Контакт

Забава

Крис Саливан и сопругата Рејчел го дочекааа своето прво дете

Објавено пред

„Тој пристигна!“,  вака sвездата Крис Саливан и неговата сопруга го поздравија новородениот син Беар Максвел.

Крис има среќа што припаѓа на едно од најомилените измислени семејства на телевизија, во серијата „Ова сме ние“ (This is Us). А сега, актерот кој беше номиниран за „Еми“ е уште посреќен со новиот член во сопственото семејство.

Убавата вест ја сподели на Инстаграм во четвртокот, два дена откако за првпат го виде својот син Беар Максвел.

40-годишниот актер ја објави веста со фотографија на кој се гледаат симпатичните мали стапала на бебето.

„Тој пристигна. Нашето прекрасен син дојде на свет“, напиша тој во описот на објавата.

Забава

Напуштено куче „доби работа“ во салон за автомобили

Објавено пред

Бездомно куче скитајќи низ градот стигнало до салонот на Хјундаи Премиер во Бразил барајќи храна и покрив над главата. Персоналот на автосалонот го забележал кучето како стои пред прозорецот на продавницата, но тие верувале дека застанало само за момент, по што ќе си замине. Но, несреќното животно не се оддалечило од салонот, доаѓало упорно со денови на истото место. Се додека менаџарот Емерсон Маријано не се смилува и решил да го нахрани кучето и да го смести на топло и суво.

Кучето коешто го засакале сите вработени, наскоро станало маскота на салонот. Влакнестиот миленик започнал да го поздравува потенцијалните клиенти со весело мавтање со опашката. Тој дури носи и официјална продажна картичка со своја фотографија околу вратот.

Тие го нарекле Тусон Прајм и начинот на кој комуницирал со луѓето ги воодушевил и персоналот и клиентите.

„Тој дури и го подобри бизнисот со неговата многу грижлива и послушна природа“, вели управникот, кој додава дека некои од клиентите доаѓаат во салонот само за да го поздрават Тусон и да му донесат мал подарок, колаче или играчка.

„Нашата компанија отсекогаш била пријателска кон домашните миленици, па затоа решивме да го покажеме тоа во пракса, така што имаме свои миленичиња во овие периоди кога толку многу животни се напуштени. Тусон ги доби сите неопходни вакцини од ветеринар, а неговиот напредок во Хјундаи значи дека сега се очекува тој да учествува во рекламна кампања“, ја пренесува „Мирор“ изјавата на менаџерот.

View this post on Instagram

Uma segunda-feira nada fácil, tive minha primeira aula de comportamento com meu professor @leonamvalli (já estou obedecendo muito), gravei minha primeira reportagem para a TV com @tvvitoriaes , fiz uma visita de inspeção nos @postosshellprime para conferir de perto a estrutura que meus humanos fizeram para PETs nas lojas de conveniências de todos os postos do grupo (porque agora todas as empresas do Grupo Prime são Pet Friendly), tirar as fotos para meu primeiro parceiro de doações a @alinutrioficial (que irá me ajudar a distribuir muitos alimentos para meus AUmigos de rua e abrigos), fora os atendimentos na loja que modéstia parte, meus clientes de hoje saíram muito satisfeitos! Ja já posto aqui as fotos deste dia para vocês! Obrigado por me ajudarem a mudar a história destes cãozinhos que são como eu fui um dia, tenho os melhores humanos e vamos fazer de tudo para ajudar o maior número de PETs possível 🙏🏻 Aquele lambeijo 👅 mais que especial 🐾🦴🐶🐕 #tucson #prime #hyundai @primehyundai @postosshellprime @alinutrioficial @tvvitoriaes @leonamvalli @emersonribeiromariano @juliapaixao__ @heyhumanosfotografia

A post shared by TUCSON PRIME (@tucson_prime) on

Прикажи повеќе...

Забава

Гледајќи „Гугл стрит“, случајно ја видел сопругата со љубовникот

Објавено пред

Разгледуваjќи ги  улиците на Лима во Перу на „Гугл стрит“,  еден човек открил дека сопругата го изневерува. На клупата покрај патот видел жена која седи и еден човек кој лежи со главата во нејзиниот скут.

Иако нивните лица биле заматени, со што „Гугл мапс“ ја заштитува приватноста на луѓето во јавноста, тој ја препознал својата сопруга и сфатил дека таа има љубовник.

Тоа е сцена снимена во 2013 година, а измамениот човек подоцна изјавил дека ја препознал сопругата по облеката што често ја носела, а и нејзината фризура била впечатлива.

Сопругата, наводно, ја признала аферата и двојката подоцна се развела, пренесува „Мирор“.

Прикажи повеќе...

Забава

Двејн Џонсон е најплатениот холивудски актер, според „Форбс“

Објавено пред

Двејн Џонсон, некогаш професионален борач а сега филмска ѕвезда, е на врвот на листата на најплатени актери во светот втора година по ред.

Магазинот Форбс во вторникот ја објави долгоочекуваната листа на најплатени машки актери за изминатата година, а предводник на листата е Џонсон со заработка од 87.5 милиони долари.

Џонсон, познат и по неговиот прекар од боречкиот ринг The Rock, заработил 87.5 милиони долари од 1 јуни 2019 до 1 јуни 2020 година, соопшти „Форбс“, вклучително и 23.5 милиони долари од „Нетфликс“, за да глуми во трилерот Red Notice.

Тој исто така има профит од неговата линија за фитнес облека Project Rock за компанијата Under Armor Inc.

Рајан Рејнолдс, кој глуми со Џонсон во Red Notice, се најде на второто место на ранг-листата на престижниот „Форбс’ на машки sвезди. За тој филм Рејнолдс заработил 20 милиони долари, плус уште 20 милиони долари за филмот на „Нетфликс“, Six Underground, тврди магазинот и додава дека тоа е дел од вкупно 71.5 милиони долари за период од една година (јуни 2019/јуни 2020).

Прикажи повеќе...

Најново

Топ42 минути

Загина 16-годишник при судир на два мотоцикли во скопско Кадино

Во судир на два мотоцикли, управувани од тинејџери, синоќа во селото Кадино загинал 16-годишник. Како што информираат од МВР, непосредно...

Македонија1 час

Заев и Николовски се откажаа од средствата за патни трошоци

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски информираше дека тој и лидерот на партијата, Зоран Заев, се откажале од патните трошоци....

Свет1 час

Кои маски штитат, а кои ја шират инфекцијата на Ковид-19 уште повеќе?

САД достигнаа рекордни пет милиони заразени со коронавирус, а сите напори да се запре ширењето на инфекцијата не успеаја. Иако...

Македонија2 часа

Педесет компании заинтересирани за изградба на скопската пречистителна станица вредна 136 милиони евра

Досега 50 компании испратиле апликации на повикот за проектирање и изградба на постројка за третман на отпадни води за град...

Македонија2 часа

Извештај на ИЈЗ: Намален е бројот на новозаразени и починати

Трета недела по ред продолжува трендот на намалување на бројот на новозаболени и починати лица, а се бележи благо зголемување...

Свет3 часа

Кралството Бутан во карантин само поради еден заболен од Ковид-19

Бутанските власти првпат прогласија општ карантин кога еден граѓанин, кој е позитивен на коронавирус, бил во близок контакт со луѓе...

Свет4 часа

Американскиот епидемиолог Фаучи: Сериозно се сомневам во руската вакцина

Главниот американски епидемиолог, Ентони Фаучи, изјави дека рече оти има сериозни сомнежи дека вчерашната одобрена вакцина против коронавирусот во Русија...

Свет4 часа

Руската вакцина веќе ја бараат 20 земји

Кога рускиот претседател, Владимир Путин, објави дека е одобрена првата светска вакцина за Ковид-19, 20 држави побараа од Русија да...

Македонија4 часа

Бројот на заразени од почетокот на пандемијата во Македонија надмина 12.000 лица

Од почетокот на пандемијата во земјата над 12.000 лица биле регистрирани позитивни на коронавирусот. Вкупната бројка досега изнесува 12.083 случаи...

Македонија19 часа

Моделот за образовниот процес ќе се донесе по мислењето на Комисијата за заразни болести

Конечната одлука за начинот на кој ќе се спроведува наставата од септември ќе биде донесена врз основа на мислењето на...

Македонија19 часа

Автобусите отсега ќе можат да превезуваат поголем број на патници, одлучи Владата

Автобусите отсега ќе може да пренесуваат патници со 75 отсто од капацитетот, наместо досегашните 50, одлучи Владата на седница. „На...

Европа19 часа

СЗО сака дополнително да ја проверува ефикасноста на руската вакцина против Ковид-19

Светската здравствена организација (СЗО) и руските власти разговараат за процес на евентуално тестирање на безбедноста и ефикасноста за нова вакцина...

Македонија20 часа

(Видео) Костадинов: Заев е мандатар, преговараме за Влада со полн четиригодишен мандат

Во тек се разговорите и консултациите за парламентарно мнозинство и владина коалиција за четиригодишен стабилен мандат, изјави портпаролот на СДСМ...

Македонија20 часа

Филипче: Ќе разговараме за воведување ПЦР-тест за патниците што транзитираат од соседството

Ниту еден од патниците што бил тука во нашата земја со престој како двојно државјанство, финско и македонско, не е...

Македонија22 часа

Нови 141 заболен и еден починат од Ковид-19 во земјата

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.885 тестирања, а регистрирани се 141 нов случај на...

Македонија22 часа

Мицкоски: Ахмети ми рече дека ќе преговара со СДСМ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, една недела по средбата со Али Ахмети, изјави дека тие воопшто не ни преговорaле за...

Македонија22 часа

Лукаревска веќе не е директорка на УЈП, ќе биде пратеник

По верификувањето на мандатот за пратеник, Сања Лукаревска ја напушти функцијата директор на Упрвата за јавни приходи, а на нејзино...

Македонија1 ден

Ниту еден патник од авионот за Финска го нема во македонската база на позитивни случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека веќе се извршени проверки за сите патници од авионот за Финска, кои, според финските власти,...

Свет1 ден

Русија ја регистрира првата вакцина против Ковид-19; Путин: Вакцината ја прими и мојата ќерка

Претседателот на Русија, Владимир Путин, тврди дека Русите ја регистрирале првата светска вакцина против короната. Според руската новинска агенција ТАСС,...

Македонија1 ден

Повеќето патници со коронавирус што слетале во Финска биле иселеници со косовски пасоши

Во однос на информациите за летот од Скопје до Турку, Финска, каде што според финските власти од авион со 157...

Досие