Контакт

Забава

Кели Бенсимон одржува витка линија со 1.000 стомачни

Објавено пред

Ѕвездата од ТВ-серијата „Вистински домаќинки од Њујорк“ Кели Бенсимон облече бикини за да ужива во бањање и ползење по песокот на брегот на Палм Бич во четвртокот.

Кели лесно им се спротивставува на своите 52 години џогирајќи по должината на брегот во дводелен син комплет од брендот Мишел Фармер, кој го дополни со накит Лиза Крафорд.

И покрај дипломите од Универзитетот Колумбија и Североисточниот универзитет, се чини дека Кели добива поголема самодоверба со покажување на својата фигура.

Плажите беа затворени повеќе од два месеци. Здравствените власти во Палм Бич ги отворија на 18 мај, но ги повикаа граѓаните да ги следат упатствата за физичко дистанцирање.

Иако во петтата деценија, поранешната манекенка а сега телевизиска ѕвезда има фантастична линија и водушевува со својот изглед.

Кели сè уште им пркоси на годините со беспрекорна фигура која што ја одржува со постојано вежбање за секси тонирани стомачни мускули.

А кога ќе се реши за интензивен тренинг, таа прави по 1.000 стомачни вежби без некој поголем напор. На својот инстраграм сподели видео во кое прави „кранчови“ на плажа.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Забава

Ќерката на Траволта се збогува со својата мајка: Ти благодарам што беше со мене без оглед на сè

Објавено пред

Актерката Кели Престон, сопруга на Џон Траволта, ја загуби битката со карциномот на дојка. Веста ја потврди Џон Траволта на својот профил на Инстаграм, а нивната ќерка Ела се збогува со својата мајка со емотивна објава.

„Секој кој имал среќа да те запознае или некогаш бил во твое присуство, ќе се согласи дека имаш сјај и светло што никогаш не престанува да блеска секаде околу тебе. Благодарам што беше со мене без оглед на сè. Ти благодарам за целата твоја љубов, ти благодарам на помошта и ти благодарам што го направи светот подобро место. Те сакам многу мамо“, напиша 20-годишната Ела.

Џон и Кели беа во брак од 1991 година, а покрај Ела, тие се родители на деветгодишниот Бенџамин и синот Џет, кој почина во 2009 година.

Прикажи повеќе...

Забава

Харисон Форд денес го слави својот 78. роденден

Објавено пред

Харисон Форд навистина го заработи своето место како холивудска икона. Не само што ќе остане запаметен по многуте легендарни филмови и блокбастер-серијали туку и како палаво и непослушно момче во реалниот живот, коментираат таблоидите. И се чини дека има смисла што таквиот став го донесе до 78. роденден, а изгледа фантастично како и секогаш!

Напуштање на факултетот, столар, татко, пилот на хеликоптер, преживеана авионска несреќа (2015), наградуван актер. Има ли нешто што Харисон Форд не сторил?

Како актер, писател, режисер и продуцент, неговите филмови заработиле повеќе од 9 милијарди долари во светски рамки.

Без разлика дали го глуми мудриот професор авантурист Инди во епскиот серијал „Индијана Џонс“ или саркастичниот шверцер со златно срце Хан Соло во серијалот „Војна на ѕвездите“, Харисон остави свој белег на некои од најголемите хитови на Холивуд, покрај другите ангажмани во филмови како „Блејд ранер“, „Бегалец“, „Повик на дивината“.

Светските медиуми издвоија 10 филма и иконски улоги на Харисон: „Војна на ѕвездите“ (1977), „Империјата го возвраќа ударот“ (1980), „Индијана Џонс: Крадците на изгубената арка“ (1981), „Блејд ранер“ (1982), „Сведок“ (1985), „Индијана Џонс и последната крстоносна војна“ (1989), „Патриотски игри“ (1992), „Бегалецот“ (1993), „Претседателски авион“ (1997), „Војна на ѕвездите: Силата се буди“ (2015).

 

Прикажи повеќе...

Забава

Сем Хјуган повеќе не е најубедлив фаворит за нов 007

Објавено пред

Шансите за ѕвездата на „Странец“ (Outlander) Сем Хјуган да биде следниот Џејмс Бонд се намалени, но сепак тој останува во игра со уште двајца Шкоти, фаворити за улогата на славниот таен агент .

Според последните анкети, фановите на Бонд гласаат за шкотски актери како нивни фаворити, што би резултирало во прв 007 од Шкотска по легендарниот Шон Конери.

Анкетите покажуваат дека шансите на Сем Хјуган се намалија од 3-1 на 5-2, пренесува шкотски „Сан“.

Букмејкерот „Корал“ го смести Сем меѓу фаворитите со британскиот актер Џејмс Нортон, кој води 6-4.

Шкотските актери Ричард Мејден и Џек Лоуден, исто така, се натпреваруваат за улогата со резултат од 6-1 и 8-1.

Даниел Крејг ќе се повлече од улогата Џејмс Бонд по најновиот „Не е време за умирање“ (No Time to Die) чија премиера е одложена за подоцна оваа година поради пандемијата на короновирус.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија9 часа

Гласале 723 лица заболени од Ковид-19 и во самоизолација

Вкупно 723 лица, кои се заболени од Ковид-19 или се наоѓаат во самоизолација, гласале денеска. Како што информира претседателот на...

Македонија11 час

На базен со маска, задолжително е туширање пред влегување во водата

На денешната владина седница веше усвоен протоколот за работата на базените, кој вклучува носење маска на лицето и држење растојание,...

Македонија11 час

Растојание помеѓу лежалките и во водата, забрана за играње одбојка – објавен протоколот за плажите

Владата на денешната седница го усвои протоколот за работа на плажите во текот на пандемијата. Во согласност со протоколот, покрај...

Македонија13 часа

Планинар синоќа залутал на косовска територија, утрово е пронајден на бачило

Утрово е пронајден 42-годишен планинар од планинарското друштво „Љуботен“, кој синоќа залутал на косовска територија. Тој се движел во група...

Топ14 часа

Нова мигрантска драма во кумановското село Ваксинце – Пакистанци во залошништво држеле мигранти

Нова мигрантска драма деновиве се случувала во кумановското село Ваксинце, каде што две лица од Пакистан во засложништво држеле 19...

Македонија14 часа

Косово воведе задолжителен тест за влез на граѓаните од Македонија, Црна Гора и од БиХ

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна...

Македонија15 часа

Тројца починати и 88 нови случаи на коронавирус во Македонија

Во последните 24 часа во Македонија регистрирани се три смртни случаи и 88 новозаболени од коронавирус. Излекувани се 123 пациенти,...

Свет18 часа

Италијански лекари: Ковид-19 не е само распираторно заболување, туку убиец што го погодува целото тело

Последиците од Ковид-19 врз пациентите кои се излечени би можеле да бидат полоши од што се мислеше. Италијански лекари предупредуваат...

Европа19 часа

Германците одложиле 50.000 онколошки операции поради коронавирусот

Поради пандемијата на коронавирус во Германија се одложени десетици илјади онколошки операции, терапии и мерки за рано откривање на карцином,...

Топ19 часа

Повредени 11 мигранти во сообраќајна несреќа на патот Радовиш – Штип

Единаесет мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Радовиш – Штип во која учествувале два...

Топ19 часа

Ангела Ѓорѓиевска осудена на 19 години затвор за соучесништво во убиството на Пино

Ангела Ѓорѓиевска доби 19-годишна казна затвор поради свирепото убиство на Пино Секондо. Судијката Ленка Давитковска ја прогласи за виновна, односно...

Македонија20 часа

Почна изборниот процес, гласаат 706 лица кои се во самоизолација

Денеска е првиот ден од тридневниот гласачки процес за предвремените парламентарни избори во Македонија, кои ќе завршат в среда. Од...

Регион20 часа

При дефект на рингишпил во Сомбор повредени осум деца, три од нив потешко

Како што објавија српските медиуми, синоќа околу 20:30 часот се случила несреќа во Србија во село кај Сомбор. Локалните портали...

Регион20 часа

Од денеска во Хрватска задолжително е носење маска

Од денеска во Хрватска е задолжително носењето маска во продавниците. Маски, исто така, ќе мора да носат и вработените во...

Свет21 час

(Видео) Експлозија и пожар на американски воен брод

Во експлозија и пожар што избувнал на американски брод во Калифорнија се повредени 21 лице, соопштија локалните власти. Американските медиуми...

Свет22 часа

Од коронавирус заболени 12,7 милиони луѓе во светот

Според Универзитетот „Џон Хопкинс“, 12,7 милиони луѓе ширум светот се заразени со коронавирус, а повеќе од половина милион починале. Во...

Регион22 часа

Хашим Тачи на сослушување во Хаг

Косовскиот претседател, Хашим Тачи, денеска во Хаг треба да биде сослушан од меѓународните обвинители за воени злосторства. Тoj беше врвен...

Македонија22 часа

Почнува тридневното гласање – први ќе се изјаснат заразените со Ковид-19 и лицата во самоизолација

На полноќапочна предизборниот молк, кој ќе трае до среда, кога ќе се одржат парламентарните избори во земјава. Денеска ќе гласаат...

Македонија2 дена

Бројот на заболени од коронавирус во земјава надмина 8.000 лица

Од почетокот на пандемијата во Македонија, досега заболеле 8.111 лица, откако само денеска беа регистрирани 136 новозаболени. Според последните информации, вкупната...

Македонија2 дена

Во Скопје има 1.830 активни случаи, најмногу во Чаир, Гази Баба и Аеродром

Во Скопје во моментов има 1.830 активно заболени лица од ковид-19. Според информациите по општини, најголем број од заболените се...

Досие