Контакт

Забава

Жешка глетка среде зима: Алесандра Амброзио е сирена во бикини

Објавено пред

Таа е исклучителна жена со неверојатна енергија, која, едноставно, зрачи во секоја своја појава.

Алесандра Амброзио ужива на песочните плажи на Флоријанополис во родниот Бразил по прославувањето на двегодишнината на сопствениот бренд костими за капење „ГАЛ Флорипа“.

39-годишниот супермодел вџашува со својата беспрекорна сензуалност и ведар дух.

 

 

Бразилката, позната по својата природна убавина, позира во дводелен костим за капење од сопствениот бренд, нејзината темнокафеава коса е собрана нагоре во неуредна пунџа додека ужива во водата.

Алесандра во вторникот ја прослави втората годишнина на „ГАЛ Флорипа“ со својата мајка Лусинда, 12-годишната ќерка Ања, осумгодишниот син Ноа и сестра си Алин на плажа во Флоријанополис.

 

Забава

ТВ-серијата „Фрејзер“ се враќа на малите екрани

Објавено пред

Популарната телевизиска хумористична серија од 90-тите години на минатиот век „Фрејзер“, чија главна ѕвезда е Келси Грамер во улогата на Фрејзер Крејн – снобовски водител на радиоемисија – се враќа на малиот екран.

Грамер во средата рече дека ќе ја повтори својата улога во преродбата на хит-комедијата што ќе се фокусира на „следното поглавје во понатамошниот пат на психијатарот д-р Фрејзер Крејн“.

Прикажи повеќе...

Забава

Следната серија „Војна на ѕвездите“ пристига во мај на „Дизни плус“

Објавено пред

Следната серија „Војна на вездите“, анимиран серијал за елитна група клонови, The Bad Batch, ќе дебитира на стриминг-платформата „Дизни плус“на 4 мај, соопшти компанијата во средата.

Акционата серија на студиото Марвел, „Локи“, за негативецот кој го игра Том Хидлстон, ќе има премиера на 11 јуни, се вели во изјавата на „Дизни“ пред презентацијата на претстојните програми пред Здружението на телевизиски критичари.

The Bad Batch ќе ги следи експерименталните клонови во галаксијата што брзо се менува по завршувањето на војната на клоновите.

Датумот на премиерата се совпаѓа со неофицијалниот празник меѓу фановите на „Војна на ѕвездите“.

Прикажи повеќе...

Забава

Тајгер Вудс заздравува од операција по сообраќајната несреќа

Објавено пред

Славниот голфер Тајгер Вудс беше подложен на долга хируршка процедура на долниот дел на десната нога и глуждот во болница во Јужна Калифорнија во вторникот, откако претрпе повеќе повреди на ногата во несреќа.

Возилото на Вудс се превртело на патот. Тој бил извлечен од автомобилот од пожарникари, при што му биле констатирани сериозни повреди на ногата.

Официјалниот Твитер на Вудс објави ажурирање во вторникот вечерта, во кое имаше изјава од д-р Аниш Махајан, привремен извршен директор во Медицинскиот центар Харбор-УКЛА.

Тимот на Вудс додаде дека голф-ѕвездата е „моментално буден, контактибилен и закрепнува во својата болничка соба“.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија6 минути

Почната постапката за набавка на 100.000 дози од руската вакцина

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека вчера Владата го овластила да потпише договор за набавка на руската вакцина. „Станува...

Македонија11 минута

Со британскиот сој се заразени 70 проценти од тестираните во „Жан Митрев“

Британскиот сој на коронавирусот е присутен во 70 отсто од случаите, покажале испитувањата на Клиничката болница Жан Митрев, кои денеска...

Македонија34 минути

Захариева: Нема да поглегнеме на притисок за Северна Македонија, ЕУ не е Југославија

Бугарија нема да подлегне на притисок за интеграциите на Северна Македонија, изјави за БТВ вицепремиерката и министерка за надворешни работи,...

Европа44 минути

ЕУ е поделена околу сертификатот за вакцинација

Европските лидери денес ќе одржат состанок со цел да се договорат за сертификатите за граѓаните на Европската Унија кои биле...

Регион2 часа

Бугарија ја критикувa „Астразенека“ за доцнењето со вакцините: „Ни ја зедовте надежта“

Бугарскиот министер за здравство, Костадин Ангелов, ја критикуваше „Астразенека“ за неуспехот да ја испочитува договорената испорака на вакцини. Бугарија исто...

Европа13 часа

Истражување: Британскиот сој на вирусот 64 отсто ги зголемува шансите заразените да завршат во болница

Луѓето инфицирани со позаразната варијанта на коронавирусот, која првпат беше откриена во Велика Британија, имаат поголем ризик од хоспитализација, покажа...

Македонија19 часа

13 починати и 725 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.342 тестирања, а регистрирани се 725 нови случаи на...

Македонија21 час

Филипче: Немам информации дали Мијалков се тестирал и дали пријавил самоизолација

Министерот за здравство, Венко Филипче, нема информации за тоа дали поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се тестирал за...

Топ23 часа

(Видео) Вработени во фабрика за канабис во Кочанско ја продавале дрогата нелегално

Тројца вработени во фабриката за канабис за медицински цели во кочанското село Уларци одгледувале марихуана за продажба на нелегалниот пазар....

Свет23 часа

Вакцината на „Синофарм“ е 72,51 процент ефикасна против коронавирусот

Подружницата на „Синофарм“ при Институтот за биолошки производи во Вухан денес објави дека нејзината вакцина против Ковид-19 покажала дека во...

Македонија24 часа

Свадбите остануваат забранети

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат,...

Македонија1 ден

Борел: Не се преправаме дека ве сакаме, ќе почнеме преговори со Скопје и Тирана

Европскиот министер за надворешни работи Жозеп Борел изјави дека Европската Унија не се преправа дека го сака Западен Балкан во...

Свет1 ден

СЗО: Три нови видови коронавирус се шират низ светот од минатата година

Според податоците на СЗО, низ светот се шират три нови видови коронавирусот од минатата година. Од СЗО информираат дека новиот...

Македонија1 ден

СДСМ: Институциите покажаа капацитет за обезбедување на правдата

Христијан Мицкоски, бранителот на криминалот и потрчко на Никола Груевски и Сашо Мијалков, вчера доживеа нов пораз откако институциите покажаа...

Македонија1 ден

Денеска ќе пристигне втората пратка вакцини од Србија

Денеска треба да пристигне втората пратка од вакцините на „Фајзер“, што ќе ја достави Србија. Министерот за здравство, Венко Филипче,...

Свет2 дена

(Видео) Тајгер Вудс се бори за живот по тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес

Најдобриот голфер Тајгер Вудс се бори за живот по тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска во близина на Лос...

Македонија2 дена

Мијалков однесен во домашен притвор на Водно

Во полициски автомобил со затемнети стакла Сашо Мијалков беше изнесен од Обвинителството за гонење организиран криминал. Автомобилот беше во придружба...

Македонија2 дена

Русковска: Не верувам дека Мијалков бил болен

Обвинителката Вилма Русковска рече дека е среќна што ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, сам се пријавил во Обвинителството. Таа објасни...

Македонија2 дена

И без сознанија за бегство, одреден куќен притвор за Миле Јанакиески

Определен нов куќен притвор за ексминистерот Миле Јанакиески за предметот ТНТ откога обвинителите забележале дека не може да му го...

Македонија2 дена

( Видео) Заев: Мијалков избега и тоа што се појави не е олеснителна околност

Правдата е обезбедена и ќе ја има повеќе и почесто и ќе следува ваков одговор кога некој ќе сака да...

Досие