Контакт

Естрада

„Кокаинот беше пресметан во цената на филмовите”, скандалозната изјава на актерот го крена Холивуд на нозе

Објавено пред

Познатиот американски актер Денис Квејд во интервјуто за емисијата „Меган Кели тодеј“ на американската телевизиска мрежа Ен-би-си откри некои детали во врска со консумирањето кокаин и предизвика изненадување во јавноста.

Актерот зборуваше отворено за својот брак со актерката Мег Рајан, 18 години по разводот, и кажа дека во него се чувствувал како да е во сенка на сопругата, но тој отворено призна и дека одамна е зависник од кокаин.

Кокаинот во еден период од животот го консумирал секојдневно поради што со години се борел со тешка зависност. Поради кокаинот, тој останувал буден цела ноќ, па можел да спие само еден час.

„Пораснав во седумдесеттите и осумдесеттите години кога односот кон кокаинот беше сосем поинаков. Кокаинот често беше пресметан и во буџетот на филмовите“, кажа тој.

„Ноќи и ноќи поминав молејќи го Бога да ме спаси од тој порок. Си велев никогаш повторно бидејќи имав време да отспијам само еден час до следната работа!“

Бидејќи со месеци спиел само еден час дневно, тој одлучил да престане со земање дрога, но веќе попладнето сето тоа паѓало во вода и повторно посегнувал по нова доза.

Денис Квејд успеа да се ослободи од овој порок дури кога замина на третман за одвикнување од наркозависност.

 ©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Естрада

Бритни Спирс изјави дека на нејзиното семејство му се закануваат со смрт

Објавено пред

По шокот со лошиот изглед по напуштањето на установата за ментално здравје, во која наводно сама се пријавила, Бритни Спирс им се обрати на обожавателите преку видео на „Инстаграм“.

„Јас само сакав да ве поздравам бидејќи приказните излегоа од контрола. Има шпекулации, смртни закани за моето семејство и за тимот, има толку луди работи. Се обидувам да си земам еден миг за себе, но станува само потешко поради сето тоа што се случува. Не верувајте на сè што ќе чуете и прочитате. Тие лажни имејлови ги направи Сем Лутфи пред многу години… јас не ги пишував. Тој се правеше дека сум јас и беше во контакт со мојот со лажни имејл-адреси“, објасни таа.

View this post on Instagram

I wanted to say hi, because things that are being said have just gotten out of control!!! Wow!!! There’s rumors, death threats to my family and my team, and just so many things crazy things being said. I am trying to take a moment for myself, but everything that’s happening is just making it harder for me. Don’t believe everything you read and hear. These fake emails everywhere were crafted by Sam Lutfi years ago… I did not write them. He was pretending to be me and communicating with my team with a fake email address. My situation is unique, but I promise I’m doing what’s best at this moment 🌸🌸🌸 You may not know this about me, but I am strong, and stand up for what I want! Your love and dedication is amazing, but what I need right now is a little bit of privacy to deal with all the hard things that life is throwing my way. If you could do that, I would be forever grateful. Love you ❤️❤️❤️

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

„Те сакаме, Бритни“, ѝ порачаа обожавателите, но исто така и многубројни колеги, како пејачката Мајли Сајрус.

За Велигден пејачката првпат се појави во јавноста, а нејзините обожаватели беа шокирани од нејзиниот изглед.

Таа беше снимена со своето момче во хотелот „Монтаж“ на Беверли Хилс целосно бушава, со размачкан кармин и збунета. Момчето ја заштитуваше од собраните фоторепортери, во кои таа гледаше празно.

Таа се пријави во установа за ментално здравје бидејќи тешко ја поднесува болеста на својот татко.

Прикажи повеќе...

Естрада

Бритни Спирс излезе од психијатрија, одамна не изгледала толку лошо

Објавено пред

Американската пејачка Бритни Спирс (37) минатата недела престојуваше во психијатриска установа во која сама се пријави бидејќи тешко ја поднесува болеста на својот татко Џејми Спирс (66). Џејми имаше руптура на дебелото црево пред неколку месеци и по операцијата, помина 28 дена во болница. Американските медиуми на почетокот на април објавија дека пејачката се лекува во институција за ментално здравје.

Но, се чини дека Бритни заврши со лекувањето бидејќи американските папараци ја фатија на Велигден како излегува од хотелот „Монтаж“ на Беверли Хилс. Пејачката беше во друштво на 12 години помладото момче Сем Асгари (25), кој постојано ја штити од љубопитните новинари и камери.

Пејачката толку беше погодена од болеста на татко ѝ, што нејзините обожаватели беа изненадени од нејзиниот лош изглед.

„Бритни никогаш не изгледала толку лошо. Се надевам дека набргу ќе закрепне“, се некои од коментарите на социјалните мрежи.

Во последно време се зборува дека Бритни ќе се пензионира на 20-годишнината од својата кариера поради новата семејна ситуација. Болеста на нејзиниот татко, наводно, ѝ ги отворила очите, па почнала да гледа на работите од друга перспектива и сфатила дека сака да се посвети на мирен семеен живот.

Прикажи повеќе...

Естрада

Иги Поп го прослави 72. роденден во свој стил, без маица на сцената

Објавено пред

Рок-легендата и кум на панкот, како што често го нарекуваат, сè уште е на сцената, а неговите енергични и бескомпромисни настапи се над стандардите што се очекуваат од луѓето во седумдесеттите години. Иги Поп (72) со својот бенд The ​​Stooges почнал да свири кон крајот на 60-тите и денес е на сцената во подобра форма од многу негови двојно помлади колеги.

Тој го прослави 72. роденден во атмосфера што најдобро му одговара, на својот концерт во Мелбурн. Таму тој пееше од петни жили, скокаше, слезе во публиката и, се разбира, без кошула. Речиси и не се памети кога последен пат е виден овој рок-дедо облечен на сцената, а неговото голо торзо е една од првите и најпрепознатливи рокенрол-асоцијации во последните 50 години.

И покрај тоа што има долга кариера зад себе и се чини дека сè уште има завидна физичка кондиција, не е никаква тајна дека Иги поголемиот дел од животот го помина борејќи се против зависноста од наркотици за што тој постојано зборуваше отворено.

„Пропуштив многу работи во животот бидејќи бев постојано дрогиран и тоа е нешто поради што зажалив подоцна. Не жалам за нешто лошо што сум направил во таква состојба, туку за нештата што не ги направив поради зависноста. Би сакал да бев поприсебен и да му дадев повеќе на татко ми кога беше стар и на заминување“, беше искрен пејачот во интервјуто за „Дејли мејл“ пред две години, а денес, тврди тој, само сака да испие некоја чаша вино.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија37 минути

Финансиската полиција денес добила пријава за контрола на работењето во ИВЗ

Управата за финансиска полиција денес добила пријава со барање за финансиска контрола во Исламската верска заедница(ИВЗ). Од Управата демантираат дека...

Македонија43 минути

Бузаку: Објектот на ИВЗ е под окупација

Самопрогласенот поглавар на Исламската верска заедница, Скендер Бузаку, кој е назначен на оваа функција со решение од судот, во изјава...

Македонија1 час

ИВЗ: Невозможно е Реџепи да се сретне со Бузаку

Портпаролот на Исламската верска заедница, Агрон Војника, запрашан дали ќе се бара компромисно решение меѓу Сулејман Реџепи и Скендер Бузаку по...

Македонија3 часа

Комисијата за односи со верските заедници демантира вмешаност во превирањата во ИВЗ

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи демантира каква било вмешаност во настаните во Исламската верска заедница. Од...

Свет3 часа

(Видео) Ким Џонг-ун со блиндиран воз пристигна во Русија

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун со блиндиран воз пристигна во Русија, каде што утре во Владивосток ќе се сретне со рускиот...

Македонија17 часа

(Видео) ИВЗ: Судот не одлучува кој ќе биде реис, ако е така нека кажат и кој да биде поглавар на МПЦ

Судот не е тој што одлучува кој ќе биде реис, ако е така нека кажат и кој да биде поглавар...

Свет22 часа

(Видео) Камерите снимија терорист кој влегува во црквата непосредно пред масакрот

Медиумите на Шри Ланка објавија снимка од надзорните камери снимена непосредно пред еден од нападите. Како што известува „Гардијан“, се...

Македонија23 часа

Северна Македонија или Македонија? Караџовски и Адеми расправаa како да ја пишува државата на извештајот

Членовите на Судскиот совет го изгласаа годишниот извештај за работата за 2018 година, но претходно претседателот Зоран Караџовски и членот...

Топ24 часа

Мицкоски: Не е до чистката, туку проблемот е до тој што треба да исчисти

По најавите на премиерот Зоран Заев дека власта ја примила пораката од граѓаните и дека ќе следуваат кадровски промени, лидерот...

Топ24 часа

Поднесено обвинение против родителите чии деца загинаа во пожар во Велес

Против мајката и таткото, чии деца во јуни минатата година загинаа во пожар во куќа во Велес, е поднесено обвинение...

Македонија1 ден

(Видео) Таткото на Саздовски: Родителите да кажат каде е третиот осомничен, кој е во бегство

Ни една мајка не треба да го закопа својот син, казната е толкава колку што е предвидено во законот. Не...

Македонија1 ден

(Видео) По 19 години затвор за убијците на Никола Саздовски

Кривичниот суд во Скопје им одреди по 19 години затвор на Бесим Беља и Скендер Демири, кои на 29 јуни...

Свет1 ден

Евакуирана Сиднејската опера поради истекување гас

Стотици луѓе се евакуирани денес од Сиднејската опера и околината поради истекување гас, а раководството на куќата објави дека настапите...

Регион1 ден

Убиецот на бугарската телевизиска новинарка осуден на 30 години затвор

Бугарскиот суд го осуди Северин Красимиров на 30 години затвор за силување и убиство на телевизиската новинарка Викторија Маринова. Телото...

Свет1 ден

(Видео) Базен на врвот на висококатница се излеа за време на земјотресот во Манила

Филипините вчера ги погоди силен земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтер поради што се тресеа многу згради, а...

Свет1 ден

Најмалку 11 жртви и 24 исчезнати во земјотресот во Филипини

Најмалку 11 лица загинаа, 24 исчезнати, а повеќе од 80 се повредени во земјотрес со јачина од 6,1 степен, кој...

Топ2 дена

(Видео) Дац му подари метла на Заев, премиерот возврати – чистка ќе има

Актерот Драган Спасов Дац на вечерашната трибина на СДСМ во Карпош му подари метла на премиерот Зоран Заев, порачувајќи му...

Европа2 дена

Курц ја осуди песната во која мигранти се споредуваат со стаорци

Aвстрискиот канцелар, Себастијан Курц, побара од помалиот партнер во владејачката коалиција, десничарската Партија на слободата на Австрија, да се дистанцира...

Избори 20192 дена

(Видео) Поништено гласањето на избирачко место во Ѓорче Петров, имало вишок гласачки ливчиња во кутијата

Три гласачки ливчиња повеќе во кутијата од бројот на гласачи нотира Државната изборна комисија во едно избирачко место во општина...

Свет2 дена

Кои се жртвите во Шри Ланка: Деца, познати готвачи, келнери, политичари…

Во терористичките напади во Шри Ланка загинаа најмалку 290 луѓе, а повеќе од 500 се повредени. Меѓу нив, повеќето луѓе...

Досие