Контакт

Забава

Кајли Џенер промовира балзам за усни од „Кајли скин“

Објавено пред

Таа продолжи да ги почестува своите фанови со нови производи од својот бренд „Кајли козметкс“, од  обновената линија за нега на лице „Кајли скин“, и покрај компликациите предизвикани од пандемијата на коронавирусот.

Кајли Џенер се покажа како најдобра реклама кога се појави на својата инстаграм-страница за да ја промовира обновената верзија на омилениот балзам за усни „Кајли скин липоил“.

За промотивната објава, могулот за шминка (23) ги истакна затегнатите стомачни мускули во бледо розов градник додека нанесува хранително масло на усните.

Забава

БТС е најпродаван светски изведувач за 2020 година

Објавено пред

Момците од јужнокорејската поп-сензација, седумчлениот машки бенд БТС, се прогласени за најпродавани изведувачи за 2020 година од страна на IFPI, Меѓународната федерација на фонографската индустрија.

Признанието ја прекрива ѕвездената година за корејскиот бенд-момчиња, кои минатата година издадоа два албума на врвот на топ-листите – Map of Soul: 7 и Be.

Момчињата ја победија Тејлор Свифт, која е на второ место на листата, а минатата година ја освои круната.

Тие се први незападни музичари што победиле во ваква трка и први што песните не ги пеат претежно на англиски јазик.

Наградата се пресметува според глобалната продажба, преземањата и стримовите на уметници или групи, опфаќајќи го целото нивно дело.

Дрејк се најде на третото место, Викенд е четврти и Били Ејлиш на петтото место.

Прикажи повеќе...

Забава

Новиот „Брзи и бесни“ одложен до јуни

Објавено пред

Американското филмско студио „Јуниверзал пикчрс“ соопшти во четвртокот дека го одложува глобалното деби на „Ф-9“, деветтиот дел на филмската сага „Брзи и бесни“, за 25 јуни.

Ова е последна во низата промени во календарот на холивудските студија, кои се обидуваат да проценат кога љубителите на филмот ќе се вратат во киносалите во поголем број.

Овој потег сигнализира дека „Јуниверзал“, единица на Comcast Corp., е уверен во закрепнување налето бидејќи вакцините против коронавирусот стануваат пошироко достапни во САД и Канада, кои заедно го сочинуваат најголемиот светски филмски пазар.

Киносалите во Њујорк, втора по големина регија на кинопосетители во САД, треба да почнат со повторно отворање в петок.

Деветтиот дел од сагата „Брзи и бесни“, со наслов „Ф-9“, е во режија на Џастин Лин и во него глумат Вин Дизел, Шарлиз Терон, Џон Сена и речиси цела актерска екипа од претходно.

Прикажи повеќе...

Забава

Братот на Мараја Кери ја тужи за клевета

Објавено пред

Постариот брат на Мараја Кери, Морган, презема правни дејства за клевета и намерно нанесување емоционална болка како резултат на нејзината автобиографија за која тој тврди дека содржи злонамерни невистини.

Според Морган Кери, книгата лажно сугерира дека бил насилен.

Документите до кои дојде „Варајети“ наведуваат: „Морган ја иницира оваа постапка повеќе од тага и разочарување од предавството и злонамерните лаги на неговата сестра отколку од лутина за ваквите наводи“.

„Тој во никој случај не ѝ завидува на огромниот уметнички и личен успех на својата сестра и секогаш ѝ посакувал добро“.

Всушност, Морган остро се спротивставува на некои делови од книгата во кои пејачката пишува за насилна пресметка меѓу него и нивниот татко и дека тој бил сместен во ментална институција кога бил помлад.

Мараја исто така пишува во книгата дека никогаш не се чувствувала безбедна во близина на својот проблематичен брат поради неговиот непредвидлив бес.

Поп-sвездата ги објави мемоарите „Смислата на животот за Мараја Кери“ во септември мината година.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија49 минути

Руската вакцина ќе пристигне во Македонија оваа недела

Премиерот Зоран Заев соопшти дека, најверојатно, првите 3.000 вакцини „спутник в“ ќе пристигнат во земјата в недела. „Еве, јас знам...

Македонија55 минути

Медицинска сестра од Ортопедија за операција барала 300 евра, бонбониера и пијалак, во полиција ја пријавиле доктори

Медицинска сестра од Клиниката за ортопедија е обвинета дека за операција барала и добила 300 евра, бонбониера и пијалак. Во...

Македонија2 часа

Засилени инспекции во Маврово: голем број хотели директно ги испуштаат отпадните води во езерото

По претставка на граѓани, Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖЗС) врши интензивен надзор врз правни субјекти на територијата на Националниот...

Топ3 часа

Прекината свадба во Тетово, притворен сопственикот на угостителскиот објект

Полицијата вчера прекинала свадба со 110 гости угостителски објект во Тетово. Приведен е сопственикот на угостителскиот објект. „По претходна пријава,...

Топ3 часа

Познат идентитетот на убиените во Топанско Поле

МВР со детали за пукањето ноќеска во скопската населба Топанско Поле. Како што се наведува, убиени се лицата А. Б....

Регион3 часа

„Блиц“: Колапс на системот во Врање – преполни болници, а Македонците стигнаа на шопинг

Епидемиолошката состојба во српскиот град Врање е вонредна и исклучително тешка, предупредуваат експертите во земјата. Покрај наглото зголемување на бројот...

Европа4 часа

Молдавија прва во Европа доби вакцини преку „Ковакс“

Молдавија е прва европска земја што доби вакцини против коронавирусот од глобалната програма „Ковакс“, објави претседателката Маја Санду. Таа на...

Свет4 часа

(Видео) Во зоолошка во Сан Диего вакцинирани мајмуни против коронавирусот

Девет мајмуни во зоолошката градина во Сан Диего – четири орангутани и пет бонобо – се вакцинирани против Ковид-19, со...

Македонија4 часа

Ноќеска пукање во Топанско Поле, мртви две лица

Двајцата убиени, во кои ноќеска беше пукано, се од Скопје, на возраст од 24 и 28 години, велат од МВР...

Регион4 часа

Словенија ги заострува условите за влез во земјата поради новите видови коронавирус

Поради опасност од внесување нови варијанти на коронавирусот, Словенија ќе спроведе засилен надзор и ќе ги заостри условите за влез...

Свет5 часа

Папата ја почна историската посета на Ирак

Папата Франциско, утрово, на аеродромот во Рим полета со авион во историска посета на Ирак, пренесоа агенциите. Како што се...

Европа5 часа

Австралија бара од ЕК да ја преиспита одлуката за блокирање на вакцините од „Астра зенека“

Австралија бара од Европската комисија да ја преиспита одлуката за блокирање на испораката на вакцините на „Астра зенека“ во таа...

Свет5 часа

Во Мексико убиени над 60 политичари пред изборите во земјата

Најмалку 64 политичари се убиени во последните шест месеци во Мексико. Се претпоставува дека тоа има некаква врска со парламентарните...

Свет17 часа

90 проценти од Израелците примиле барем една доза вакцина или го прележале коронавирусот

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, денес објави дека Израел, Австрија и Данска ќе формираат заедничка основа за истражување, развој и...

Македонија18 часа

Нов силен земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, а потресот беше почувствуван и во Македонија. Според...

Свет19 часа

Путин: Руските вакцини против коронавирусот се најбезбедни и најефикасни во светот

Претседателот на Русија, Владимир Путин, рече дека руските вакцини против коронавирусот се најбезбедни и најефикасни во светот. Путин на состанокот...

Свет21 час

Земјотрес со јачина од 7,2 степени го погоди Нов Зеланд, издадено предупредување за цунами

Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд. Според првичните проценки на emsc-csem.org, земјотресот бил со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата...

Македонија24 часа

Девет починати и 721 новозаболен од Ковид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 3.323 тестирања, а регистрирани се 721 нов случај на Ковид-19, и тоа во: Скопје...

Македонија1 ден

„Фајзер-Бионтек“ ќе ни достави вкупно 800.280 вакцини, овој месец ќе пристигнат првите 21.000

Компанијата „Фајзер-Бионтек“ во 2021 година на Северна Македонија ќе ѝ испорача 800.280 дози вакцини, а испораката ќе се одвива во...

Македонија1 ден

МВР: Внимателно на социјалните мрежи, на „Тик-ток“ се шират повици опасни за малолетниците

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на социјалната...

Досие