Контакт

Забава

Иранската Анџелина Џоли во притвор поради богохулење и корупција

Објавено пред

Сахар Табар (21), позната како „иранска Анџелина Џоли“, е уапсена и задржана во притвор по голем број обвиненија, вклучително и богохулење и поттикнување на насилство, пренесува „Гардијан“.

Таа беше приведена по наредба на судот во Техеран, кој смета дека се занимава со културен криминал и морална корупција. Поточно, тие ја обвинуваат за богохулење, поттикнување на младите луѓе на корупција, незаконско стекнување на имот и непочитување на правилата за облекување.

Иранката се „прослави“ поради неуспешните пластични операции со кои драстично го смени својот изглед во обид да наликува на холивудската ѕвезда Анџелина Џоли (44). Таа на својот профил на Инстаграм објави фотографии од естетски интервенции затоа што оваа социјална мрежа е достапна во Иран, додека други како Фејсбук и Твитер се официјално забранети.

Така, таа, наводно, била подложена на 50 естетски операции, а девојката признала дека со години гладувала и има само четириесет килограми. Голема инспирација за неа е ликот на „Мртвата невеста“, во која таа честопати се маскира за снимање.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Марго Роби е толку убавa што дури ни трагите од замор не го расипуваат впечатокот

Објавено пред

Австралиската актерка Марго Роби (29) работеше на три филма последниве месеци, а за филмот „Тие се бомби“ ја доби втората номинација за „Оскар“ .

Русокосата убавица е снимена на пат кон аеродром и уште еднаш докажа дека изгледа фантастично и без шминка.

Сепак, на лицето на актерката се забележува замор, што не изненадува бидејќи таа беше преокупирана со правење хитови, како „Беше еднаш во Холивуд“, „Тие се бомби“ и Birds of Prey, а заработи уште една номинација за престижната награда „Оскар“.

На 92. доделување на 9 февруари 29-годишната актерка ќе се натпреварува за првата златна статуетка во својата кариера во категоријата најдобра споредна актерка за улогата во филмот „Тие се бомби“.

Прикажи повеќе...

Забава

Кралицата му додели нова титула на принцот Вилијам

Објавено пред

Принцот Вилијам (37) има нова титула. Кралицата Елизабета Втора (93) го назначи својот внук за нов врховен комесар во Генералното собрание на Шкотската црква. Вилијам ќе биде личен претставник на британскиот монарх во Шкотската црква вршејќи разни официјални посети и церемонијални должности, пишува „Пипл“.

Принцот ја презеде улогата од Ричард Скот, а пред него беше принцезата Ана (69).

Веста дојде по одлуката на Хари (35) заедно со Меган Маркл (38) да се повлече од кралските должности. Оваа пролет двојката ќе ги загуби кралските титули.

Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам, од друга страна, работат посилно од кога било. Тие продолжија да прават сè што правеа досега, а неодамна организираа забава во Бакингемската палата во чест на кралицата.

Прикажи повеќе...

Забава

„Мирор“: Бред и Џенифер се во врска, одамна не биле толку среќни

Објавено пред

Холивудскaта златна двојка Бред Пит (56) и Џенифер Анистон (50) повторно се во врска, пренесува „Мирор“. Нивните најблиски пријатели изјавиле за медиумите дека поранешните сопружници се обидуваат да ја обноват старата врска. Тие велат дека двојката била најмалку пет пати на состанок пред да се сретнат на црвениот килим и да предизвикаат експлозија коментари. Тие дури заедно ги поминале божикните празници во вилата на Џенифер.

„Мислам дека никогаш не престана да го сака, иако ѝ го скрши срцето кога замина со Анџелина Џоли. Ѝ требаше многу време, но таа му прости за сè. Тоа е главниот чекор ако сакате да продолжите понатаму “, рекла пријателка на актерката.

Ниту пријателите на Бред не се воздржувале да зборуваат на таа тема.

„Зборува само за Џенифер. Тие ја обновија својата романса и јас одамна не сум ги видел толку среќни“, изјавил колега на Бред чиј идентитет странските медиуми не сакале да го откријат.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет4 минути

Во Германија потврден прв случај на коронавирусот

Во Германија е потврден прв случај на смртоносниот коронавирус, кој се појави во Кина и се прошири и во други...

Свет13 минути

Бројот на загинати од коронавирусот во Кина надмина 100

Бројката на починати од коронавирусот во Кина надмина 100. Според најновите податоци се работи за 106 смртни случаи, а во...

Македонија13 часа

(Видео) Поранешни вработени во ОХИС: Во фабриката има остатоци од опасна жива

Поранешни вработени во фабриката ОХИС тврдат дека во кругот на фабриката има опасна жива како остаток од работењето на некогашниот...

Топ16 часа

Тело на 60-годишна жена извлечено од водите на Вардар

Телото на 60-годишна жена било извлечено од реката Вардар во Скопје. „Вчера, во СВР Скопје било пријавено дека во водите...

Македонија16 часа

Град Скопје објави итни мерки и препораки поради загадувањето

Бесплатен јавен превоз, запирање на градежните работи и поскапен паркинг се дел од итните мерки од надлежност на Град Скопје,...

Македонија17 часа

Во Скопје и Тетово надминат прагот на загадување, стапуваат на сила препораките на Владата

Според податоците од Државниот автоматски мониторинг-систем за квалитет на амбиенталниот воздух и добиената временска прогноза од Управата за хидрометеоролошки работи,...

Македонија18 часа

(Видео) Стефанова: Дејствијата на Јанева нанесоа огромна штета на СЈО

Дали Катица Јанева е виновна за кривичното дело што се суди, ќе си одлучи судечкиот совет што ја води оваа...

Економија19 часа

Горивата поевтинуваат

Од ноќеска на полноќ горивата ќе поевтинат за половина, односно за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни...

Македонија19 часа

Јанева отстранета од судница, на Стефанова ѝ се обрати со зборовите: „Гомнарке, ороспијо“

Судијката на рочиштето за „Рекет“ нареди да се отстрани поранешната шефица на СЈО Катица Јанева од судницата, откако таа почна...

Македонија20 часа

Вработен во ФЗОМ: Мајката на Тамара не сакаше да го подигне одобрението за лекување

Бранко Хаџигогов, вработен во Фондот за здравство, кој денеска  сведочеше за лекувањето на малата Тамара, потенцираше дека решение за лекување...

Македонија20 часа

Сведочење за „Рекет“: Чифлиганец и Савова се обидувале да влијаат врз истрагата за Камчев и Мијалков

Ванчо Чифлиганец, сопственикот на градежната компанија Адора инжинеринг, бил кај обвинителката Лиле Стефанова за да се интересира за предметот „Империја”,...

Свет20 часа

Објавена аудиоснимка од последниот разговор на пилотот на Коби Брајант и контролата на летање

На интернет е објавена аудиоснимка од последниот разговор меѓу пилотот на хеликоптерот со кој загинаа кошаркарот Коби Брајант, неговата 13-годишна...

Македонија21 час

Стефанова: Јанева се однесуваше како да е адвокат на Панделески

Обвинителката Лиле Стефанова на денешното сведочење за случајот „Рекет” рече дека ексшефицата на СЈО Катица Јанева телефонски и се заканувала...

Македонија22 часа

(Видео) Стефанова: Чудно беше како Камчев знаеше дека ќе му вршиме претрес

Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова денеска сведочи пред кривичниот суд за случајот „Рекет” каде обвинети се Бојан Јовановски –...

Свет22 часа

(Видео) Авион со 150 патници се излизга од пистата и излета на улица

Ирански патнички авион со 150 патници се излизга од писта и излезе на улица во јужниот град Махшар, откако се...

Свет23 часа

ФБИ почна истрага зошто хеликоптерот на Коби Брајант летал во услови на магла

ФБИ го истражува местото на несреќата каде што се урна хеликоптерот со НБА-играчот Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум...

Свет23 часа

Калифорнија: Ќе бидат потребни неколку дена за да се извлечат телата од непристапниот терен каде што се урнал хеликоптерот

Властите во округот Лос Анџелес соопштија дека може да потрае неколку дена за да се извлечат телата од местото на...

Свет23 часа

Рик Фокс е жив, не бил во хеликоптерот со Коби Брајант

Откако бројни американски медиуми објавија дека заедно со кошаркарот Коби Брајант во хеликоптерската несреќа загинал и неговиот поранешен соиграч од...

Свет24 часа

Најмалку 80 починати од коронавирусот, а околу 3.000 лица се заразени

Бројката на починати од коронавирусот во Кина се искачи на 80, а речиси 3.000 лица се заразени. Во обид да...

Свет1 ден

(Видео) Лошото време и густата магла се можна причина за несреќата во која загина Коби Брајант

Лошото време и густата магла, но и низа грешки на пилотот се најверојатно причините за страшната несреќа во која синоќа...

Досие