет4 часа

Гутереш: Коронавирусот ќе уништи генерации поради затворањето на училиштата

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, предупреди дека светот се соочува со генерациска катастрофа поради затворањето на училиштата во...

Свет5 часа

СЗО ќе распореди меѓународен тим експерти во Вухан

Светската здравствена организација соопшти дека тимот што го истражува потеклото на пандемијата на коронавирусот ја завршил својата мисија во Кина...

Европа5 часа

Расте бројот на тешко заболени од коронавирус во Франција

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во одделите за интензивна нега во Франција денеска се искачи на 384, што е...

Македонија17 часа

Привремено е прекината потрагата по момчето кое се удави во Преспанското езеро

Потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанското езеро е привремено прекината поради временските услови. Како што информираат од...

Регион17 часа

Преглед на состојбата во регионот: Во Албанија почина уште еден лекар, во Србија пад на бројот на новозаразени

Преглед на состојбата со коронавирусот во регионот во изминатото деноноќие. Уште еден лекар почина во Албанија од коронавирус Во болницата...

Македонија19 часа

Поранешни вработени во СЈО бараат од Пендаровски да им се извини: „Обвинителството не беше една личност“

Поранешни вработени во Специјалното јавно обвинителство реагираа на говорот на претседателот Стево Пендаровски во Пелинце. Тие велат дека СЈО не...

Топ21 час

Лекар од Итната помош физички нападнат од татко на починато лице

Taтко на момче кое починало во сообраќајна несреќа, нападнал лекар од Итната медицинска помош. Лекарот бил на интервенција по претходно...

Македонија21 час

Досега 500 лица починаа од коронавирус во Македонија

Бројот на починати од коронавирус во земјава достигна 500 лица, откако денеска беа потврдени 3 нови смртни случаи. Тројцата починати...

Македонија21 час

Гостивар со најмногу новозаразени во изминатото деноноќие

Гостивар е на врвот на листата со најмногу новозаразени од коронавирус во земјава во изминатите 24 часа. Според податоците на...

Свет22 часа

СЗО: Mајките да ги дојат своите деца и кога имаат ковид-19

Светската здравствена организација денеска предупреди дека наспроти големите надежи за пронаоѓање на вакцина, можеби никогаш нема да има чудотворено решение...

Македонија24 часа

Нови 74 заболени и тројца починати од ковид-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на...

Свет1 ден

Германските ученици се вратија во училишните клупи во екот на пандемијата

Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија. Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави...

Македонија1 ден

Џафери: Добро се чувствувам, јас ќе ја водам седницата

Претседателот на Собранието, Тала Џафери изјави дека утре тој ќе ја води конститутивната седница. Џафери денеска ја напушта Клиниката за...

Свет1 ден

Руски доктор: Пандемијата личи на проба за биолошка војна

Ситуацијата со пандемијата на коронавирус личи на проба за биолошка војна, изјави рускиот детски хирург, Леонид Рошаљ, пренесе „Спутник“. „...

Свет1 ден

Мелбурн ги затвора речиси сите продавници и фабрики за да го спречи вирусот

Вториот по големина австралиски град Мелбурн, во кој веќе на сила е ноќен полициски час, најави нови ограничувања за индустријата,...

Свет1 ден

Латинска Америка најтешко погоден регион во светот, има речиси пет милиони заразени

Аргентина вчера надмина 200.000 случаи на ковида-19, Колумбија поставува дневен рекорд, а во Латинска Америка се рушат црните рекорди со...

Досие